Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jó napot! Csilla vagyok! 3...

Csilla 1986 kérdése:

Jó napot! Csilla vagyok! 3 hónapja szedem a lindynette20 fogamzás gátlót.2 hónapja vérzésem igazán nincs, csak maszatolásom barna színű. Terhes lehetek?

Figyelt kérdés
Most a napokban kellene megjönnie, de a mellemből előtejszerű folyadék jön. Kb öt kilót híztam a 3 hónap alatt, de nem kimondottan hasra, hanem úgy minden fele.1 hete kezdett el fájni a mellem. Van egy 6 éves fiam. Mielőtt a fiammal terhes lettem, ugyanezt a gyógyszert szedtem és nem tapasztaltam ilyen problémákat!
2012. ápr. 30. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Csinálj egy tesztet és kiderül.

Vagy teherbe estél, vagy a tabletta mellékhatásait "élvezed".

2012. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Csilla!


Rendszeresen, az orvos utasításának megfelelően kezdte el szedni a fogamzásgátlót? Antibiotikumot, orbáncfű tartalmú készítményt, esetleg bármilyen más gyógyszert szedett az elmúlt 3,5 hónapban? A fogamzásgátló szedésének megkezdésekor biztosan nem volt terhes?

A hízás és a mellfájdalom tipikus tünet lehet, még akkor is, ha ezek az előző gyógyszer szedésekor sem jelentkeztek. Önmagában a barnás vérzéssel kapcsolatban is ezt tudnám mondani: a gyengébb, maszatoló vérzés az első 4 hónapban normális és nem a csökkent fog. gátló hatékonyság jele.

Ami számomra mégis aggasztónak tűnik, az az előtej megjelenése. Ez - elvileg, a hatályos Pharmindex szerint - nem a Lindynette 20 mellékhatása, viszont az azonos összetételű, gestodene és ösztrogén kombinációjú készítményeknél már több esetben is leírtak ilyet (pl. Femoden - 1.000- 10.000-ből 1 betegnél, Minulet - 10-100 betegből egynél, Harmonet - 10-100 betegből egynél). Ebből következik, hogy a tejcsorgás is lehet a gyógyszer mellékhatása, ha így van, akkor az orvosnak/gyógyszerésznek kötelessége jelenteni a Lindynette 20 gyártója (Richter) felé, hogy azt a betegtájékoztatóban szerepeltessék. A tejelválasztás oka lehet még hyperprolactinaemia is, ami eddig észrevétlen maradt. Ha rendesen szedte a gyógyszerét, akkor minimális az esélye, hogy terhes legyen.


Mindenképpen forduljon minél előbb nőgyógyászhoz a problémájával! - Egy gyógyszerész

2012. ápr. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Normálisan kezdtem el szedni a gyógyszert,csináltam már kb 3 tesztet de a teszt azt mutatta nem vagyok terhes.
2012. máj. 1. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!