Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jön meg a havi...

Miért nem jön meg a havi vérzésem?

Figyelt kérdés

Yasminellről váltottam Qlaira fogamzásgátlóra 3 hónapja (most kezdtem el a 3. levelet)

A Yasminelle után közvetlenül kezdtem szedni a Qlaira-t, nem hagytam szünetet, ezt írja a tájékoztató.


A "tünetem" az, hogy az első levél közben kb fél időben, volt egy kis barnás pecsételős vérzés (ezt írja az tájékoztató), nem volt zavaró, viszont a menstruációm nem jött meg, amikor kellett volna.

A 2. levél végén (március 14-15én) mintha mestruáltam volna, de inkább barnásabb volt, mint vér. Picit fájt a hasam, ahogy az lenni szokott. A félidőbeli barnázás már elmaradt.

A 3. levelet most vasárnap kezdtem el szedni, tehát múlt héten hét vége fele kellett volna megjönnie, de semmi, mintha hónap közepén lennék.


Ez egészséges reakció? Lehet, hogy még nem állt rá a szervezetem 3 hónap alatt? Javasolt a váltás ilyen esetben?


A Qlaira egyébként 28 napos gyógyszer, tehát nem kell szünetet tartani 2 levél között.


Köszönöm a válaszokat.



2012. ápr. 16. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem fejezd be ac 28 napos kúrát, és ha nem jön meg, válts át valami másra. Habár, én őszintén nagyon kivagyok a fogamzásgátlók ellen. Elb.sszák az nayagcserét és még kitudja mi mindent. Ezt nem rosszból irtam.
2012. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nincs javasolt váltás, egyáltalán nem is kellett volna váltanod, a fogamzásgátló szedését illik 2,5-3 évente felfüggeszteni 4-5 ciklusra, mert olyan alacsony lesz a hormonszinted, hogy ilyen eredménye is lehet. Volt barátnőm 4 évig szedte folyamatosan és hét hónapig kimaradt a menszesze, ebből kiindulva írom Neked most mindezt.
2012. máj. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!