Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőknek fürdőben (pl. úszás...

A nőknek fürdőben (pl. úszás közben) vagy akár kádban fürdés közben kerül a hüvelyükbe víz?

Figyelt kérdés
Mert tudtommal nem egészséges a hüvely vízzel való öblögetése, mosása, csak a külső szeméremtest tisztán tartása kell a megfelelő higiénia fenntartásához, az annál több már káros a nyálkahártyának. Köszönöm a normális válaszokat.

2012. ápr. 14. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elég sokat vagyok a fürdőkádban,1-2órát is néha,és kerül bele,igen:)A zuhanyzást nem szeretem,úgyhogy egészségtelen vagy sem,nem mondok le erről a szokásomról.Aki kimondottan öblögeti,nem egészséges.
2012. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
sztem ez attol is függ mennyire vagy érzékeny.nekem a nögyógy megtiltotta.már vagy 6 éve nem ültem bele se kadba se strand se semmi.balcsin 2 eve mentem be,sikerült is összeszednem vmit.
2012. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) De én inkább arra értettem, hogy nem fog el viszolygás amikor mondjuk kijössz a vízből a fürdőben és érzed hogy benned van az a mocskos víz? Mert például engemet már az kiakaszt amikor véletlenül lenyelek egy kicsit abból a vízből... Persze értem én hogy sok millió nő elvolt eddig is így, csak lehet nekem furcsa férfi létemre. :D
2012. ápr. 14. 13:17
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, azt is tudom, hogy mindenkinek egyéni a védekezőképessége "ott alul" is.
2012. ápr. 14. 13:18
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem, szerintem túlzás lenne ettől undorodni. Minimális víz szivárog csak be, nem sok, mert a hüvely alapból nem olyan, mint egy barlang, ami állandóan nyitva tátong, hanem normális esetben elég jól zár, csak mivel a fala nagy mértékben puha és rugalmas, ezért kitágul, amikor szükséges. De egy egészséges nőnél egyrészt a kisajkak is zárnak, másrészt a hülyely, ha külön nem nyúlnak hozzá, szintén össze van záródva, ha nem éri nyomás (tehát direkt vízsugárral nem locsolnak bele vizet). Közvetlenül a bejáratnál mehet be igazából pár csepp víz, de az annyi, hogy a bugyin utána egy kis foltot hagy, szóval a víz nem megy mélyre... Az a víz azért nem kéros, mert igazából a bejutó szennyeződések inkább csak mélyebben okoznak károkat, mivel onnan lassabban tudna kitisztulni, de közvetlenül a bejárattól a hüvely öntisztulása révén hamar kitisztul és a savas kémhatás amúgy is megöli a legtöbb baktériumot.

Kádban maszturbálásnál kerülhet bele kicsit több víz, mert akkor a szexuális izgalom hatására a hüvely olyan mozgást végez, ami kifejezetten szívó hatású (ugye normális esetben ez a teherbeesés megkönnyítésére van), de pl tóban fürdésnél vagy úszásnál viszonylag hideg vízben szinte semmi nem kerül be...

2012. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
ja és mellesleg látszik, hogy pasi vagy, mert azt nem érzi egy nő, ha pár csepp víz belülre kerül :) ahhoz nagyobb dologra van szükség, hogy érezzük :))
2012. ápr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy pár cseppet nem nagyon lehet érezni. :D
2012. ápr. 25. 23:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam alulról kimosakodni,mert rendszeres fehér folyásom van.Szerintem semmi gond nincs az ülőfürdővel ha utána megmosakszol és tisztán tartod magad.

Közfürdők után én azért 1-1 betadine hüvelykúpot fel szoktam helyezni,biztos ami biztos.

2012. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémbe kerül egy kis víz, bizonyára nem csak pár csepp, mert érzem, mikor helyzetet változtatok a medencében, hogy folyik ki belőlem egy kevés.

Meg mikor jövök ki a medencéből, és felállok, akkor is érzem, hogy folyik ki.

De még soha nem kaptam el semmilyen fertőzést strandolás miatt. Igaz, nem is sűrűn járok.

Kádban fürdeni egyáltalán nem szoktam.

2012. nov. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
tág luknál persze hogy befolyik
2012. nov. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!