Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Diane35 jó valamire? Be...

Diane35 jó valamire? Be merjem szedni?

Figyelt kérdés
PCOS+IR-em van, Meforalt szedek. Kérdezem én,hogy mire jó a Diane35?Sok rossz tapasztalatot olvastam,pl hogy a tünetek rosszabbak lettek az elhagyása után... Akkor egyáltalán érdemes ezt szedni???Félek tőle...

2012. ápr. 1. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy hormonkészítmény ált. fél évig szokták szedni. Aknékra, illetve fokozott szőrnövekedésre szedhető, amik a pcos tünetei lehetnek. Anya a szőrnövekedésre szedte. Nekem is pcos-om van meg IR-em, de én nem szedek fogamzásgátlót. A Diane 35 másik nevei a Cypromix és a Minerva (megyeznek szinte minden összetevőben és adagban, szintén férfi hormon visszafogására vannak, amik a szőrnövekedést elősegítik).


Anyának nem lett rosszabb a szedése után, az alatt pedig bevált. De volt, akitől hallottam, hogy rosszabb lett, kinek, hogy reagál a szervezete.


Itt írja mire való: [link]


Te döntöd el, hogy beszeded-e, gondolom orvos írta fel. Nekem azért nem adja az endokrinológus, mert csak elfedi a betegséget + nálam veszélyes, mert a családban 2 mellrákos volt, így nálam nagy eséllyel alakulna ki bármilyen hormonális készítménytől mellrák.


Én is féltem tőle, pedig lett volna lehetőség mégis szedni, de nem merem, nem akarom. A hormonkészítmények sokat ártanak a szervezetnek. :(

2012. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Magas a tesztoszteronom ezért kellene szednem,de félek tőle...
2012. ápr. 1. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Beszéld meg az orvosoddal, elvégre nem lehet sokáig szedni, valamit ki kell találni helyette is majd. Nálam a metformintól várják a "csodát", végül is rendbe tett valamennyire, de a tesztoszteronom nekem is magasabb maradt a normál értéknél pár tizeddel, de figyelembe kell venni, hogy ez a betegség nem gyógyítható, csak kezelhető és öröklődik is sajnos. :(
2012. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre mi meg a Meforaltol várjuk a 'csodát'. :)
2012. ápr. 1. 16:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is pcos vagyok.

Értem én, hogy a tesztoszteronod miatt írta fel a doki a fogamzásgátlót, de a meforalt meg a ciklusod rendezésére, hogy legyen peteérésed, babád. De a fogamzásgátló meg elnyomja a petefészkeid működését. Szerintem a kettő dolog nagyon ellentmond egymásnak.

Ha szőrösödés, pattanásosodás a panasz, azt a meforal is rendezni fogja.

Az orvosok abban az esetben szoktak fogamzásgátlót felírni, ha valakinél pco-t diagnosztizáltak, de még nem szeretne babát.

Te szeretnél babát?

23hkm

2012. ápr. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A Diane 35 egy nagyon régi gyógyszer, szerintem SEMMIKÉPPEN NE SZEDD BE. Fórumokon olvastam utána és nagyon sok nőnek az abbahagyása után kihullott a haja és nagyon szőrösödött. Az alapproblémát pedig csak elfedi nem kezeli...
2012. jún. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nahát,most látom,hogy még érkezett válasz.Nem szedem a dianét.Majd meglátjuk,hogy a meforal használ-e. köszönöm a válaszokat!:)
2012. jún. 29. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!