Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb meddig tart egy normális...

Kb meddig tart egy normális menstruáció? Ezt az időt meglehet rövidíteni valahogy?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ma jött meg és a barátom pénteken jön haza külföldről/egyhónapot kint van két napot pedig itthon/ és péntekre elkellene hogy múljon.

HAllottam egy olyan módszert, hogy ha nehezet emelek akkor erösebb lesz a menszesz és így elöbb vége lesz.

Ez igaz vagy csak hiedelem. Mert nekem a nagyim mondta, hogy ezt ugy lehet megoldani, hogy cipekedik az ember, nehezet emel stb. így erösebb lesz a menstruáció és hamarabb elmulik. Nos ez igaz vagy nem igaz?

Elöre is köszönöm a válaszokat


2009. jún. 15. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Péntekre szerintem alapból el fog múlni, ha nem teszel ellene semmit akkor is. Hány napig szokott tartani neked? Azt vedd figyelembe, ne azt, amit mások mondanak. A nehéz dolgok emelgetése pedig nem hiszem, hogy beválna, max. tényleg erősebb lesz tőle, de nem gondolnám, hogy hamarabb elmúlna. Amire esetleg figyelhetsz, hogy nem forró vízben zuhanyzol, így nem tágulnak ki jobban az erek.
2009. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kb 5-6 napig szokott tartani, de ez változó :(
2009. jún. 15. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Szedsz tabit? Azt hiszem úgy lehet szabályozni hogy előbb kezded el. De olvasd el a betegtájékoztatót nehogy butaságot mondjak! De ha jól emlékszem tovább szedni nem lehet, csupán előbb elkezdeni pár nappal. És ettől automatikusan előbb el is múlik.
2009. jún. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem, ez csak hiedelem...


Különben akármit is olvasol ebben a témában mind csak kitaláció. A menstruáció idejét csak fogamzásgátló tablettával lehet kitolni vagy lerövidíteni! Ha Te nem használsz, akkor a védekezést máshogy oldjátok meg, de mindenképpen ügyeljetek. Nem akarunk pár nap/hét múlva olyan kérdést olvasni, hogy "a párom belém ment el, vagy előtte kihúzta, most terhes lehetek?"

2009. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem fogsz olyan kérdést olvasni:D:D

Szedek tabit,meg óvszert is használunk.

2009. jún. 15. 14:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Ilyen téren nagyon vigyázunk. Az tényleg hat ha a tabit csütörtök helyett mondjuk kedden vagy szerdán kezdem el szedni?
2009. jún. 15. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Olvasd már el azt a betegtájékoztatót Te lány!!!!:)) Mi tudjuk milyen tabit szedsz?:) Eleve azt se tudjuk, olyat szedsz-e, ami beszabályozza a mensid. Hidd el amennyiben igen, rajta van a papíron, hogyan rövidítheted le. De zat tartasd be, ne akarj annál többet!
2009. jún. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg nem írtam milyent szedek.

TriRegolt szedek

2009. jún. 15. 16:44
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja és azt hol találom meg rajta hogy lehet-e a menstruációt szabályozni vele?

Köszönöm az eddigi válaszokat is

2009. jún. 15. 16:46
 10/10 anonim válasza:
65%

Szia! Nekem bevált a forró vizes ülű fürdő!! Próbáld ki .

Jah és az emelgetéstől télleg jobban meg jönn. Szerencse hogy ki próbáltam mert 20 dikán megyek a barátomal nyaralni.Nah a meleg víztől ki tágulnak az erek és ettől jobban meg jönn én 2 napig nagyon voltam 3 nap már múlni kezdet ajánlom .

2009. aug. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!