Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS-ok nektek, hogy sikerült...

PCOS-ok nektek, hogy sikerült fogynotok?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam hüvelyi ultrahangon, ahol megállapították, hogy PCOS vagyok, viszont a vérvételemen minden rendben volt. Az endokrinológusom azt mondta nekem, hogy fogyjak, mert addig nem tud velem mit csinálni. Viszont az interneten olvastam, hogy a PCOS tünetei közé tartozik az elhízás, súlyproblémák és a hiányzó menstruáció és peteérés (ezek a gondjaim nekem is). Nektek mi a véleményetek? Hogy sikerült fogynotok, ha ez a betegségetek fent áll? Nekem semmilyen gyógyszert nem írtak fel.


Nagyon köszönöm a segítségeteket!!


2012. márc. 24. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Én PCOS vagyok és 47 kiló. Mondjuk versenyszerűen sportolok heti 4-5 edzéssel.

Viszont sokáig 44 kiló voltam (23 éves koromig), aztán híztam pár kilót (50 kilós voltam ). A sportágamban ez már kicsit sok, szóval elkezdtem jobban odafigyelni a dolgokra. Fontos, hogy mozogj és ne egyél sok édességet. A betegség miatt valószínűleg te is jobban kívánod a cukros ételeket, ezekkel vigyázni kell. Figyelj oda a cukros innivalókra is, mert azok is igazi kalóriabombák tudnak lenni. Ráadásul a diéta hozzátartozik a PCOS életéhez, ajánlott, hogy folyamatosan ügyelj a súlyodra. A másik fontos, hogy habár azt mondják nehéz fogyni és ez így is van, az még nem jelenti azt, hogy nem lehet! Sokan tényként tekintik, hogy betegség miatt nem tudnak fogyni ezért pár éven belül nagyon elhíznak, ami veszélyes is lehet.

2012. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a legjobb ami nekem nagyon bejött az a minimális szénhidrát, sok hús és zöldség

a hús lehetőleg vörös hús (legjobb a marha), belsőségek

a szénhidrát hiánya lecsökkenti a kalóriabevitelt, a húsban lévő anyagok meg segítenek az elégetésében a feleslegednek, illetve biztosítják, hogy nem az izmaid kezdi leépíteni a szervezeted

emelett ha mozogsz is, az tökéletes

ha random nagyon éhes vagy, akkor pedig gyümölcsök, amíg jobban nem vagy, és ki nem bírod a következő étkezésig

2012. márc. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek, sokat segítettek... :)
2012. márc. 25. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetertek az elöttem szolokkal, amit meg hozza tennek, hogy ami nekem az edessegvagy-csökkentesben segitett, az a Beres Kromtabletta. +sportoltam heti 4-5 spinning es step, igy 3-4 honap alatt 8 kilot fogytam.
2012. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez egész jól hangzik, én is kipróbálom a tablettát majd, hátha segít valamelyest nekem is. Köszi a választ :)
2012. márc. 28. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!