Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi idő/használat után...

Mennyi idő/használat után válthatok mini tamponról normálra vagy nagyobbra? 16/L

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

A helyedben a tamponról a betétre váltanék. Végleg.


A kérdésedre válaszolva, nincs ez életkorhoz kötve, egyéni jellemzők alapján használod azt a méretet, ami kényelmes.

2012. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
miért váltanál?
2012. márc. 14. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is váltanék. Sok nőgyógyász nem véletlenül ellenzi a tamponhasználatot.
2012. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok: Mert jobb megoldás a megelőzés.


Nem firtatnám ki-mit-miért szeret, de a jó minőségű! betét a legtermészetesebb módja a menstruációs vér felfogásának. Figyelve persze ennél is a fokozott intim higiéniára is.

Van már az un. intim tölcsér is, de ezt nem próbáltam.


A tampon toxikus sokk szindrómát okozhat.

A hüvelynyálkahártyát szárítja, bolygatja, hajlamosíthat a méhszájerózióra.


Nyilván nyáron, vagy alkalmilag fontos, de gyengébb napokon kiegészítőleg használható, de állandó használatra a nőgyógyászom nem ajánlotta.

2012. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állandóra tényleg nem ajánlott a tamponhasználat, de ezt mindenki döntse el egyénileg.
2012. márc. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem állandóra kérdeztem..

itthon nem használom, csak pl suliban és ahogy írta valaki, nyáron.. és a kérdésere még mindig nem érkezett válasz.

de köszönöm mindenkinek!

2012. márc. 15. 09:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Normált nyugodtan használhatod, ha könnyen felmegy. Ez mindenkinek az egyéni anatómiai helyzetétől függ. Én az applikátorosat javaslom először, mert ez a legegyszerűbb feltenni.
2012. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. márc. 15. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!