Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez? Szóval vissza...

Normális ez? Szóval vissza kellett mennem miután megkaptam a rákszűrésem eredményét, mert gyulladást találtak, ma vissza is mentem..

Figyelt kérdés

NEM vizsgáltak meg csak felírtak egy hüvelytablettát. A leletemen az volt, hogy Fertőzés jellege: HPV gyanúja. és nagyfokú gyulladásom van. Ennyi volt az egész egy hüvelytabletta. 3hónap múlva kell visszamennem akkor csinálnak újabb citológiai vizsgálatot.

Ez így szokott lenni? Én azt hittem h csinálnak valami további vizsgálatokat.


2009. jún. 3. 16:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit furcsa! A HPV azt jelenti, hogy humán papiloma vírus gyanú, vagyis a méhnyakrákot okozó vírus gyanújáról van szó. Én azért a te helyedben visszamennék és rákérdeznék. Néha kicsit erőszakosnak kell lenni az embernek a saját érdekében.
2009. jún. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az előző vizsgálat alapján pontosan meg tudták állapítani, hogy mi a gondod, szerintem normális. Ha a tabletta használata után 1-2 héttel is még érzel tüneteket, vagy egyszerűen csak foglalkoztat a dolog, menj el ismét nőgyógyászhoz, hogy nézze meg, hogy áll a gyulladás. Nekem anno a gyulladásra tablettát is írtak fel, (Klion-t) de nem vagyok orvos, biztos oka volt annak, amit mondtak, neked meg jogod van magad miatt aggódni és többet megtudni.
2009. jún. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm, hogy írtatok. Nem tudják milyen gyulladás amúgy, ezért klion d100 hüvelytablettát kaptam. Ez is fura..miaz h nem tudják? el vagyok keseredve!

2009. jún. 3. 16:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nincsen semmi tünetem. Semmi nem fáj, nem érzek és nem látok semmi különöset!
2009. jún. 3. 16:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A HPV teljesen tünetmentes, ezért is halnak meg sokan méhnyakrákban. Ne ijedj meg, először gyógyszeres kezeléssel próbálnak gyógyítani, s majd a 3 hónap múlva esedékes kontrolon kiderül, hogy ez használ-e (nekem sajnos nem használt).
2009. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért is el vagyok szomorodva, mert én megkaptam az oltást tudom, hogy nem véd az összes típus ellen, de akkor is. :(

Nem kellett volna csinálniuk egy tipizálást már most? :S

2009. jún. 3. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a rákszűrésed eredménye jó volt (P1 vagy P2), akkor semmi gond, valóban csak a gyulladást kell kezelni. Ellenben érdemes lenne egy HPV tesztet végeztetni, hogy milyen kockázatú a vírus, mert ezen is sok múlik.
2009. jún. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvos, hogy már megszűnt ez a P1,2,3,4,5 jelölés. De P2nek felel meg az eredményem. Hát semmilyen további vizsgálatról nem volt szó, csak 3 hónap múlva kell visszamennem és akkor csinálnak újabb citológiát.


A páromat egyébként nem kéne kezelni? Bár nem biztos h tőle kaptam el...

2009. jún. 3. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!