Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet ilyen túl gyakori...

Mitől lehet ilyen túl gyakori a menstruációm? 14/L

Figyelt kérdés

Ma megjött 18 napra. Eddig is, szinte ősz eleje óta így van, 18, 19 naponta jön meg. Mintha rendszeres lenne, csak túl gyakran. Átlagban nem vérzek sokat, napi 2 betét elég, az sem telik meg, és 5-6 napig tart.

Buta voltam, nem írogattam fel, hogy mikor jött meg, gondoltam úgyis tök rendszertelen, az első időpontját is csak úgy tudom, hogy valamikor tavaly ősz közepe felé tehető. Tehát ennyi idő alatt, már be kellett volna állnia.

Az iskolaorvos el akart küldeni nőgyógyászhoz és eléggé mérges volt rám, hogy így semmit nem ér, ha nem írogattam fel a napokat. Én természetesen megijedtem és hevesen tiltakoztam. Azt mondta, így túl sok vért veszítek, pedig nem hiszem, hiszen alig vérzek valamit.

Anyukámmal sajnos nagyon nem tudok ilyen dolgokról beszélgetni, nálunk ez a legnagyobb tabutéma a szex mellett, no meg azt a napi 15 percet, amit rám szán az összes családtag jelenlétében nem tudom ezzel tölteni, egyszerűen időm sincs beszélni vele. Nővérem nincs, sem olyan rokonom, akinek elmondanám.

Nőgyógyászhoz persze nem szeretnék menni, a másik kérdés meg hogy hova és hogyan? Akkor meg abból lenne a balhé, hogy ezt mért nem közöltem anyámmal. Nem nagyon van olyan barátnőm se, aki elkísérne.

Egyébként sem vagyok a gyógyszerek híve, hallottam, hogy van valami torna, ami helyreállítja a ciklust, ez nálam működhet?

Sajnos elég rohanó és rendszertelen életmódot élek, nem nagyon van időm magamra, és elég rendszertelenül is eszem, a mai kajám is összesen 4 zsemle volt. Mindezt még beárnyékolja a család kis kedvence a 7 éves öcsike, aki MINDENHOL ott van, ezért sem tudok anyámmal bármit is közölni.

Mit tegyek, létezik erre valami természetes gyógymód?


2012. jan. 3. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatal vagy, ilyenkor természetes az ilyesmi, nem aggódnék. Mostantól azért írogasd, hogy mikor jön meg, de kb 17 éves korodig bőven van ideje beállni.

Amit esetleg kérhetsz háziorvostól, hogy nézzen neked egy vasat vértesztből, és ha az normális, akkor ne foglalkozz egyelőre a dologgal. De amúgy ha nem érzed magad fáradtnak mindig, nem vagy túl sápadt, akkor a vérszegénység valószínűtlen.

Ráadásul egy év alatt nem is szokott még beállni, és neked alig egy éve van meg. Igenis kell neki 2-3 vagy akár 4 év, hogy normális legyen, de ez az idő egyénenként változó.

2012. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jujj, köszönöm szépen nagyon megnyugtattál!

Majd utánanézek, nem vagyok-e vashiányos.

2012. jan. 3. 22:03
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a háziorvosoddal beszéld meg,és anyukáddal,persze ha megértő,akkor próbáld megbeszélni,mert nem jó,ha ennyire nincs ideje rád :( Sok sikert,és jobbulást!
2012. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!