Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Beléptem a vátozó korba és...

Beléptem a vátozó korba és nagyon elkezdtem hízni! Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

47 éves elmúltam, a menstruációm megszűnt és az elmúlt 1-2 hónapban közel 13 kg-ot felszedtem.

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. jan. 2. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Csk tornázz rendszeresen, lehet h nem fogsz fogyni, de hízni sem:)
2012. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 yuda ***** válasza:

Mivel az életkor változik, lásd: te is észrevetted, bejön-, pontosabban be kellene jönnie annak a felismerésnek, hogy nemcsak kívülről öregszünk, hanem belülről is. Az anyagcsere már nem olyan gyors, stb.


Megoldás, ha egyszerűen tudomásul veszed a változást és nagyon józanul te magad is elkezdesz változtatni régi szokásaidon. Magyarán mondva igazítod, vagy úgy is mondhatom korrigálod. Nem megy már magától, mint rég.


Konkrétan ez azt jelenti, hogy mivel az adott ételmennyiségtől, minőségtől hízol, ezért mindkettőt változtasd. Egyél valamivel kevesebbet és pl. több növényit, mint zsíradékot, tésztát...tudod, amelyek jobban hizlalnak. Tele van vele anet, ha rékeresel.

Régen ez nem volt gond,de közben telt az idő.

Mozogj picivel többet és légy tudatosabb. Beláthatod, már nem megy magától, mint rég, hanem abban a korban vagy, hogy ha jó kondit, kinézetet akarsz, már tenned kell érte. Egyébként megéri, mert egyből jobban fogod érezni magad, fiatalabbnak, fittebbnek, ha pár kiló lemegy és erősödsz picit.

Utoljára írom a legfontosabbat: ha változtatsz, azt persze meg fogod érezni jó értelemben, de ahhoz kell a tudatosság, hogy ne csak egy fellángolás legyen, hogy pl.kevesebbet és másabbat eszel, hanem egész életedre tartó életmódváltozás, máskülönben visszaesel.

Ez van. :)

Lehetséges később még többet kell tenned az egészséged érdekében, de mindig fogod látni a jelelket, mikor lépj újra és változtass.

2012. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!