Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 47 éves vagyok és az uttóbbi...

47 éves vagyok és az uttóbbi időben észrevettem, hogy nagyon sok mindent elfelejtek. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Semmi sem úgy sikerül mint az pár évvel ezelőtt, úgy érzem mintha szellemileg leépülnék. Négy éve volt egy agyinfarktusom és rendszeresen gyógyszert szedek.
2011. dec. 17. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:
hát nem vagy már 20 éves és az agyvérzés is be tett neked, de próbáld ki a bilobilt vagy vmelyik agytágítót persze elötte konzultálj a házidokival is. meg játszhatsz memóriajátékokat is hátha segít, meg a keresztrejtvény.
2011. dec. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az ok érdekel, akkor jó eséllyel "kezdődő vascularis dementia" a válasz, amennyiben tényleg jelentősen romlott a memóriád.

Az a baj, hogy akinek tüneteket okozó agyi infarktusa volt, annak jó eséllyel van jó pár tüneteket nem okozó mikroinfarktusa is (mivel az agyi erek állapota nem a legjobb), melyek lassú elbutuláshoz vezetnek, és ennek a bevezető tünete a memória romlása.


Amúgy memóriazavart még sok minden okozhat (az is lehet, hogy az infarktus pont a memóriáért felelős agyrészt érintette, ezért csak a memória romlott, de nem várható egyéb mentális funkciók romlása; mindenesetre ez a ritkább verzió).

De legjobb esetben az is lehet, hogy valamilyen stressz (munkahely, párkapcsolat stb) miatt vagy "szétszórtabb".

2011. dec. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!