Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel nyugtathatnám magam...

Mivel nyugtathatnám magam meg? Akik hasonló cipőben járnak, nem érzik úgy, hogy nem is igazi nők?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta állandó gondjaim vannak a női dolgaimmal. Kislányként meg kellett műteni egy baleset miatt, elég sokáig fájt lent minden, sokszor még most is gondot okoz olyasmi, amik másnak természetes. Tini koromban pedig kezdődtek a hormonproblémáim, majd folyamatos hüvelyigyulladások, méhszájseb részben a gyerekkori baleset miatt. És nincs vége. A legújabb az állandó mensturációs zavarok, folyamatos hasi fájdalom. Mindig mire egy problémát nagyjából megoldunk, jön egy újabb. Gyógyszerek, kúpok, műtétek, intimtorna, szexuális önmegtartóztatás minden volt már a palettán. Gyerekvállalásra és szülésre nem is merek gondolni. Azt előre leszögezték, hogy nehéz menet lesz mindekettő. És most megint gond van, el kellene mennem orvoshoz, de már előre szégyellem magam. Olyan megalázó ez az egész. Néha úgy örülnék, ha férfi lennék. Akik szintén sok gonddal küzdenek, hogyan tudják ezt feldolgozni?
2011. dec. 5. 18:45
 1/10 anonim ***** válasza:

nem tom mennyire hiszel természetgyogyászban de ajánlanék kineziologust.amint látom nincs vége az orvosi beavatkozásaidnak betegségeidnek és folyton kiujulnak.

nekem nincsn ennyi bajom, közelébe sem vagyok, de gyanitom hogy ennek az egésznek az oka már a stressz és a lelki gondok.

fogalmam nincs,hogy neked mennyit használna, annyit tudok hogy egyszer nemrég nekem szétrepedt a végbelem egy éles akármi miatt a székletemben és hetekig szenvedtem. közben jártam a kineziolofusomhoz,egyéb problémák miatt,belsö stressz vagy iylesmi,és rá egy hétre egyik naprol a másikrabegyogyult és nem nyilt ki ujra.alig mertem elhinni és ez tul gyorsan történt ahoz hogy véletlen legyen. d elehet hogy én vagyok elfogult mindenesetre ugy tudom akkor is tudnak segiteni ha az orvos már nem. érdemes kiprobálni. drága de sztem gyogyszerre meg orvosokra is költesz eleget.

2011. dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ha rájössz, akkor nekem is mondd el:( Nekem is hormongondjaim vannak. Soha életemben nem volt rendben a menzeszem...annyira irigyem azokat, akiknek van normális peteérésük és vérzésük. És annyira utálom, mikor panaszkodnak miatta...holott én nagyon sok mindent megtennék, hogy havonta "szenvedhessek".

A hormonproblémák miatt ráadásul szőrös is vagyok, ami nőként szintén elég kellemetlen.


Talán az segít egy picit, hogy a párom elfogad és támogat.

Én azon gondolkodom, hogy felkeresek egy kineziológust. Nagyon sok bnőmnek segített már ilyen-olyan dolgokban:)

2011. dec. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
háhhááá na végre valaki! sose láttam senkit aki kinezilogust ajánlana legalább nemvagyok egyedül:)))))))))))))))))
2011. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Arra számíts,hogy a kinezológus sok pénzbe kerül,és csak akkor használ,ha te hiszel benne. Ha viszont hiszel a gyógyulásban,akkor is meggyógyulhatsz.
2011. dec. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen de nem a hit miatt gyogyit a kineziologus. ök energiákkal gyogyitanak és ha te görcsösen aszondod hogy nem hiszek nem hiszek, hülyeség,nem érdekel akkor nem tud rajtad áthatolni mert beleütközik a faladba.nyilván magadtol is meg lehet gyogyulni de vele könnyebb mert ö felderiti a pontokat amik gátolnak és végülis te oldod fel magad ott helyben azzal amit mond hogy csinálj.

én mindig azt mondom egy alakalom nem a világ vége és ott ugyis kiderül tetszett e, hogy érzed magad utána.max nem mész többet.

2011. dec. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Számomra a felsorolt gondjaid egyértelműen azt jelzik, hogy már réges-régen pszichiáternél volna a helyed. Egy gyerekkori műtét miatt igen-igen ritkán lesz az embernek ilyen súlyos identitás-gondja.
2011. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fanta ***** válasza:
Nekem valahogy úgy jön le,mintha az a gyerekkori baleset erőszak lett volna!Ha igen,akkor abból kifolyólag lehet a gyulladás,és abból egyenes az út a menstruációs zavarokig.A zavarra megoldás lehet a fogamzásgátló szedése.A gyulladás okozója lehet a méhszájseb(nekem is ez volt szülés után).A szegedi klinikán megplasztikázták a sebet(orvos utalt be),utána már nem volt többé gyulladás.Lelkileg lehet,hogy jót tenne egy kiadós beszélgetés egy pszichológussal!Fel a fejjel,én mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
2011. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg ugy van, ahogy Fanta sejti, akkor ajanlatos egy pszichologussal valo elbeszelgetes. Lehet, hogy lelkiekben meg nem tetted tul magad a dolgon es valahol tudat alatt onmagadat hibaztatod a tortentek miatt es ugy bunteted magad, hogy mindenfele (nemi) betegsegeket krealsz.

A konvencios orvoslas ezen valoszinu nem tud segiteni.

keress fel lelekbuvart, kineziologust, egyeb termeszetgyogyaszokat, kutass olyan emberek utan a neten, akiknek hasonlo "balesetuk" volt mint neked. Ha rakeresel meglepodsz, hogy masok is jarnak hasonlo cipoben, talan talalsz olyat aki mar a megoldast is megtalalta. Mi itt a gyikon ismeretlenul csak tippelgetni tudunk.


A gyogyulas lehetosege benned van, a test elkepeszto csodakra kepes. Kulso segitsegekre van szukseged, hogy ezt az erot onmagadban megleld.

Minden jot!

2011. dec. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A baleset nem erőszak volt, hanem elestem, és "belehuppantam" egy vascsőbe, és hát emiatt volt szükség műtétre. Én is gondoltam arra, hogy fel kellene keresnem természetgyógyászt vagy pszichológust (pszichiátert), csak az elsővel szkeptikus vagyok, a másodiktól pedig félek. Szégyellem ezt az egészet, főleg, hogy egy ilyen semmiség nekem gondot okoz.

Egyébként én is rettenetesen szőrös is vagyok, és engem is csak az nyugtat, hogy a vőlegényem elfogadott így, és szeret mindennél jobban, de néha ezt kevésnek érzem, mert én viszont utálom magam.

2011. dec. 6. 16:03
 10/10 anonim ***** válasza:

mondom. kinezologusnál egy alkalom után eldöntöd. a pszichiáter is jo LENNE,de azzal az a baj hogy felir gyoygszereket ami CSAK tüneti kezelés.

apám detto. depresszios, azt hiszi majd az orbáncfükivonattol más lesz. de az csak elnyomja a problémát ami benned vigan él tovább. és évekig gyogyszerezheted magad ami nemcsak egészségtelen de levesz annyi lovét amit levenne a kineziologus. csak elöbbit évek alatt vered el ezt meg honapok alatt, de a természetgyogyásszal elöbb meg is gyogyulsz.


nekem belsö streeeszem van amiböl kifolyolag folyton rekedésem van, ha meg nagyon stresszelek akkor fosok.ez eléggé daganatveszélyes a késöbbiekre nézve. eddig tünetileg kezeltem gyogyteával stb. de ha már nem ittam meg akkor egyböl visszajött a probléma nem beszélve arrol hogy 800ft egy gyogytea és tart tiz napig ha betartom a napi két filtert.....

kineziloogusommal hálistennek egy alkalommal sikerült feloldanunk a dolgokat ami ráadásul magzatkoromban gyökerezett szal nem is tehettem rola.(az alakalom száma az attol függ hány góc van benned és milyen sulyos. )

akkor lepöstem meg a legjobban mikor 1 hét után jelentösen javult az emésztésem. azt hittem majd apránként de nem. rohamosan javultam.és rögtön a kezelés után elmult a hasam folytonos görcsbe állása.


ezeket csak azért irom hogy példákat saját tapasztalatokat hozzak hogy ezekben segitett nekem.

2011. dec. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!