Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csinál az endokrinológus?

Mit csinál az endokrinológus?

Figyelt kérdés
Nagyon szőrös vagyok,olyan helyen i ahol nem kéne,ezért el akarok menni egy endokrinológushoz.Most 17 vagyok,régen voltam már nődokinál,és nagyon szar volt,ugye oda nem kell elmennem?Egyébként a szőrösödésemmel kapcsolatban voltam ott,+ultrahangon is,de nem találtak semmit.Szóval nem tudom,hogy mi a helyzet,de engemmár nagyon zavarnak a szőreim.Mit fog csinálni velem a doki?És mit tud csinálni ezzel,gyógyszert ír fel vagy mi?És beutalót kell szerznem?Vagy lehet időpontot kérni?Lécci írjon le nekem mindent,aki volt már ilyen helyen.Köszi:)
2009. máj. 14. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy beutaló köteles a rendelés és a háziorvosod tud adni.

Szerintem vérvételre küld el, hormonokat nézhetnek ilyen esetben. Ha rendellenes eredményt kap, akkor írhat fel gyógyszert, ha jók az eredményeid, akkor minden marad a régi.

Esetleg lézerrel bőrgyógyász-kozmetológus tud végleges szőrtelenítést végezni, de az fizetős.

2009. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jaj,köszi neked,ezer hála,hogy válaszoltál!!:)Most megnyugodtam egy kicsit,hogy csak vérvétel lesz.De akkor tuti,hogy nőgyógyászhoz nem kell mennem??Léci írjatok még.:)
2009. máj. 14. 13:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Az endokrinológus az anyagcsere betegségekkel, homonokkal foglalkozik. Belgyógyászok szakosodnak általában erre. Tutira beutalóköteles a rendelés, engem a nőgyógyász utalt be, de talán háziorvos is beutalhat. Több, mint két hónapra kapatam időpontot. A nőgyógyász nem küldött el hormonvizsgálatra? Abból látszik, hogy mi a helyzet. Férfihormon túltermelés okozhat szőrősödést elsősorban, de azt nőgyógyászati vizsgálattal ugyebár nem lehet megállapítani, csak vérvizsgálattal. Ha kapsz beutalót az endokrinológiára, elsőre semmi extrát nem csinálnak. Nekem volt EKG, súlymérés, vérnyomásmérés, kikérdezés, hogy milyen betegségek voltak a családomban (elsősorban cukorbetegség, magas vérnyomás, daganatos betegség), áttapogatta a hasamat, a pajzsmirigyemet és adott beutalót terheléses cukorvizsgáltra és nagyon részletes hormonvizsgálatra. Most annak várom az eredményét.


Hát velem ez volt. Én nem szőrösödéssel kerültem oda, hanem PCOS-gyanúval. (Elhízás, vérzésproblémák, cisztás petefészek voltak a tünetek.)

2009. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!Köszi hogy válaszoltál!Én nem vagyok elhízva,a menstruációm is mindig megjön,csa az arcom pattanásos,amúgy nincs semmilyen tünetem,csak ezek a fránya szőrök.Nődokinál nem most voltam,hanem olyan 10-11 évesen,szóval rég volt.Ugye megvizsgált a nőgyógyász,vett mintát,aztán meg uh-ozták a petefészkemet,meg volt vérvétel is.Már nem emlékszem nagyon rá,de jobb is így.Viszont a nőgyógyásztól rettegeek!Akkor még nem voltam annyira szőrös,csak az utóbbi 3-4 évben alakult ez ki.Most viszont már nagyon zavaró.Pontosabban akkor még csak a nemi szervem,meg a hónaljom,meg a lábam volt szőrös,asszem,és anyukám észrevette,és ezrét vitt el.De azóta már mindenhol szőrös lettem.:((Akkor mondjuk ha kérek beutalót a háziorvostól,és mit mondjak neki?És ha nem ad?Ha azt mondja menjek el először nőgyógyászhoz?És mennyi ideig tart ez az egész,úgy értem,amíg kérek időpontot,meg eljutok a dokihoz,meg amikor már szedhetem a gyógyszet is?És a gyógyszernek milyen hatásai lesznek?

Ja és a családban,anyukámnak volt 2 éve,egy cisztája,de ő nem szőrös,neki kiszedték az egész cuccost(méh..stb),mondjuk ő már változó korban van.A mamámnak volt mellrákja,ő abban is halt meg,szegénykém.:(De ő se volt szőrös.A rokonaink közül se szőrös senki.

2009. máj. 14. 14:18
 5/8 A kérdező kommentje:
És elfelejtettem,hogy cukorbeteg se volt senki,meg magas vérnyomása sincs senkinek se.
2009. máj. 14. 14:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát elég sokig tart a herce-hurca, én egész pontosan február másodikán(!!!!!!!!) kaptam meg a beutalót a nőgyógyásztól az endokrinra, ápilis 17-ére kaptam időpontot, akkor volt az, amit leírtam, ott kaptam május 12-re időpontot a terheléses cukorra, május 25-én pedig viszem vissza az eredményeket az endokrinológushoz, aki az alapján majd dönt a továbbiakról. Szóval elég durván elhúzódik... :(


Ne rettegj ennyire a nőgyógyásztól, nincs miért! :-) Én későn voltam először, 19 múltam és BETEGESEN (nem vicc!)féltem tőle. De azóta már teljesen megszoktam, egyáltalán nem feszélyez maga a vizsgálat, teljesen természetesnek veszem. Ha elkezdesz majd nemi életet élni, vagy később babát szeretnél, így is, úgy is hozzá kell fordulnod. Jobb, ha hozzászoksz, és hidd el, teljesen alaptalan a viszolygásod! :-)


Őszintén szólva szerintem sokkal egyszerűbb dolgod lenne, ha nőgyógyászhoz mennél. Oda rögtön be lehet kerülni és ő is kérhet hormonvizsgálatot és írhat is fel rá bogyót. Így a fél éves procedúrát kb. 2 hétre tudod redukálni... Azért ez nagyon nem mindegy szerintem!

2009. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
jó,igen,tudom,de akkor már a háziorvostól nem is lehet beutalót kérni?
2009. máj. 14. 14:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő is tud adni, mint az már írtam. Az meg már egy másik kérdés, hogy ő személy szerint hogy ítéli meg a helyzetet, vagyis hogy hova küld tovább.
2009. máj. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!