Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellméretek hogyan vannak...

A mellméretek hogyan vannak számozva? Nem ertem ezeket, pl 70 A . Kepet is mutathattok mérethez. 1 értelmes lány világosítson ki

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:

a szám a mell alatti részt jelenti, a betű pedig a kosár méretét. tehát az A a legkisebb kosár, az illetőnek nagyon kicsi a melle. a B már nagyobb, a C, D, E...még nagyobbak.

a szám nem is igazán számít, mert már találkoztam olyannal, hogy rohadt vékony volt, mégis B,C-s melltartót hordott. Képeket nem fogok mutogatni :)

2011. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt ugy ertettem hogy ha mondasz 1 méretet akkor esetleg találsz hozzá valahol képet
2011. nov. 4. 22:40
 3/9 anonim ***** válasza:

A szám a körméretet jelenti, ahhoz a mell alatt kell egy körméretet mérni, szerintem az átlag 75 körül van, nekem 70-75.

A kosár méretet pedig a betűk jelentik, A a legkisebb (bár én láttam már AA-t is), és így fokozatosan felfelé, F kosár volt a legnagyobb amit láttam.

Képeket én sem mellékelek, mert ahány bolt annyira eltérő lehet, nekem pl. az egyik boltba az A kosár is bőven jó, másik boltba a B-ból kibuggyan...

A 90-60-90-es méretekkel rendelkező nők pl. [link] kb. C-D kosaras melltartó hordnak, a számot meg nem tudom megmondani, a mell alatti mért méret jelenti, kb. 70-75 lehet.

2011. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a 2 válaszolónak
2011. nov. 4. 22:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A 90-60-90-es méretekkel rendelkező nők 75B-C-s melltartót hordanak...bocsi, a D az már emlő.


70A = 70 cm mell alatt, és max. 82 cm mellcsúcson.

70B = 70 cm mell alatt és 83-85 cm mellcsúcson...stb


75A = 75 cm mell alatt és max 86 cm mellcsúcson

75B = 75 cm mell alatt és 87-89 cm mellcsúcson...stb

2011. nov. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
egy melltartónak van egy része a mell alatt,amit hátul össze kell kapcsolni. Na annak a mérete a szám, és a kosáré pedig a betű
2012. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez így van ahogy a tobbiek irják.
2012. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
51%

Alapvetően két adatra van szükséged a méret meghatározásához:


1.) A mellbőség mérete pontosan a mellcsúcson, a mellbimbó magasságában mérve. A mérőszalag legyen laza és a mell legteltebb részének körméretét kell megállapítani, úgy hogy hátul is a mellcsúcs magasságában legyen a mérőszalag.

2.) A mellkas méretére pontosan a mell alatt mérve. A mérőszalag legyen vízszintes és szorosan vezessük körbe a karok alatt. Ez szám adja meg a melltartó méretét. Mivel a melltartók méretezése 5 centiméterenként ugrik, ezért ha a mellkas méreted 79, akkor a 80-as méret számodra a megfelelő. Ha 86, akkor a 85-ös lesz a te méreted.


Miután megvan a két adat, vond ki a mellbőség értékéből (nagyobb szám) a mellkas méretét (kisebb szám), ebből kapod meg a melltartód kosárméretét:



Mellbőség 88 cm

Mellkas mérete 76 cm

Különbség 12 cm


A megfelelő kosárméretet az alábbi táblázat segítségével határozhatod meg:



Kosárméret Mellbőség-mellkas

méretének különbsége

A kosár 12 cm

B kosár 12-14 cm

C kosár 14-16 cm

D kosár 16-18 cm

DD=E kosár 18-20 cm

F kosár 20-22 cm

G kosár 22-24 cm

2014. jan. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hmm..pontosan igy van ahogy az elottem szolo leirta...
2015. jún. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!