Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik az a hormon amitől a...

Melyik az a hormon amitől a nők melle nő?

Figyelt kérdés

Nem szilikon beültetésre gondolok, és nem is egyéb baromságra.

Olyan dologra gondolok (hormonra) amit ha folyamatosan adunk egy növésben lévő lánynak (pl: 14 éves korától 18 éves koráig) akkor nagyok lesznek a mellei.


Csak suliba fogadtunk. Amúgy fiú vagyok, nem egy kis mellű lány aki még ma este be fog törni a gyógyszertárba ;)


Tényleg kíváncsi vagyok, kérlek ne baromkodjatok! Köszönöm.


2011. okt. 11. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ösztrogén
2011. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, de szerintem ha lenne ilyen, akkor nem a szilikont választanák annyian.
2011. okt. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Erre az ösztrogén hat, de az nem úgy van, hogy valaki adagolja és nö töle a melle, hanem a szervezetben keletkezik és nemcsak a mellre hat, hanem az egész nöre. Kivülröl adagolni nem szabad (csak egész kivételes esetekben orvosi ellenörzés mellett, de NEM a mell mérete miatt). A nök mellmérete egyébként nagyrészt öröklött, hormonokkal nem sokat lehet(ne) változtatni rajta.
2011. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mire hat még az ösztrogén?

Ha valaki örökli a nagy melleket akkor biztos, hogy valami más a szervezetében (hormonjaiban) mint annak aki kis melleket örököl.. Mi más?

2011. okt. 11. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi. Az ösztrogén felelős a másodlagos nemi jellegek (pl. a mell) kialakulásárt, de attól, hogy adsz egy kis plusz ösztrogént, még nem nő meg a mell.
2011. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó, ezt felfogtam, de akkor, hogy lehet hogy a nagy mellű anyukának a lánya is nagy mellű lesz. Ezért mi felelős? Vagy ez, hogy működik?
2011. okt. 11. 21:15
 7/9 anonim ***** válasza:

"Jó, ezt felfogtam, de akkor, hogy lehet hogy a nagy mellű anyukának a lánya is nagy mellű lesz. Ezért mi felelős? Vagy ez, hogy működik?"


Igen, nagyon leegyszerüsitve igen, de a lány nemcsak az anyjától örökölheti a mellek méretét, hanem az apai ágról is (ott is vannak nöi felmenöi). Ezt a gének határozzák meg, éppen úgy, mint a hajszint, a testmagasságot és még sok mindent. Ezeken hormonokkal változtatni nem lehet, a saját hormonok csak beinditják illetve irányitják a génekben lévö folyamatokat.

2011. okt. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Növésben lévő lány, még ne akarja hormonnal növelni a mellét. Még évekig nőhet. Ne akarj még a természet dolgába beleavatkozni.
2011. okt. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
Előző vagyok. Most láttam, hogy fiú vagy.
2011. okt. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!