Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a tamponnal kapcsolatban? (jó, rossz)

Figyelt kérdés
2009. ápr. 28. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csaj jót tudok mondani. A betét után maga volt a menyország. Nekem annyira bevált, hogy egy hátránya lett, nem is éreztem, így elfelejtettem azt is, hogy menstruálok, és néha elfelejtettem időben cserélni.

Könnyű feltenni, nem ázik át, ha megfelelő időközönként cseréled, nincs szaga, kényelmes, nem látszik.

Csak mindig tiszta kéz kell hozzá! Megfelelő időközönként, max 4 óránként cserélni kell (kivéve éjjel) és meg kell választani a megfelelő méretet, szerintem mindenképp minivel kezd. (én még most, 30 évesen is azt használom és inkább sűrűbben cserélem, kényelmesebb, mint a nagyobb méretek)

Hátránya, hogy a menses utolsó napjaiban, mikor már kevés a vérzés, nem kényelmes, mert nem ázik át. Ilyenkor makró betétet használok csak.

2009. ápr. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
A nőgyógyászok nagyon szidják!
2009. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak jót tudok róla mondani, évek óta használom. Eleinte betétet használtam, de nekem átázott és suliban tesiórán nagyon kellemetlen volt, mindig féltem, hogy ciki lesz... eleinte nem tudtam hogyan helyezzem a betétet, mindig olyan lett a fehérneműm vagy elől, vagy hátul vagy valahol :s

Éjszaka is magam alá kellett tennem egy törölközőt, és mozdulatlanul kellett feküdnöm végig.

De ennek vége!!!


Mióta áttértem a tamponra, nyugodtan alhatok éjszaka, még az erősebb napokon is. Aludhatok bárhogy, ahogy nekem kényelmes.

Iskolában sem volt gond soha, bár én a biztonság kedvéért beteszek egy betétet is a tampon mellé. De nem szokott kicsit sem olyan lenni a betét.

Mindig tampont használok, a vége felé is. Csak akkor valóban nehezebb a felhelyezés, néha én is megszenvedek vele. Olyankor inkább már nem használok, csak egy betétet.


Lényegében szerintem a tampon megváltás a betét után, tényleg ugyanolyan, mintha nem is lenne meg. Én már nem bírnám ki nélküle.

2009. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 éve használok, tesi tagozatos vagyok, sportolok, de csak muszájból használom, nekem nem kényelmes. :(
2009. ápr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
90%
Én 5 éve azt használok és közben atlétázom,táncolok,bicajozom szóval sokat sportolok és számomra nagyon kényelmes,higénikus.De szerintem én inkább azoknak ajánlom aki tudja,hogy kis mennyiségű menstruációs folyadékot veszit.De ha jól fel van helyezve a tampon akkor csak jó a tapasztalat!Szerintem.
2009. ápr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a betét után maga volt a mennyország.Én 6 éve használom,de tényleg isteni.Sosem ázom át,éjszaka nyugodtan alhatok,mozoghatok,nem kell félni,hog elcsúszik,max attól,hogy kiXD
2009. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmesebb, egyszerűbb és biztonságosabb, mint a betét! DE sokkal jobban kell rá figyelni! Ne legyen túl sokáig bent, tiszta kéz, megfelelő méret! Ha megszokod, észre se fogod venni! Én 1-2 éve átálltam arra az állandó tampon után, hogy ha itthon vagyok és este akkor betétet használok, mert a nődokim nagyon nem javasolta a folyamatos dugaszolást.
2009. ápr. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is baromira kényelmetlen!



Talán az a gond hogy nem csaj vagyok?


;););)

2009. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
jajjj.......:)
2009. júl. 1. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!