Megfejtenétek a laboreredményemet? Az inzulin mértéke kétségeket ébresztett bennem.
Policisztás ováriumom van, szőrösödök, a bőröm elég csúnya, nincs rendszeres havi vérzésem, ugyanakkor nem fogyókúrázom, mert nincs rá szükségem, 150 centi és 42 kg vagyok.
fT4: 17,7 pmol/L (12-22)
fT3: 6,3 pmol/L (2,4-6,3)
SHBG: 136 nmol/L (20-122)
és akkor ami igazán izgatja a fantáziám :)
Glükóz
0 perc 5,7 mmol/L (3,6-6)
120 perc 6,8 mmol/L (3,6-6)
Inzulin
0 perc 6,3 mU/L
120 perc 52,2 mU/L
A 120 perces inzulin a éhgyomori inzulin 8-szorosa. Ez normális?
Szia,
ez nagyon érdekes, polycisztás ovarium szindrómában az SHBG (Sexual Homron Binding Globulin) értéke csökkenni szokott, nem emelkedni. A pajzsmirigynek azonban lehetnek más, vértesztből nem igazolható problémái is, pl. gyulladás, struma (golyva). Javaslok egy endokrinológussal való kapcsolatfelvételt, feltehetően hormonzavar áll a bőrproblémák, rendszertelen vérzés mögött is.
Az emelkedett SHBG okai lehetnek orális fogamzásgátlók, májproblémák, vagy májenzimeket befolyásoló problémák is.
Jobbulást!
5 éve történt az, hogy 1 hónap alatt 7 kilótol szabadultam meg mindenféle fogyókúra nélkül. Ahogy írtam, nincs havi rendszereséggel vérzésem, amióta (12 éves korom óta) folyamatosan menstruálnom kéne. Ez idő alatt számtalan nőgyógyásznál jártam, és 1 évvel ezelőtt jutott eszébe egyetlen egynek, hogy csináljunk ultrahangot. Azóta endokrinológushoz járok, bár ő csak azt nézte igen rossz eredménynek, hogy mikor odakerültem, a női hormonom a 4,25 minimum helyett 0,061 volt. És így már akkor érthető a magas férfihormon is, ami a szőrösödést okozza. Az adatok a havi vérzésem 3. napján készültek. Kedves utolsó, az inzulinban nem vagy jártas? :)
Köszönöm az eddigi válaszokat, ha valaki ért hozzá, nyugodtan írjon :)
Hát, van belőle egy belgyógyász szakvizsgám, ha az számít. :-)
Szóval picit másképp nézzük a dolgokat: az inzulinos reakció nem vészes, amit viszont érdemes kivizsgálni, hogy miért működik rosszul a pajzsmirigy.
A pajzsmirigy és az agyalapi mirigy visszacsatolásos kapcsolatban állnak egymással, ami azt jelenti, hogy bizonyos agyalapi mirigyből küldött molekulák serkentik vagy korlátozzák a pajzsmirigy működését. A pajzsmirigy betegségeinek tehát az egyik forrása az agyalapi mirigy (hipofízis) lehet. A másik forrás lehet maga a hipofízis is, ui. annak is lehetnek önálló betegségei - jódhiány, gyulladás, tumor. Harmadik problémaforrás lehet egy szisztémás betegség - pl. autoimmun -, amely egyaránt kihat a pajzsmirigyre és a hasnyálmirigyre, de ehhez már jóval nagyobb képben kell látni a tested működését, szükség lenne a pontos vérképedre, stb.
Magyarországon az endokrinológusokhoz bejutni nagyon nehéz, rengeteg nőnek vannak hasonló tünetei. Gyakran egyébként nőgyógyászok oldják meg a dolgot, orális fogamzásgátlók adásával.
Röviden: az inzulin miatt nem aggódnék, keress egy másik endokrindokit :-)
És jobbulást!
Persze, hogy számít, köszönöm a válaszod :)
Jó lenne ha megsúgnád, hogy hol dolgozol, mert a Debreceni Klinikán akihez járok az nem normális, ő mindent kipipál, a másik, akire azt hittem hogy jó orvos, kiderült, hogy még meg sincs az endokrinológusi papírja (ez olyan, hogy most pénzügyet tanulok, és könyvelőnek kiáltom ki magam....)akit nagyon dicsérnek az meg nem biztos, hogy ott dolgozik, magánakciókra meg nincs pénzem és mikor volt, akkor sem változott semmi, a nőgyógyász nem értett hozzá. Bennem is ez merült fel, hogy hagyom a nőgyógyászokat a fenébe, megyek akkor a belgyógyra, fogamzásgátlót meg nem akarok szedni, mert max! 2 év múlva babát szeretnék, ha meg szedem a gyógyszert akkor is csak megvonásos lenne, normális sosem, ha nem adnak valami értelmes tanácsot, mert hízni azt nem tudok, és itt meg is bukott a mutatvány. Jajj, de nagyon köszi a választ, feldobtad a napom :)
Szia,
az a baj, hogy Debrecenben az onkohematológusokat ismerem, némelyiknek van belgyógyász szakvizsgája, de ez tényleg endokrinológust igényel, én csak a partvonalról okoskodom bele. Sajnos nagyon messze élek és dolgozom tőled egy másik országban, és nagyon jó nőgyógyászt is csak Pécsett ismerek államiban, dr. Drozgyik főorvost, de Debrecenből Pécsre utazni anyagiak híján... (meg amúgy is)
A gyerekvállalás kapcsán - ha tervezett - érdemes előtte alaposan kivizsgáltatnod magad, véralvadási zavarok, ciszták, 24 órás vérnyomásmérés, stb. mert ezek fokozott veszélyeket jelentenek egy hormonális zavarokkal küszködő nőnek.
De ezek a dolgok soha ne keserítsenek el, gondolj arra, hogy egy kicsit jobban oda kell figyelned néhány dologra, és olyan boldog anya lehetsz, amennyire csak gondolod :) Sok sikert hozzá!
De milyen dolgokra figyeljek? Nem vagyok elhízva, 2 hónapban van menzesz, a harmadikban nincs. Van olyan orvos, aki azt mondja polycisztás, más meg azt, hogy azok csak petesejtek (azok lehetnek 5-6 mm-esek?) mert csak az egyik oldalon van. Valamikor mindkettőn. Az orvos inkább semmit nem csinál, és én sem tudok, mert hiába akarok, hízni nem tudok, ez meg már önértékelési zavarokhoz vezet lassan, mert nem vagyok magammal elégedett. Nem egy pálcika, férfi kinézetű (szőrös) kislány akarok lenni, hanem aki 14 évesen voltam, szeretném visszakapni a melleimet, nem akarok több pattanást, és szőrt sem, így is elég alacsony vagyok, elég azzal megbírkózni néha, de egyre kisebb lesz a mellem. indultam 85/C-ről és most 75/B-re érkeztem, persze ezek a melltartók push-up-osak, azaz dupla tömés van bennük :D. És én már nagyon szeretnék babát, csak nem vagyok benne biztos, hogy a partnerem hajlana rá :S.
A vérnyomásom 100/60, pulzusom is jó. Nagyon sokat iszok, csak a székletürítéssel vannak gondjaim, de az szerintem nem sokban függ a PCO-tól. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!