Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon kibuktam, mit tehetnék...

Nagyon kibuktam, mit tehetnék most?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy nagyon görcsölök. remegek, sírni tudnék. ráadásul kisugároz mindkét lábamra, és már hányingerem is van. mindezt úgy, hogy vettem már be gyógyszert.

nincs valami otthoni módszer amivel lehetne enyhíteni? tea vagy akármi más. most jelenleg az vigasztal, hogy a laptop melege legalább a hasamnál enyhíti, de a lábaim leszakadnak kb. az orvos írt már fel nekem fogamzásgátlót, hogy attól majd jobb lesz, de egyelőre nincs pénzem, hogy kiperkáljam azt a 10est rá.


2011. szept. 11. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémáim voltak. Az összes fájdalomcsillapítóval annyit értem el, hogy pár hónap alatt hozzászokott a szervezetem és úgy szedtem őket, mint valami cukorkát. A házidokim azt mondta csak hisztizek.

Egyszer elmentem hozzá fájdalomcsillapító bevétele nélkül, szó szerint rázott a hideg egyik pillanatban, másikban kivert a víz, az ájulás kerülgetett, így végre elhitte, hogy valami nem oké és 550 mg-s Apranaxot írt fel. Életem első fájdalomcsillapítója volt ami használt! Vényköteles, de nem kerül 10 ezer forintba és esetleg te is bepróbálkozhatnál valami komolyabb fájdalomcsillapítóval/görcsoldóval. Idő kellett mire rájöttem, de ha már komoly görcseim voltak, rosszul voltam, ez sem ért semmit, viszont ha akkor vettem be, amikor csak kezdődtek a fájdalmak, akkor tökéletesen megakadályozta, hogy elfajuljon a fájdalom és tudtam csinálni a mindennapi dolgokat.


Kb két év után ezzel is eljutottam oda, hogy már dupla szemeket kellett beszednem és ez lelkileg iszonyat sz*r érzéssel töltött el, hát írattam fogamzásgátlót. Azóta az ég világon semmi bajom. Persze kellett 2-3 hónap mire elmúlasztotta a görcseimet, de mostmár ha kicsit fájna is, elég egy 250 mg-s Apranax és az ég világon semmi bajom, mintha meg sem lenne. Kb 180 fokos fordulatot vett az életem és értelemszerűen a lelki állapotom is, mert azóta nem görcsölök rá totálisan a témára , hogy úristen mi lesz ha megjön, aztán egy héttel már alapból görcsben az egész mindenem, hogy jézusom lassan megjön, meg fogok halni, stb.


Otthoni praktikaként marad a meleg. Próbálj meleg vizes palackot tenni a hasadra, a lábaidat felpolcolni. Barátnőmnek a cickafark tea is bejött (nekem nem), de ha bemész egy "zöld" boltba és rákérdezel tudnak több teát is ajánlani görcsoldásra. Mást sajnos nem tudok tanácsolni, nálam minden csak haszontalan próbálkozás volt, a melegvizes palackkal is képes voltam magzati pózban feküdni másfél napig egy mozzanat nélkül...

2011. szept. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én nagyon ritkán szedek fájdalomcsillapítót, pont azért, hogy nehogy megszokja... de annyira rossz, hogy ez sem elmulasztja, csak tompítja max félórára. de ezt is csak akkor, ha éhgyomorra veszem be, amire már felhívták a figyelmem, hogy elvileg tilos lenne, de a fájdalom erősebb mint a logikus gondolkozás.

meg nagyon nem is szeretem a gyógyszereket, egyszer kiskoromban már tönkre vágták az immunrendszerem ilyesmikkel, szóval...

de akkor lehet majd rákérdezek erre, ha az orvosnál járok (: köszi

a gyógyszerben bízok majd... egyszer :D ha meg tudom fizetni...


én úgy tudtam, hogy a cickafark tea az arra jó, h megjöjjön, ha valakinek késik :S legalábbis ezt mondták anno, de lehet kipróbálom akkor, hátha...

de én is igen, ilyen vagyok, hogy fekszek és teljes ko... de nem is emlékszem mikor lett ilyen rossz, mert régen emlékszem örültem a fejemnek, hogy sose görcsölök, mára meg...


köszönöm a válaszod (:

2011. szept. 11. 12:50
 3/3 anonim válasza:

Nekem is ez van, Apranax 550mg -ot szedek, 1 doboz 2 menzire elég :( de ez az egyetlen ami segít. Előre kell bevenni, mielőtt még rendesen fájna, különben nem ér ez se semmit.


Nekem a fogamzásgátló sem segített, 4 éve abba is hagytam. Több dokinál jártam, a háziorvosom nem csinált semmit, a nőgyógyászok egy kivételével azt mondták szüljek gyereket, és majd jobb lesz (ekkor 18 éves voltam). Egy doki meg azt mondta hogy ez nem normális hogy ennyire fáj és hogy endometriosis-om van, és meg kell műteni. Jelenleg itt tartok, még nem tudom mi lesz a vége.

24/L

2011. szept. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!