Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Vagy valami...

Ez normális? Vagy valami bajom lehet?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és már majdnem egy éve menstruálok. Úgy kb. nyárig mindig késett pár napot, de gondoltam, hogy ez normális, mert még nem állt be. Aztán nyár elejétől azt hittem megőrülök, szinte nem mentem sehová se, mert mielőtt menstruálni fogok, mindig nagyon depressziósnak érzem magam, és 2szer megjött 21 napra, azután 20-ra, most pedig 19-re, és rendszerint 5-6 napig szoktam menstruálni, de van amikor még van egy kis folt a bugyimban, még ezután 4-5 napig. Ráadásul nagyon görcsöl a hasam, ma is majdnem elkezdtem bőgni a buszon miatta. Azt olvastam, hogy a túl gyakori menstruáció jelenthet daganatot, vagy hormonzavart, szóval most alaposan megijedtem.

Nem mondhatnám, hogy odafigyelek túlságosan, hogy mit eszek, de alapjában egészséges kajákat, és iszok napi 3 litert, ha ez számít valamit. 168 cm és 50 kiló vagyok, de nem mondanám magamat soványnak. Anyukámmal nem igazán tudok beszélni erről, mert nála mindig is tabunak számított ez a téma, és van egy öcsém, aki, ha azt látja rajtam, hogy ideges vagyok, vagy fáj a hasam, akkor nem száll le rólam, hogy mi bajom...

Különben én hiszek az ilyen agykontroll, meg hasonló dolgokban, és mikor megjött előtte nap sokszor megálmodtam, ez is érdekes...

Volt már valakinek hasonló problémája? El kéne mennem nőgyógyászhoz? Vagy mit tegyek, esetleg mit egyek, igyak? Anya különben nem igazán tud erről semmit, de egyszer megemlítettem neki és akkor azt mondta, hogy majd elnövöm. Ugye nem kell nőgyógyászhoz mennem? Segítség, megőrülök! :((


2011. szept. 6. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Türelem az,ohgy 1 éve menstruálsz még nem jelnt semmit a rednszeresség terén. Nem kell sehova menjél ésm ég csak beteg sem vagy. Egyszerűen még nem állt be a rendszer. Majd ha 4-5 év elteétlvel is ilyne lesz akkor keresgélj daganatot, hormonzavart, vgayis dokit.
2011. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

20, 21 napos menstruáció nyilván nem normális. Tény, hogy az elején előfordulhatnak rndszertelenségek, de ez elég sok szerintem.

Más tüneted nincs? Erősödő szőrzet, nagy súlyváltozás, fejfájások, stb?

Amúgy nem kell egyből daganatra gondolni, az elég valószínűtlen, mivel nagyon sok más is okozhatja ezt.

A hormonzavar inkább reális, esetleg petefészek ciszta, ami nem daganat! Ezek pedig igen jól kezelhető problémák.

Én azt mondom, hogy egy nőgyógyászati és egy endokrin kivizsgálásra nem ártana meg.

A nőgyógyásztól sem kell annyira félned, ha szűz vagy valószínűleg csak egy hasi ultrahangot csinál veled, elbeszélgttek a tünetekről és kér egy vérképet. Ha nem talál semmit akkor nem hiszem, hogy bármit is csinálna veled.

2011. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó túl dramatizálod 14 éves 1 éve jött meg neki 2-3 20-21 napos ciklus igen is belefér.
2011. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem fér bele...20 naponta menstruálni nem okés. megterheli a szervezetet, ezért ki kéne vizsgálni hogy mi az ok. Beszélj anyuddal és ha ő leolt vagy ilyesmi akkor menj el egy barátnőddel szerintem. Ha bemész a kórházba egy szakorvoshoz, nem kér pénzt sem.

Nem lehet, hogy stressz, vagy ilyesmi miatt jön meg folyton? az előfordulhat...

2011. szept. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Télleg nem kell orvoshoz menned, egyszerűen nem állt még be. Ilyenkor még teljesen normális ilyen ingadozás. Amúgy ha többet sportolsz, mozogsz, akkor kevésbé fog fájni :) (Nem menstruáció alatt kell többet mozogni, hanem közte)
2011. szept. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, úgy gondoltam megvárom, amíg megjön a következő.

Különben mostantól sportolni is járni fogok. :)

2011. szept. 7. 16:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Na nekem megjött egyszer 18 utána 14(!) utána 35, majd 22, 19 napra, úgy hogy 14 napig tartott, de most viszonylag normálisan 30 napra jött meg...meg volt hogy olyan is volt, hogy majdnem fél év kimaradt... vigasztaljon, hogy legalább nem vagy egyedül...
2011. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!