Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumra fogamzásgátló?

Antibiotikumra fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Üdv! barátnőm befejezte az antibiotikumos kúrát, aznap fogamzásgátlót folytatta, rá 3.napra szeretkeztünk óvszer nélkül, érdekelne hogy lehet e belőle "problémánk" válaszokat köszönöm.
2011. szept. 6. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy "folytatta" a fog. gátlót? Úgy érted, a 7 napos gyógyszerszünet után, amit havonat tartani kell?
2011. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
úgy értem hogy akkor kellett szednie az antibiotikumot amikor szünet volt, és akkor hagyta abba amikor kezdte a tabit szedni. Zinnat a gyógyszer neve most olvastam hogy nem ütik ki egymást de a szedés alatt ajánlott gumi használata utánna 100%-osan véd a gyógyszer.
2011. szept. 6. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha CSAK a gyógyszerszünetben szedte csak az antibiotikumot, akkor véd a tabletta.

Csak akkor nem véd, ha együtt szedi a kettőt + utána pár napig.

2011. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ:) nagyonszépen:D
2011. szept. 6. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy lehet ugyanakkor szedni az antibiotikumot és fogamzásgátlót, csak a két gyógyszer bevétele között kell legalább 3 órának eltelnie. Ugyanez igaz a "-pirin" végződéses fájdalomcsillapítókra. Pl. Aspirin, Algopirin...
2011. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A penicillin tartalmú antibiotikumok tudják csökkenteni a fog.gátlók hatását, szóval erre figyeljetek oda, de velem is előfordult pontosan ugyanez a szitu, de nem volt semmi. Ha nincs vagy csak kevés az antibiotikum penicillin tartalma, akkor nem lesz semmi gond, de ha nagyobb, akkor sem vehető biztosra, hogy terhes lesz a barátnőd. Szóval a lényeg: nyugi, valószínűleg nincs rá esély. :)
2011. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!