Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rákos lennék vagy mi ez?...

Rákos lennék vagy mi ez? Nagyon felek!

Figyelt kérdés
Holnap megyek orvoshoz rávettem magam mert eddig féltem hogy mi lesz az eredmény de muszáj túl lenni rajta!! 1 hete vettem észre hogy faj a bal mellem és a honljam alatt a bal cicim oldalánál vagy egy kb szilvamag nagyságú csomó! Faj a mellem is főleg mivel ugye a kezem hozzaer arról ne is beszéljünk hogy mikor alszom és fordulok akkor felkelek;( nem tudom mi ez azt mondtak lehet izom is meg mirigy de azért szerintem ennek nem kene fajnia és azért nem lenne ekkora csomó benne!!! Felek nagyon a holnaptól 21 éves vagyok és nem lennék ilyenre meg fel készült se lenni;((((( eddig azért nem mentem mert jobb ha nem tudom hogy van e bajom de rávettem! Tudom buta vagyok de felek hogy mit mond majd az orvos!!! ;((((
2011. szept. 2. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:

A nővéremnek a hóna alatt a lapockája felé egy tyúktojás nagyságú daganat volt. Megvizsgálták - meg kell operálni. A szövettan kimutatta, hogy jóindulatú zsírcsomó vagy mi a l.fasz volt. Viszont ezzel is foglalkozni kell, főleg ha fáj, ráadásul a jóindulatú elváltozások - ha elhanyagolják - gyakran válnak rosszindulatúvá. És akkor már késő a sírás.


Megvizsgálnak UH-val, röntgennel, egy vékony tűvel elvégzik a biopsziát, és 10 nap múlva megjön a szövettani eredmény, hogy széna vagy szalma.


Ne attól félj, hogy mit mond MOST az orvos, hanem attól, hogy mint mondana AKKOR, ha elhanyagolnád, és később tényleg nagy baj lenne belőle.


A rák egyetlen tuti gyógyítási módszere: ha időben felfedezik, még kezdeti stádiumban. Akik elhanyagolják ilyen félelmek miatt, később azok szoktak belehalni.

2011. szept. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is volt egy ilyen csomóm kb bab nagyságú,nekem nem fájt.17 voltam. Csak egy ciszta volt,megműtöttek,azóta is rendszeresen kontrollra járok.vannak kisebbek,de nincs velük gond.Nekem azt mondta az orvos hogy ha a szélső negyed határban van a csomó felül akkor azok általában jó indulatúak.Szerintem ne aggódj,valószínű neked is ilyened van,elég sokmindenkinek előfordul.
2011. szept. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem nem dehogy is vagy az, de mindenkeppen mennyj el orvoshoz holnap!!! S ird meg nekunk hogy mit mondott az orvos!!!!
2011. szept. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Yarra ***** válasza:

Én egyetemi éveim alatt jártam hasonló cipőben. mindig voltam kisebb csomócskák a melleimben, de volt akkoriban egy időszak amikor egyszer csak elkezdett fájni. Elmentem orvoshoz, miután megvizsgált azt mondta, hogy ezek a csomócskák ártalmatlanok, a stressztől is előjöhetnek, nagyobbodhatnak, fájhatnak. Kérdezte járok-e egyetemre és vizsgaidőszak van-e? mondtam: igen. Poénból azt mondta: hát lányom, vagy egyetem, vagy egészség.


Természetesen nem hagytam ott az egyetemet, :) csak azt akarom mondani, hogy lehet hogy te is csak ilyen helyzetben van, ne aggódj előre (tudom, könnyű azt mondani). Azóta eltelt 10 év, nem rég hagytam abba a szoptatást és most egy szál csomó sincs a mellemben.


Mindenesetre irány a doki, és reméljük jó hírekkel megnyugtat!

2011. szept. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet ez "zsírdaganat", lehet gyulladás meg még ezer más dolog is. Lehet rákos eredetű is, persze, ennek az esélye igen kicsi, hiszen ez 21 éves korban igen ritka. A legnagyobb hiba az lenne, ha nem mennél időben orvoshoz.
2011. szept. 2. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a rákos csomó nem fájdalmas épp ezért nem szokták időben észrevenni.
2011. szept. 2. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!! Most se bírok aludni de mar csak a holnapi vagyis mar a mai miatt nemsokára orvos;((( elhangzott hogy ha rak lenne akkor nem fájna hat remelem is hogy nem az akkor!!!! Nem tudom mi lehet csak meg vagyok ilyedve nagyon de pár órán belül úgyis kiderül! Meg fogom írni hogy mit mondott az orvos remelem csak jó híreket fogok hozni és max egy kisebb műtét lesz! De ajjjjjj akkor is felek na;))))) na mindegy lesz ami lesz! MEGEGYSZER KÖSZÖNÖM A VALASZOTOKAT!!!!!
2011. szept. 2. 05:28
 8/9 anonim ***** válasza:
A legrosszabbra ne gondolj. Majd megvizsgálja az orvos, ha kell szövetmintát vesz, és annak az eredményéből derül ki, hogy mi bajod van.
2011. szept. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most végeztem az orvosnál! Nem mondtak semmit azt mondtak vissza kell mennem hétfőn!!! Ráadásul úgy megnyomtak a mellem hogy majd be szartam;((( és meg most idegeskedjek hétfőig hogy mi lesz!! Nagyon örülök neki!!!
2011. szept. 2. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!