Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tapasztalt nők válaszait...

Tapasztalt nők válaszait várom! Ezzel elrontottam volna valamit?

Figyelt kérdés

Május elején abbahagytam a fogamzásgátló szedését,amit már 5éve szedtem.Nem ugyan azt a típust,de soha nem volt köztük megszakítás vagy csak nagyon rövid.Azt javasolta az orvosom,hogy várjam meg a következő vérzést és csak akkor kezdjem el az új csomagot.Eredetileg egy rövid szünetnek indult volna az egész,maximum 1hónapra gondoltam.3hónapja nem vérzek egyáltalán.Illetve voltak pecsételő vérzések kétszer is és a másodiknál,ami 3napja volt nem bírtam tovább várni és elkezdtem szedni a gyógyszert és azóta semmi.Mi ennek az oka és van e valaki hasonló tapasztalatokkal itt?!


20/L


2011. aug. 31. 00:45
 1/4 anonim ***** válasza:
3 hónapos vérzéskimaradásnak oka van, el kellett volna menj a dokihoz és nem felelőtlen módon beszedni a gyógyszert + nem ártana tesztelni
2011. aug. 31. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyógyszer az oka. Sok nőnél előfordul, hogy az abbahagyás után nincs se vérzése, se peteérése. Mindenképpen meg kell várni, míg rendeződik, mert ha anélkül kezded el újra a tabit, akkor akár örökre is búcsút mondhatsz neki.

De 3 hónap után elmehetnél vele orvoshoz.

Amúgy 5 év után alapból javasolt lenne legalább fél év szünet az én dokim szerint.

2011. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Jah most látom, hogy már elkezdted.

Már az is durva, hogy 15 évesen elkezdtél tabit szedni, és azóta egy szünetet sem tartottál. Erre most nincs vérzésed, és elkezdted.

Szerintem számolj vele, hogy ha majd abbahagyod (pl babát szeretnél), ugyanígy nem lesz vérzésed. És most lehet annyira sikerült leállítanod a peteérésed ezzel az akcióval, hogy az se biztos, hogy majd magától helyrejön.

2011. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rengeteg tesztet csináltam és azért kezdtem újra,mert úgy gondoltam aznap,hogy végre újra indult.Csak amint beszedtem egyet megint leállt.Honnan kellett volna tudnom?De elmegyek orvoshoz.
2011. aug. 31. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!