Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi van ciklusommal? Mit...

Mi van ciklusommal? Mit tegyek? És az normális, ha fáj amikor a tampon már majdnem teljesen fent van?

Figyelt kérdés

Tehát 14éves lány vagyok,2éve van meg.1,5 éve beállt és azóta mindig 28.napra jött meg./általában hajnalban-reggel./

Idén viszont nem pontos,nem tudom mi lehet baj.Ez nagyon rossz ha így jött meg:

január:3nappal hamarabb,utána beteg voltam,de nem antibiotikumot szedtem.

február:6nappal hamarabb jött meg és nagyon rosszul voltam,nagyon véreztem és görcsöltem is.

március:13napot késett,és annyira rosszul voltam,hogy sírtam.:(

április:2nappal hamarabb jött meg.Folyamatosan görcsölök,nem túlságosan viszont a nospa nem segít.

Mit csináljak,eddig mindig pontos volt?Elég rossz ez így,mert valószínűleg 2napos oszt.kirándulásra megyünk,olyan helyre ahol medence is lesz és én meg nem tudom,hogy mikor lesz meg...:'(

Mit tegyek,hogy beálljon?

Ma másodszor próbáltam feltenni a tampont/ob.mini/ úgyahogy sikerült,már alig látszott ki a vége ahonnan a madzag lóg ki,de elkezdett fájni,ezért inkább kihúztam.Ez normális?Most már nem fájt annyira mint amikor 1.próbáltam/akkor is erős vérzésnél próbáltam/ csak mikor majdnem bent volt.Mit tegyek,jó lenne már azt használni,mert nem annyira hű de kényelmes a betét.Mit gondoltok erről?


Előre is köszönöm a válaszokat!(:

14/L


2009. ápr. 16. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem aggódnék.A te korodban nekem ugyanígy volt.Hol beállt, hol nem, hol erősebb napjaim voltak, hol alig-alig.Változik a tested, a hormonháztartásod, bestresszeled magad. Most már 10 évvel vagyok idősebb mint te, és van hogy fél évig összevissza , aztán ismét beáll.A nőgyógyászom szerint a stressz, az étkezés, az életvitel teszi.Ne aggódj.

A tampon dologgal kapcsolatban annyit, hogy feljebb kellene mindenképp nyomnod, addig ameddig az ujjadat be tudod tolni.Ott meg sem fogod érezni, hisz az idegek a hüvelybemenetnél vannak.

Ha nem sikerül még ne erőltesd.azt írtad már a multkorinál jobb volt, hát a következő hátha összejön.

2009. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tampon: akkor nem fáj, ha jó mélyre küldöd. Közben lehet, hogy kicsit kellemetlen, hisz nem szokta a hüvelyed a tágulást, de ha feljebb kerül a "helyére" akkor érezni sem fogod- ebből lehet tudni, hogy jó helyen van.


A másik problémádra a gyermek nőgyógyász a megoldás. Nem vicc a hormonrendszerünk nekünk nőknek, főleg, ha valaki egyszer szülni is akar még. A dokinak lesznek ötletei az osztálykirándulás áthidalására is.

2009. ápr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat^^

írjatok még nyugodtan:)

a gyermeknyőgyógyászt még meggondolom...

2009. ápr. 16. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!