Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Baj van, ha még nem menstruálo...

Baj van, ha még nem menstruálok? :S

Figyelt kérdés
15 vagyok és még nem menstruálok, pedig már egy jóideje szőrösödok és van mellem is valamennyi. Fehérfolyásom van kb. 1,5-2 éve, de eddig még semmi. Már kezdek félni,hogy valami bajom van, mert rajtam kívül minden barátnőmnek már megvan. Az egyik barátnőm pl. 14 éves nincs is melle, és még csak nem is szőrösödik (ezt ő mondta nekem) és mégis megvan neki. Én ezt nem értem. Valami baj van velem? :S Nyugtassatok meg lécci.
2011. aug. 8. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:

A nemi érés folyamatában fordulópontként általában az első menstruáció jelentkezését tartjuk, ennek ideje átlagosan a 13. életév.


Mindenképpen kórosnak tekintendő, ha a vérzés 18 éves korig nem jelentkezik, valamint ha feltűnően korán (8 éves kor alatt) jelentkezik.


A nemi érés folyamatának egyéb lényeges kísérő tünetei a szőrzet (fanszőrzet és hónaljszőrzet) növekedése, valamint az emlő fejlődése. Ezek általában megelőzik az első menstruáció jelentkezését.

2011. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jelent baj.t. Majd akkor aggódj, ha 16 évesen se jön meg. Akkor menj el orvoshoz. De még akkor sem biztos, hogy gond:) Van, akinek későn jön, de attól még teljesen egészséges:)
2011. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pár hónapot, maximum egy évet még várhatsz. Ha 16 éves korodig nem menstruálsz, akkor viszont menj orvoshoz.
2011. aug. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, most kicsit megnyugodtam. Én hallottam olyanról is akinek 18 éves korában jött meg, de azért gondoltam megkérdem. Igen, várok pár hónapot, esetleg 1 évet és ha semmi, akkor orvoshoz megyek. :/ De remélem erre nem lesz szükség...
2011. aug. 8. 18:40
 5/9 anonim ***** válasza:
18 éves korig nem baj, ha nem jön meg, de ettől függetlenül 16 éves kor után el kell menni orvoshoz. Mikor kezdtek el megjelenni a másodlagos nemi jellegek (mell, szőrzet növekedése)? Mert ha kevesebb, mint 3 év, akkor nincs baj.
2011. aug. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én már elmúltam 16 mikor megjött.. :)
2011. aug. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kevesebb mint 3 éve kezdtek megjelenni a másodlagos nemi jellegek. Köszönöm az utolsónak is, kicsit megnyugotam hogy nem én vagyok az egyetlen. :)
2011. aug. 9. 15:22
 8/9 anonim válasza:

Szia! Én kortársad vagyok. Nekem 1 éve jött meg és nem vesztettél semmit. Ha van cicid és szőrzeted is akkor valószínűleg nem lehet nagy a gond. Egyszerűen csak a petefészked fejletlen még. :) Nyugodj meg, vannak ennél nagyobb problémák is a világon. :) Gondolom még nem élsz nemi életet. Ha teheted akkor az első menstruációtól számítva 2 évig kerüld a testi kapcsolatot mert az nem túl jó a szervezetednek. :)

Üdv!

2011. aug. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom, én nem is várom hogy megjöjjön, csak már kezdtem félni, hogy valami komolyabb bajom van, és az az oka. :S Szerencsére ezek szerint nem csak én vagyok ugyanebben a helyzetben. Oké, köszönöm a segítséget, sikerült megnyugodnom. :)
2011. aug. 14. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!