Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hat a vérzésre a nagy dózisú...

Hat a vérzésre a nagy dózisú c-vitamin?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülyeség, de nem tudok más magyarázatot rá, de még mióta megjött volna kb 2000 mg c-vitamint szedek (allergia szezonra készítem a szervezetem) és pont most jött meg és hát lényegesen kevesebb. Lehet , hogy emiatt?
2011. aug. 6. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Tök fölösben eszek ennyi mesterséges vackot, a nem kellő vitamint úgyis kipisiled, csak a tartósítószer meg a szemét marad benned.
2011. aug. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jah és az tény, hogy a C-vitamint túladagolni nem lehet, de hosszútávon a vesének igencsak megárt a többletmunka...
2011. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

1. még a legolcsóbb cvit. tablettában sincs tartósítószer, vagy szemét. a hordozóanyaga egyiknek sem lehet különösen gond.

tartósítani meg mit tartósítanál rajta?? eleve egy antioxidánsról van szó, ezzel tartósítanak, másrészt meg egy tablettának milyen vízaktivitása van? mitől tartósítanád?


2. igen, terhelné a vesét a kiválasztás, ha sokat szedne az ember. de 2000 mg még nem feltétlen távozik a vizelettel, most nem emlékszem hány grammot olvastam ami átlagos tömegű férfi szervezetből már távozott, deee.. elég magas bevitel volt, 5 vagy 8 gramm.


viszont a vitamin hatása elég áldásos. 2 dologra figyelnék: mellette sok zöldség és gyümölcs fogyasztása nyilván célszerű, és van egy jelenség, ha nagy mennyiségű c-vitamint fogyasztasz, akkor a többi vitamin hiánybetegsége jelentkezhet.

2011. aug. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!