Ez most hüvelygomba lenne? (infó lent)
Sziasztok... nem tudom pontosan leírni, hogy mit érzek de megpróbálom.. :)
Na szóval nagyon ritkán viszket odalent.. de szinte csak reggel mikor felkelek, régebben is volt már hüvelygombám de az nem ilyen volt abba majd beleőrültem annyira viszketett... de itt inkább a nagy ajkak viszketnek... de ugyanúgy van az a fehéres váladék... tipp mi lehet ez ? :( Értelmes válaszokat kérek. Előre is köszönöm!
Használsz intim szappant,torlokendot vagy bármilyen mesterséges kencét ezeken a teruleteken?
Alegtöbb intim mosakodó tartalmaz sodium lauryl sulfat-ot, ami egy nagyon agresszív zsíroldó, és szinte teljesen lemarja a bőr természetes védelmi rétegét, intim mosakodóban alkalmazva az intim zóna kényes ph-ját is tönkreteszi.Ha ezeket használod, akkor megágyazol a nőgyógyászati problémáknak. Az intim területeket tiszta vízzel kell tisztítani,esetleg néha természetes kecsketej szappannal,ha fertozésed van,akkor nagyon jók a cickafark,koromvirág teás lemosások vagy ha vízzel hígítod a teafaolajat vagy a grapefruit kivonatot és ezekkel is moshatod az intim részeket.Mert ezek a gyógyszerekkel ellentétben nem tesznek kárt a nyálkahártyában.
Az intim törlőkendo telis-tele van vegyi anyaggal. Meg egyébként is minek? Ezeknek a területeknek a túlzott ápolása több kárt csinál, mint hasznot.
Amikor huvelyfertozésed van magas hofokon mosd az alsonemuidet,tehetsz a mosáshoz pár csepp grapefruitmag cseppet-ez fertotleníti,aztán ha megszáraftak gozold át oket vasaloval-ez is a fertotlenítést segíti.
Keruld a szuk alsonemut,nadrágokat,amik alattt nem tud szellozni a borod.
Tangát ne hordj,mert hidat képez a végbeledbol a baktériumoknak a huvelyedbe.
Csak pamut alsonemut használj,intim betétbol is pamut fedorétegut,légáteresztot.
Az intim részekre kulon torolkozot használj.
Nincs valamilyen allergiád?
Az is okozhat huvelygyulladást,pl ha alergiás vagy a mosoporra,a tusfurdore,samponra,alsonemu anyagára,amit használsz-ezek mind okozhatnak irritációt.
Mit kell tudni a candidáról?
Candida
A Candida (Candida albicans) egy teljesen hétköznapi emésztőgomba, a sarjadzó gombák osztályának leggyakoribb faja. Minden ember emésztőrendszerében ott él, bekerülhet már a csecsemőkori szájpenésszel is, de normális esetben nem okoz semmilyen problémát, jelenléte hozzátartozik a normális bélflórához.
Az egészséges szervezetben a candida gomba a bél baktériumflórájának ellenőrzése alatt áll, (a bélben letelepedett gombák szaporodását szabályozza) de ha az károsodik, vagy tönkre megy, a belekben élő candida gomba elárasztja, eláraszthatja a szervezetet (az emésztő rendszert és nemi szervek nyálkahártyáját).
A baktériumflóra sérülhet az antibiotikumok túlzott alkalmazásától, fogamzásgátlószerektől, stressztől, lelki problémáktól. A candidafertőzés viszont csak akkor jön létre, ha a szervezet immunrendszere legyengült állapotban van.
A candida a bél nyálkahártyájának immunrendszerét támadja meg, beépül a bél hámsejtjeibe, megnöveli a sejfalak áteresztőképességét, ezzel bejuthat a véráramba, és gyakorlatilag bárhol megtelepedhet.
A gomba kimutatása nem egyszerű, mert szorosan összefonódva, telepszik meg a bélfalon, ezért a székletvizsgálat nem megbízható, a vérvizsgálat sem biztos, mert a legyengült immunrendszer ellenanyagszint vizsgálatának eredménye nem mutatja ki. A gomba jelenlétére utalhat viszont a magas májenzimérték és a magasabb koleszterinszint is.
A XXI. sz-ra a candidiasis a szegényebb országokban alig ismert, míg a fejlett országokban szinte népbetegséggé vált, nyugodtan aposztrofálhatjuk jóléti betegségnek is, előfordulása leginkább a helytelen táplálkozásra vezethető vissza.
Az egészségtelen táplálkozás első negatív hatása ugyanis az immunrendszert éri.
A betegség elterjedtsége ellenére nyugati orvoslás nem ismeri el a candidiasist komplex problémának, gyógyításával leginkább a természetgyógyászat foglalkozik. Sokszor a betegek sincsenek tisztában a problémájukkal, a különböző tüneteikre különböző orvosoktól várják a segítséget, pedig a panaszok összefüggnek.
A betegség tünetei:
A candida gomba olyan tüneteket hozhat létre (krónikus, és akut), melyek minden embernél mások és mások is lehetnek, és csak nagyon ritkán mutatnak összefüggést egymással, és bármiféle gombás megbetegedéssel. A tünetek nem jellegzetesek, sőt gyakran egyéb betegségekre utalnak.
Nevezhetjük bátran ezerarcú betegségnek amely képes a legjobb szakembereket is megtéveszteni. A "saját" tünetein kívül más betegségek tüneteit is képes súlyosbítani.
* allergiás reakciók: élelmiszer-allergiák, asztma, vegyszerekkel szembeni érzékenység
* allergiás tüneteket
* álmatlanság, alvászavarok, lidérces-üldözéses álmok
* asztmás megbetegedés
* bizonytalan hasi panaszok
* bizonytalanság, határozatképtelenség
* bőrkiütések
* bőrtünetek: csalánkiütés, viszkető bőrfelületek, vörösödés, ekcéma ...stb.
* éhség esetén jelentkező (esetleg remegéssel járó) rosszullét
* emésztőrendszeri problémák(hasmenés, székrekedés, puffadás)
* fáradékonyság, fáradtság érzet
* fejfájás (migrén)
* feledékenység, emlékezetzavar (memóriazavar), szétszórtság, koncentrációképesség- csökkenés (fiatalkorban is)
* férfiaknál makacs prosztatagyulladás
* folyás és a szeméremajkak indokolatlan megduzzadása, érzékenysége
* gondolkodási képtelenség (mintha nem ezen a bolygón élne), képtelen magán uralkodni,
* gyakori felfázás, hólyaghurut
* gyermekek esetében: hiperaktivitás, tanulási nehézségek, gyakori felső légúti és középfülgyulladások, bőrviszketés, hasfájás, hasmenés, étvágytalanság...stb.
* gyomorégés, haspuffadás (kellemetlen, fájdalmas), gázképződés, hasfájdalom
* hajhullás, korpásodás, hajzsírosodás
* hasmenés vagy székrekedés
* hólyaghurut
* ingerlékenység, robbanékonyság, intolerancia.
* ismeretlen eredetű izomfájdalom, görcs, merevség, illetve izületi bántalmak
* kimerültség, letargia
* krónikus fejfájás
* különféle izom-és izületi fájdalmak
* különféle szívpanaszok
* látásromlás: kettőslátás, homályos látás, szikrázó látás ...stb,
* libidó csökkenés vagy szexuális vágy elvesztése,
* méhnyálkahártya-gyulladás, visszatérő petefészekciszták, vagy gyulladások, petevezeték-gyulladás, meddőség
* menstruációs zavarok, prementruális feszültség, PMS tünetek
* nőknél a gyakori hüvelyi gombás fertőzés
* pajzsmirigy cisztás megbetegedése, túl- vagy alulműködése
* prosztatagyulladás
* rossz körérzet
* rosszkedv, labilis kedélyállapot, depresszió, pánikbetegség, halálfélelem, öngyilkossági hajlam
* sorulás vagy krónikus hasmenés
* tartós hőemelkedés
* testsúlycsökkenés vagy elhízás
* torokfájás
* vaginális panaszok: folyás, égő érzés, viszketés
* vastagbélgyulladás
* végbélviszketés
* vesemedence-gyulladás
Amennyiben e tüneteket, nem támasztja alá szervi elváltozás, leginkább a Candida albicans gomba elszaporodása gyanakodhatunk.
A Candida kimutatása:
A Candida albicans kimutatása történhet nyelvkaparékból, torokváladékból, hüvelykenetből, de főként a vérsavóban lévő candida antitestek jelenlététől.
Kit támadnak a gombák, milyen okok vezethetnek a Candidiasis kialakulásához:
* Egészségtelen táplálkozás.
A túlzott cukor, keményítő, fehérliszt, élesztő, feldolgozott és finomított élelmiszer, tartósítószer fogyasztás. A vitaminban és ásványi anyagokban szegény táplálkozás.
Mindezek rombolják az immunrendszert, utat engednek a fertőzéseknek.
* A baktériumölő-szerek.
A túlzásba vitt sterilitás hajszolásával elpusztulnak a bőrön élő védő baktériumok is, így természetes "ellenség" hiányában könnyen szaporodik a candida gomba.
* Az antibiotikumok túlzott alkalmazása.
Az antibiotikumok elpusztítják a belek normál baktériumflóráját, ezzel gyorsul a candida szaporodása.
Másrészt az antibiotikumok által elpusztított mikroorganizmusok remek táptalajul szolgálnak a gombáknak.
* A szintetikus ruhaneműk használata, amely megakadályozza a bőr légzését.
* A stressz, amely legyengíti az immunrendszert.
* Immunrendszer gyengesége.
* Fogamzásgátlók, hormon készítmények és szteroidok szedése.
* Cukorbetegség.
* Szénhidrátban (édesség) dús táplálkozás.
* A terhesség és a havi ciklus alatt történő hormonszint ingadozás.
A Candidiasis kezelése:
A candida szénhidráttal táplálkozik, ezért ezt kell megvonni tőle, illetve a szervezetünktől.
Az eredményes terápia minimum 3, de akár 6 hónapig is tarthat. Legfőbb cél a bél eredeti flórájának visszaállítása, amely összetett feladat. Ki kell irtani a gombát, majd vissza kell "telepíteni" a bél jóindulatú baktériumait.
Mindez legegyszerűbben, és legkíméletesebben táplálkozással, a megfelelő diétával valósítható meg. Egyszerűen szólva nem eszünk olyat amit a gomba szeret, és mindent megeszünk amit a gomba nem szeret.
A megfelelő táplálkozást ajánlatos kiegészíteni bélmosással, (colon hidroterápia), hogy a pusztulófélben lévő gombák által termelt veszélyes toxinokat hatástalanítsuk.
Ezek mellett természetesen az immunrendszer erősítését, valamint a lélek kezelését sem szabad elfelejteni.
Asztrológiai megközelítésben a gomba a Plútóhoz tartozik. A Plútó jelentése váltás, változás, tehát a betegnek el kell gondolkodnia az életében, életvitelében szükséges változások megtételén.
Amíg az immunrendszer normálisan működik, a gomba nem terjed el és nem okoz panaszokat. Ha azonban bizonyos okok miatt elszaporodik, akkor olyan akut és krónikus tüneteket hozhat létre - minden embernél egyedi, más és más tünetek jelentkezhetnek - amely első látásra nem, vagy csak alig mutat bármiféle összefüggést gombás megbetegedéssel.
Napjainkra a candidiasis a fejlett országokban népbetegséggé vált, csak az Egyesült Államokban 50 millió regisztrált fertőzött van. Nem véletlen, hogy a candidiasist sokan "jóléti" betegségnek tartják - a szegényebb országokban jóval kevesebb a fertőzött - mivel kialakulása legtöbbször a helytelen táplálkozásra vezethető vissza. Ugyanis a nem kórokozó baktériumok, amelyek az emésztés problémamentességéért felelősek, ellenőrzésük alatt tartják a Candidát. A baj akkor kezdődik, amikor a bél bakteriális egyensúlya felbomlik, amely leggyakrabban az egészségtelen ételek és ezek túlzott fogyasztása miatt következik be.
Tehát, nézzünk néhány okot - a teljesség igénye nélkül - amely a Candidiasis kialakulásához vezethet.
A helytelen táplálkozás. Legtöbben gyorséttermekben étkeznek, hamburgert, colát és egyéb készételeket fogyasztanak. Ezen ételek legelemibb összetevője a fehérliszt, az élesztő, a cukor és a különféle tartósítószerek. Ez a fajta vitaminban és ásványi anyagokban szegény táplálkozás lerombolja az immunrendszer falait, szabad utat engedve a fertőzésnek.
A baktériumölő szerek. Ezek az agyonreklámozott piperecikkek gyakran elpusztítják a bőrfelület bakteriális klímáját. Ez egyfelől helyes, mert elejét veheti a különféle fertőzéseknek, ám a Candida-gomba természetes ellenségei hiányában rendkívül gyorsan elszaporodhat.
Az antibiotikumok felelőtlen és túlzott alkalmazása. Ezek egyrészt elnyomják a bélben a normális baktériumflórát, megindítva a Candida-gomba szaporodását, másrész elpusztítják a szervezetben a mikroorganizmusokat. Az így keletkezett elhalt szövet a gomba legkedvesebb élőhelye - a gomba a szaprofiták osztályába tartozik, azaz a szerves anyagok élettelen bomlástermékéből táplálkozik.
A szintetikus fehérnemű. A műszál megakadályozza a bőr légzését, amely így különösen érzékennyé válik a Candida-fertőzésre.
A stressz. Az állandó hajtás, feszültség és teljesítménykényszer legyengíti az immunrendszert, zöld utat biztosítva a gomba túlzott elszaporodásának. Természetesen az ember védekezik a fáradtság ellen, ám az alvás, a pihenés és a nyugalom helyett a nikotin, a különféle energia-italok és tabletták segítségében bízik - ám ezek a szerek, csak tovább rombolják az amúgy is meggyötört immunrendszert.
A Candia a betegségek nagy illuzionistája: tüneteiben képes előidézni szinte az összes lehetséges kórképet. Áldozatai eleinte csak rosszul érzik magukat, és nem tudják hogy miért. Gyakran még a szakembereket is becsapja, mivel első látásra egyszerű ételallergiának vagy bőrbetegségnek tűnik.
Pedig a kórt és legtipikusabb tüneteit - a különféle kiütéseket, illetve a nőknél jelentkező folyást és hüvelygyulladást - már Hippokratész is feljegyezte. Mindezek ellenére napjainkban az orvosok általában későn diagnosztizálják a betegséget. Ennek oka a Candida-gomba villámgyors terjedésében keresendő. A gomba azonnal kihasználja az immunrendszer és az őt féken tartó baktériumok meggyengülését. Gyorsan elszaporodik, majd a szervezetben mindenhol telepeket alkot - ezért képes a test bármely pontján elváltozásokat, betegségeket előidézni.
Leggyakoribb tünetei:
Különféle szívpanaszok
Folyás és a szeméremajkak indokolatlan megduzzadása, érzékenysége
Petevezeték gyulladás
A legkülönfélébb bőrkiütések
Szorulás vagy krónikus hasmenés
Különféle izom-és izületi fájdalmak
Ezeken felül még a candidiasis hajlamos megtámadni az idegrendszert és a hormontermelésért felelős mirigyeket, a szívet, a vérkeringés és a nemi szervek különböző részeit is. Különösen a nők veszélyeztettek: a betegek az esetek jelentős hányadában soraikból kerülnek ki. Természetesen a férfiak is megfertőződhetnek - általában nemi érintkezés folyamán - de a candidiásisra a nők sokkal érzékenyebbek. Ennek okát még nem tudjuk, a vizsgálatok napjainkban is tartanak.
A Candida fertőzés dilemmái
Mai civilizált világunkban nem fér kétség az emberi szervezetre gyakorolt negatív hatások sokaságához: bizonytalanság, stressz, étkezési szokásaink megváltozása - az élelmiszerek minőségéről és a hozzáadott adalékokról nem is beszélve -, ami minden bizonnyal hozzájárul belső egyensúlyunk felbomlásához.
Szervezetünk belső egyensúlyához ugyanúgy hozzátartoznak a "rosz-szindulatú" baktériumok, mint a hasznosak. A civilizáció csapdái sajnos felborítják az egyensúlyt a hasznos baktérium flóra rovására, amely egyébként megzabolázza a rosszindulatú baktériumok (pl. a Candida) túlszaporodását, s ezáltal a szervezetünkben kis mennyiségben lévő Candida albicans telepek elszaporodnak nyálkahártyáinkon.
Mi is valójában a Candida?
A Candida albicans a sarjadzó gombák egyik legelterjedtebb faja, melynek számos törzse van. A korábban szájpenészként is ismert C. albicansz ma szinte rejtett népbetegségként jelentkezik, számos egyéb kórtünet kiváltó okaként is.
A Candida születésünktől kezdve megtalálja nyálkahártyáinkon (emésztőtraktus, hüvelyfal) a számára legkedvezőbb helyet, és ott megtelepszik. Szabályozottan a Candida gombatelepek nem okozhatnak panaszt, s szívesen látott barátaink maradhatnak, de túlszaporodásuk - s az általuk kibocsátott sokféle mérgező anyag - számtalan tünetet okozhat, így válnak ellenségünkké. Mivel környezetünkben mindenhol megtalálhatók, az emberek nap, mint nap érintkeznek velük, a levegő belégzésével, s az ételek fogyasztásával is. Alapjában véve csak akkor okozhatnak gondot, ha a szervezetben elszaporodva felborítják a kényes egyensúlyt. Elburjánzásuk nyomán sokféle, igen változatos egészségügyi probléma keletkezhet.
Kiket érinthet a Candida fertőzés?
A gombás fertőzések a közhiedelemmel ellentétben nemcsak a nőknél fordulhatnak elő (elsősorban vaginális betegség formájában), hanem a férfiakat és a gyerekeket egyaránt érintik, hiszen a Candida fő élőhelye a bélcsatorna. Mindazok az emberek ki vannak téve e fertőzésnek, akiknél az immunrendszer legyengült vagy legyengített, illetve hosszú ideig tartó antibiotikumos kezelés alatt álltak. Így az idős emberek, a tartós betegségben szenvedők és a gyenge immunitással rendelkező gyerekek a leginkább érintettek a fertőzésben. A gombafertőzés gyakran jelentkezik azoknál, akik túlzott lelki tehernek, stresszhatásnak vannak kitéve, vagy túlfeszített életmódot folytatnak.
A Candida külső megjelenési formái: a korpásodás, a hámló bőr, a hüvelyi váladék, az ágyék környéki, illetve a hajlatok gombásodása, a lábujjak közti gombafertőzés, felnőttek esetében a vastagon, fehér lepedékkel fedett nyelv, gyermekeknél pedig a hiperaktivitás, a gyakori hasfájás, bélgörcs és a szájüregben megjelenő afták.
Tünetei:
A Candida számtalan álarc mögé rejtőzik, ezért a szakember számára a candidiasis diagnosztizálása igen nehéz. Legtöbbször hiányoznak a tipikus tünetek, máskor olyan módon lépnek fel, hogy első látásra egyáltalán nem lehet Candidára következtetni. Így gyakran előfordul, hogy a beteget más szakorvosi kezelésre küldik, mivel a rossz közérzet, a depresszió és általában pszichoszomatikus panaszok állnak előtérben. A tünetek természetesen a fajra jellemzően kibocsátott méreganyagok által kiváltott reakciók tükrében sokfélék lehetnek:
* haspuffadás, hasfájás, gyomorégés, bélgörcs, rossz lehelet, székrekedés vagy hasmenés, végbél környéki viszketés;
* emlékezetzavar, alvászavar, zaklatott álmok, a koncentrálóképesség csökkenés, erős fáradtság, levertség, depresszió, labilis kedélyállapot;
* allergiás reakciók, élelmiszer allergia, bőrkiütés, a bőr kivörösödése, ekcéma, bőrviszketés;
* látászavarok (homályos látás, kettős látás stb.);
* a felső légutak gyakori gyulladása;
* hólyaghurut, makacs és ismétlődő prosztatagyulladás, hüvelyi folyás, a petefészek cisztás megbetegedése, krónikus nőgyógyászati panaszokat követően akár a meddőség is kialakulhat
A Candida kimutatása:
A Candida kimutatása többféleképpen történhet, de tekintettel arra, hogy a Candida a bélflóránk szerves részét képezi, annak kimutatása bárkinél pozitív eredményt adhat attól függetlenül, hogy okoz-e panaszt vagy sem. A Candida jelenléte kimutatható a test valamennyi nyálkahártyájából, testnedvből, kaparékból, székletből. A legmegbízhatóbb módszer a vérsavóból történő Candida ellenes antitest kimutatása. Bár ennél a módszernél is fennáll annak a veszélye, hogy a teszt negatív eredményt mutat, de a fertőzés mégis fennáll. Ilyen esetekben a beteg ember immunrendszere már annyira legyengült, hogy képtelen kimutatható mennyiségű gomba-ellenes antitestek előállítására.
A candidiasis kezelése:
A gombafertőzés kezelésére a szakértők többféle módszert javasolnak, de engedjék meg, hogy konkrét készítmények reklámozása helyett csak a kezelés irányelveit ismertessem:
* elsődleges feladat saját immunrendszerünk megerősítése, melynek számtalan módszere áll rendelkezésünkre;
* bélflóránk helyreállítására fogyasszunk bélbaktérium készítményeket;
* csökkentsük a szervezetünkben felgyülemlett méreganyagok koncentrációját tisztító, méregtelenítő teákkal, készítményekkel;
* gombaellenes szerek fogyasztásával indíthatunk offenzívát a gombatelepek felszámolására;
* a legnagyobb önfegyelmet követelő előírás: a szigorú diéta, melynek célja, hogy a gombák eledelének kiiktatásával csökkentsük a szervezet elsavasodásának mértékét.
Tapasztalatok:
A candidiasis gyógyítása során szerzett közel húszéves tapasztalatomból most - a lap témájához igazodva - csak a családtervezést nehezítő nőgyógyászati kérdésekre térek ki.
A cadidiasis okozta krónikus nőgyógyászati panaszok esetén nagy mértékben megnő a meddőség kialakulásának kockázata. Amennyiben a sterilitásban szenvedő nőknél a rendelkezésre álló vizsgálati módszerek teljesen negatív eredményt mutatnak, s a férjnél is minden rendben találtatik, akkor célszerű a kórelőzménynél a candidiasisra is gondolni
Dr. Hussein A. Jabbar
Diéta Candida fertőzés esetén
gomba elsősorban szénhidráttal táplálkozik, ezt a számára elengedhetetlen táplálékot kell meg vonnunk tőle. A cikkben leírt étrend, elsőre riasztónak tűnik, de könnyedén megvalósítható elkészíthető és az alapanyagok beszerzése sem okoz gondot. Aki Candida-gombával fertőzött, annak elsősorban a táplálkozásán kell változtatnia. Ez nem jelent radikális változás - legalábbis nem beláthatatlanul hosszú ideig.
A Candida -elleni diétát nők esetében 3-6 hónapig, férfiaknál többnyire 1-2 hónapig elég betartani. A szigorú, teljesen élesztő- és szénhidrátmentes diétát minimum egy-két hétig érdemes következetesen végig csinálni megalapozva ezzel a kúra sikerét. Muszáj ugyanis megvonnunk gombáink táplálékát ahhoz, hogy kiutasítsuk őket szervezetünkből.
Tehát mindent, aminek alapja a cukor - így természetesen a méz is - ki kell vonnunk étkezésünkből. Még a diabetikus cukrot is, mivel van benne fruktóz. Sajnos a szigorú diéta idején a legtöbb gyümölcsöt is, hiszen még a savanyú gyümölcsfajtákban is, mint például a grapefruitban, van gyümölcscukor. Egyedül a tejcukor az engedélyezett, mivel a laktózt (tejcukrot) a gombák nem tudják lebontani, így az nem szolgál számukra táplálékul.
Fontos, hogy az ember sok ballasztanyagot egyen, mert azokkal a bélnyálkahártya tisztul, és a gombák kipucolódnak. Például sok korpaterméket, hajdinát, esetleg natúr rizst. Étkezések előtt egy-egy evőkanál len- vagy mustármagot is lenyelhetünk rágás nélkül fél pohár víz kíséretében. Nem jók azok az élelmiszerek sem, amelyek elszigetelt keményítőt tartalmaznak. Ilyenek például a fehér rizs, a tészták vagy a fehér kenyér. Vigyázni kell a teljes őrlésű termékekkel is, mert gyakran több bennük a fehérliszt, mint a többi. Ráadásul ezeket a termékeket még barnacukorral is színezik, hogy "teljes értékübbnek“ nézzenek ki. Ebben az esetben a legegyértelműbb, amit tehetünk, ha tiszta rozs, korpa vagy graham-kenyeret használunk.
Az élesztőalapú termékek is tilosak: bor, sör és a legtöbb sajttermék - különösen a penészes sajt. Húsnál, felvágottaknál is vigyáznunk kell. Kerüljük a tartósított termékeket, ugyanis gyakran mézzel és cukorral is konzerválják ezeket. A zöldségeket, gyünölcsöket csak frissen fogyasszuk! Lényeges tudnunk azt is, hogy a grapefruitban, különösen annak magjában található egy bizonyos vegyület, amelynek gombaölő hatása van. Patikákban és drogériákban beszerezhető a grapefruitmag-olaj, melynek rendszeres használata erőteljesen hozzájárul a gyógyuláshoz.
Az alkohol elvben nem más, mint cukor! Egy deci még nem a világ, de maradjon meg annál az elhatározásánál, hogy megakadályozza a gomba terjeszkedését!
Fontos, hogy immunrendszerünk erősítéséhez sok vitamint és nyomelemet vigyünk be szervezetünkbe. Így A-, B1-, B3-, B6-, C- és E-vitamint, folsavat, biotint, magnéziumot, kálciumot, rezet, krómot, lítiumot és cinket. A vitaminokat lehetőleg zöldségekből és gyümölcsökből szerezzük. Ugyanígy megtalálhatjuk ezekben a magnéziumot és a kálcumot egyaránt. Rezet legkönnyebben a gabonafélékböl, cinket a tejtermékekből és a tengeri halakból, állatokból, míg krómot a durva őrlésü gabonákban és a májban lelhetünk. Egyre inkább bizonyossá válik, hogy a lítium meghatározott ideg- és agyfunkciókhoz nélkülözhetetlen. Néhány forrásban, konkrétan lítiumot tartalmazó ásványvízben ez is megtalálható.
És most egy pár olyan alapanyag (élelmiszer) amelyet biztosan fogyaszthatunk:
Padlizsán, zeller, fehérrépa, ananász joghurt (natúr), karfiol, fejes saláta, kávé, brokkoli, hagyma, ásványvíz, uborka, spárga, teák, sárgarépa, spenót, burgonya, fehérkáposzta, juhtúró, zöldpaprika, hagyma, kecsketej, paradicsom, vöröskáposzta, petrezselyem, hidegen sajtolt olajak, retek, korpatermékek, minden sovány hús, hal, kelbimbó, hajdina kagylófélék, cékla, natúr rizs, tojás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!