Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvely heveny gyulladás? Volt...

Hüvely heveny gyulladás? Volt már ilyen nektek? Mi okozza? Vannak szövődményei?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kezelik, akkor lehetnek szövődményei.
2011. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Baktérium,gomba,egyéb korokozó okozza.Lehetnek szovodményei,ha nem kezelik.
2011. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A huvelygyulladás gyógyításához elobb meg kell tudni,mi okozza a panaszokat-gomba,baci...

ehhez huvelykenetet kell vennie a nogyogyásznak és vizeletmintát-mert átterjedhet a hugyutakra is a fertozés,hogy a laborban megállapítsák,vagy bakterologus is megcsinálhatja a vizsgálatot.

A kórokozot ki kell irtani-szájon át és/vagy helyileg,huvelyben alkalmazott szerekkel.

Ujra kenetet kell venni a huvelybol és ha negatív az eredmény,eltunt a korokozo,vissza kell állítani a huvely természetes baktériumflóráját tejsavbacilusokat tartalmazo szerekkel

2011. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A huvelygyulladás,ha nem kezelik idultté válhat,rámehet a tobbi nemi szervedre méhszájsebet,kismedence gyulladást okozhat.
2011. júl. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az akut hüvelygyulladás általában felfázás, antibiotikum-szedés, fogamzásgátló szerek, vagy fertőzött fürdővíz miatt alakul ki.


A szervezet méregtelenít


A hosszú időn át fennálló, időszakos fellángolásokkal súlyosbított gyulladásoknál a betegség okai a szervezeten belül keresendők.


Ha az immunrendszer és a hüvely helyi védekezőmechanizmusai legyengülnek, akkor a hüvelyben jelen lévő baktériumok és/vagy gombák – melyek egészséges nőknél is jelen vannak, de panaszokat nem okoznak – túlszaporodnak, és különféle gyulladásos tüneteket okoznak.


• Érdemes tudni! Más esetekben a szervezetben felhalmozódó salak- és méreganyagoknak „köszönhető” a gyulladás. Ilyenkor a kiválasztás szokásos csatornáin keresztül – széklet, vizelet, verejtékezés – a felesleges vagy kóros anyagcseretermékek már nem képesek teljes mértékben kiürülni a szervezetből. Ezért a test – vészreakcióként – további útvonalakat keres, például a hüvelynyálkahártyán keresztül, vagy bőséges menses formájában távolítja el a toxinokat. Ezek azonban erősen ingerlik a szöveteket, és gyulladásos reakciót okoznak, baktérium- vagy gombafertőzés nélkül is.


Komplex kezelés kell!


Minél elhúzódóbb lefolyású a hüvelygyulladás, annál kevésbé hat rá az antibiotikum. A megfelelő eredmények elérése érdekében olyan módszereket kell alkalmazni – a hüvelyi pH-egyensúly helyi védelme és regenerációja mellett –, amelyek a szervezet egészére, így az immunrendszerre is kedvező hatást gyakorolnak!


Tehát segítik kiürülni a felhalmozódott kóros anyagcseretermékeket, és az anyagcsere helyreállításával gátolják az új toxinok túlzott mértékű keletkezését. A terápia kezdetén kötelező a szülész-nőgyógyász szakorvosi vizsgálat, a citológiai vizsgálattal egyetemben, a kórokozók kimutatása miatt.


Vérvizsgálat is ajánlott a Chlamydia- és a Candida-fertőzés szűrése miatt! A vizsgálati eredmények megvárása nélkül is érdemes elkezdeni a szervezet méregtelenítését, például léböjtnapokkal vagy léböjtkúrával, infraszauna-használattal, nyiroktisztító készítmények szedésével, rendszeres mozgásprogramokkal, gyógyteákkal. Esetenként különböző diéták – krumpli-, Candida-diéta, reformtáplálkozás – bevezetése is javasolt.


Természetes csíraölőket használj!


A hüvely és a szeméremtest helyi kezelése már az első tünetek jelentkezésétől kötelező természetes gomba-, baktérium- és vírusölő szerekkel és gyulladáscsökkentőkkel. Így például hasznos a hígított grépfrútmag-cseppel, jódtartalmú készítményekkel, továbbá gyógyteákkal – zsálya, kamilla – és illóolajokkal – például levendula, teafa – való hüvelyirrigálás és külső lemosás.


Jó tudni!


* A hüvelyregenerációt és a megelőzést segítik a tejsavbaktérium-tartalmú kúpok és a tejsavas irrigálás.

* A hüvely baktériumflórája szoros kapcsolatban van a vastagbél baktériumflórájával, ezért a bélbaktériumflóra-rendezés is elengedhetetlen. (Hylak forte)

* Az immunerősítés már a kúra kezdetétől fontos sajátvér-injekcióval vagy gyógynövényekkel, úgymint macskakarom, lapacho tea, Echinacea.

* Mosószer-, kozmetikum-, óvszer-túlérzékenység és a cukorbetegség is provokálhat hüvelygyulladást!

* Segíthet még a problémán a vízfürdőkúra, az akupunktúra, a neurálterápia,a moxa terápia,a reflexológia,a fitoterápia,a homeopátia és a lelki háttér tisztázásához a kineziológia.

2011. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmilyen tusfürdőt/szappant ne használj az intim részen!!! Csak tiszta vízzel vagy cickafarkfű teával mosakodj ezen a területen.


-csak 100% pamut fehérneműt használj, amit minden mosáskor főzz ki, és nem árt vasalóval átgőzölni.


- az intim betétbol,pamutot, légáteresztőset használj, semmiképpen ne legyen illatos. Az intimbetétet naponta többször cseréld, és csepegtess a betétre 1-1 cseppet a teafa-, és a levendula illóolajból.

Ne használj tampont.

Nagyon jo az anionos betét.



-az altest környékére 1x használatos törölközőt használj, azaz mindig tisztával töröld magad.


-semmilyen intim törlőkendőt és kencét,ne használj!



-ha lehet óvakodj a közvécéktől, ha nem tudod ezt elkerülni, akkor ügyelj rá, hogy semmiképpen ne ülj a deszkára, és mindig moss előtte és utána kezet.


-lehetőleg kerüld a szűk alsóneműt, és az olyan nadrágokat/nejlon harisnyanadrágot, amik szorosan rád tapadnak, és nem tud szellőzni a bőr.

a tanga a legrosszabb választás,mert átkerulhetnek a baktériumok a végbeledbol a huvelydbe


-amig a fertozés fennáll,keruld a sexet,és ha már gyogyult vagy,akkor is figyelj arra,nehogy a partnered visszafertozzon

2011. júl. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász gyno-pevaryl hüvelykúpot írt fel, ill. egy kenőcsöt. Ez majd használni fog?
2011. júl. 20. 16:37
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen vizsgálatokat végzett a nogyógyászod.

Vett huvelyváladékból kenetet,amit elkuildott tenyésztésre,hogy kideruljon milyen kórokozó okozza a panaszaidat?

2011. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem. Miután a kúp elfogyott vissza kell mennem kontrollra, ill. akkor megcsinálta citológiát.
2011. júl. 20. 17:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy sok nogyógyász nem csináltat laborvizsgálatot,csak megvizsgál,és ez alapján ír ki gyógyszert.De ha a laborban nem állapítják meg,hogy pontosan mi okozza a gyulladást,akkor nem biztos,hogy a megfelelo gyógyszert írja ki.

Sokszor csak vaktában lovoldoznek a gyógyszerekkel,és ezrét van,hogy a tobb gyógyszer után sem gyógyul meg valaki,mert a sok nem megfelelo gyógyszertol csak még ellenállóbbak lesznek a kórokozók,és így még nehezebb oket kiirtani.

Ezért kellene már az elején pontosan megállapítani,hogy mi okozza a gyulladást,és a megfelelo gyógyszert adni rá,a megfelelo ideig,a megfelelo mennyiségben.

2011. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!