Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Protexin Candid Plus kapszula...

Protexin Candid Plus kapszula hatásai vélemény? Az irjon aki szedte már.

Figyelt kérdés
/csak utóiratként, járok háziorvoshoz,nőgyógyászhoz stb, használtam canestent, grapefruitcseppet és +amiket az orvos irt fel ...de eddig nincs eredmény. /már kb 50.000 ft elment erre ugyh. jó lenne már meggyógyulni.
2011. júl. 18. 01:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Bélflóránk egyensúlyát számos külső hatás felboríthatja. Ilyenkor a bélbaktériumok egy része elpusztul.


Az egyensúly megbomlása után a sérült bélflóra már nem tudja ellátni eredeti feladatát, ami pl. emésztési zavarhoz vagy a szervezet védekezőképességének csökkenéséhez vezethet.


A bélflóra egyensúlyának felborulását okozó leggyakoribb veszélyforrások:


* Antibiotikumok: széles spektrumú antibiotikumok, elhúzódó antibiotikus terápia, vagy egyetlen nagy dózisú antibiotikus kezelés is elpusztíthatja a bélflóra nagy részét. Ennek következtében puffadás, hasmenés alakulhat ki.


A bélflóra egyensúlyának felborulásakor a jótékony baktériumok tömegével pusztulhatnak el, melyet kártékony baktérium fajok elszaporodása követ. A bélflóra károsodása gyakran vezethet hasmenéshez, hasfájáshoz, puffadáshoz, hányingerhez, valamint székrekedéshez.

A bélflóra egyensúlyának helyreállítására célszerű minél előbb gondolni!


A probiotikumok - a jótékony baktériumokat tartalmazó készítmények - tudományosan igazolt módon, megbízhatóan juttatják vissza a szervezetbe a jótékony baktériumokat.


A többféle baktérium törzset tartalmazó készítmények elősegítik a bélflóra egyensúlyának gyors helyreállítását.


A bél falában a baktériumok megtelepednek és helyreállítják a bélflóra működését, amely ismét képes lesz feladatát ellátni.


Csökken, majd megszűnik a hasmenés, a puffadás, nő az emésztés hatékonysága, helyreáll a vitamintermelés, a szervezet számára káros baktériumok megtelepedése és elszaporodása lehetetlenné válik, szervezetünk védekezőképessége megerősödik.

2011. júl. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

A bélflóra fő funkciója a kórokozókkal szembeni védelem, valamint az immunrendszer állandó készenléti szinten tartása. Ha a bélflóránk egyensúlya felborul, és a káros baktériumok száma megnő, célszerű probiotikumokat, prebiotikumokat alkamaznunk az egyensúly helyreállítása érdekében.

Probiotikus törzsek


* Bifidobacterium adolescentis, bifidum, longum, infantis

* Lactobacillus acidophilus, casei, delbruekii

* Saccharomyces boulardii


Probiotikum, prebiotikum, szinobiotikum


Probiotikumok. Probiotikumnak nevezzük azokat a baktériumok, gombákat, melyek szájon keresztül bejutva, élve elérik a vastagbelet, majd ott megtapadva (colonisatio) a gazdaszervezet számára hasznos funkciót töltenek be. Másként megfogalmazva olyan élő microbialis táplálék-kiegészítők, melyek a bélflóra egyensúlyának pozitív irányú megváltoztatásával a szervezet állapotát javítják.


Prebiotikumok. A prebiotikumok olyan nem emészhető élelmiszer összetevők, melyekre nem hatnak a gyomor és bélrendszer felső szakaszának emésztőenzimei, éppen ezért változatlan formában képesek eljutni a vastagbélbe, s ott serkenteni a jótékony hatású baktériumok szaporodását. Képviselőik oligoszacharidok (2-9 egyszerű cukormolekulából épülnek fel), melyek megtalálhatók a hagymafélékben, articsókában, zabpehelyben, búzában, anyatejben, érett sajtokban.


Ön tudta?

Az emberi bélflórát 300-500 különböző baktériumfaj alkotja, számuk az emberi sejtek tízszerese. A széklet száraz súlyának 40-60 százalékát is ezen baktériumok adják.


Szinbiotikumok. A szinbiotikumok a probiotikumok és a prebiotikumok együttesét jelentik, vagyis olyan készítményeket, melyek alkalmazása során a két tényező előnyös hatása összegződik.

Az egészséges bélflóra


A születéskor steril vékony- és vastagbelet táplálástól függően anyatej esetén bifidobaktériumok, tápszer esetén vegyes flóra kolonizálja.


A bélcsatorna kezdeti bakteriális benépesülése fontos a nyálkahártya immunrendszerének kialakulásában, ennek szabályozásában. Életkorra jellemzően mindenkiben kialakul egy egyensúlyi állapot (equilibrium), mely egyénre jellemző, időben többnyire állandó.

A normál bélflóra számokban


* gyomor: kevesebb mint 103/ml,

* vékonybél: jejunum 103-104/ml, ileum 105-106/ml (bacteroides, bifidobacteroides, fusobact., clostridiumok

* vastagbél: 1011-1012/ml (eddigiek+ enterococcus, peptococcus, enterobacteriaceae)


A normál bélflóra főbb funkciói az idegen kórokozókkal szembeni védelem, az immunrendszer állandó készenléti szinten tartása, a nyálkahártyát alkotó sejtek osztódásának, fejlődésének szabályozása, a maradék tápanyagok megemésztése, rövid szénláncú zsírsavak termelése (ez a bélhámsejtek elsődleges tápanyaga).


Abban az esetben kell probiotikumokat, prebiotikumokat alkamaznunk, ha a bélflóránk egyensúlya felborul, és a szervezet számára káros baktériumok száma megnő.


Ennek okozója lehet az egyoldalú táplálkozás, fertőzések, antibiotikum kezelés, túlzott mértékű alkoholfogyasztás, dohányzás.

Az egészséges bélflóra helyreállítása


Az egészséges bélflóra helyreállításának két feltétele van: a károsító tényezők megszüntetése és az elpusztult flóra pótlása. Ez utóbbiban vannak segítségünkre a pre- és probiotikumok.


Javasolt használatuk gyomor-bélhurutban, székrekedés esetén , antibiotikus terápia után, magas cholesterinszint esetén, haspuffadás, emésztési zavar előfordulásakor. Túladagolásuk nem lehetséges, esetleg enyhe hasmenés jelentkezhet.

Fontos tudni

A probiotikumokat nem ajánlott éhgyomorra szedni, érdemes étkezés közben fogyasztani.


Jelenleg két fő probiotikum forrás áll a rendelkezésünkre: kapszulás készítmények és tejtermékek. Ez utóbbiak csoportjában azonban a tárolás során a csíraszám töredékére csökkenhet.

Mik az előnyös hatások?


Összefoglalva a pre- és probiotikumok előnyös hatásait, három fő tényezőt emelhetünk ki:


* egészséges bélflóra kialakítása (kórokozók szaporodásának visszaszorítása, fertőzéses hasmenés megszüntetése);

* a szervezet védekezőképességének fokozása, szabályozása (allergiás megbetegedések számának csökkentése, autoimmun kórképek megelőzése);

* vérzsír-értékek javítása: orvosi terápiában bizonyítottan hasznosan gyomor-bélhurutban, illetve annak megelőzésében, atópiás megbetegedésekben és gyulladásos bélbetegségekben.

2011. júl. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumok nemcsak jótékony hatásairól


Minden típusú antibiotikumra jellemző, hogy hatásának kifejtése során nem csak a káros baktériumokat pusztítja el, hanem a szervezetünk számára jótékony baktériumokat is. Jobb, ha az antibiotikum használattal kapcsolatos negatív hatásokkal tisztában vagyunk, és megfelelő óvintézkedésekkel próbáljuk elkerülni a problémákat.


Antibiotikumok hosszú ideig tartó vagy gyakori szedése során a számunkra hasznos bélbaktériumok is elpusztulhatnak, hiszen rájuk is hatnak az antibiotikumok. A bélflóra eltűnése az oka az antibiotikumok szedése után gyakran tapasztalt hasmenésnek, mely terápia befejezése után pár nap múlva megszűnik.



A hasmenés kialakulását megelőzhetjük, ha élőflórát tartalmazó joghurtot eszünk a terápia alatt. Ha ez nem elég, akkor patikákban már kaphatók olyan készítmények, melyek visszaállítják a bél normál flóráját, hiszen milliárdnyi nem bélbaktériumot vihetünk be velük



A hasmenés miatt végbemenő változások a belekben


Ezeket a szuszpenziókat használat előtt fel kell rázni, és teába, tejbe, narancslébe vagy bármilyen más cukor tartalmú italba öntve kell elfogyasztani, hogy a baktériumoknak legyen tápláléka is a gyomorban. Attól nem kell félni, hogy az általunk szedett antibiotikum elpusztítja a bevitt baktériumokat, mert azok többféle antibiotikumnak ellenállnak, de azért ajánlott két antibiotikum adag közötti időintervallumban bevinni azokat. Betegséget sem fognak okozni, hiszen nagy számban természetesen előfordulnak a bélrendszerünkben.


A kezelés során ritkán kialakulhat álhártyás vastagbélgyulladás, melynek tünetei a véres-, nyálkás-, vizes hasmenés, tompa, diffúz hasi fájdalom vagy kólika. Láz és alkalmanként görcsös székelési inger is előfordulhat.


Ha az előbbi tüneteket tapasztalja, azonnal függessze fel az antibiotikum kezelést, és forduljon orvoshoz, mivel ez egy olyan baktérium által okozott kórkép, melyre az adott antibiotikum nem hat, és akár életveszélyes állapothoz is vezethet a fertőzés. Hasmenés elleni készítmények szedése ilyenkor tilos.

2011. júl. 23. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

A gyógyszerszedés szabályai



Nem véletlen, hogy a gyógyszerek nagy része csak orvosi vényre adható ki. Nem mindegy ugyanis, hogy egy adott hatóanyag milyen formában jut be a szervezetbe, illetve nagyon fontos az adagolás módjának szakszerű meghatározása is: az orvos által előírt alkalmakkor, a megadott mennyiséget a megadott módon kell bevenni.


Az orvos a készítmény rendelése előtt mindig mérlegeli a becsült kockázat és várható haszon arányát, ennek megfelelően írja fel az orvosságot. Mint minden, a szervezetbe való külső beavatkozás, a gyógyszerszedés is rejt magában veszélyeket (mellékhatások, allergiás reakciók), ám ha a gyógyulás megkívánja, a legkisebb hatásos adagban alkalmazva ezek a veszélyek csökkenthetok.


Amennyiben viszont nem követjük az orvos utasításait, az könnyen a terápia kudarcát jelentheti, akár még egészségünket is károsíthatjuk. Sajnos gyakran találkozni olyan betegekkel, akik az adekvát terápiás javaslat ellenére sem gyógyulnak megfelelő mértékben: esetükben gyakran a gyógyszerszedés nem megfelelő módja deríthető ki.


Megkülönböztetünk külsőleg és belsőleg alkalmazandó gyógyszerformákat. A külsőleg alkalmazandók legtöbbször hintőporok, rázókeverékek, olajok, krémek, kenőcsök, cseppek (pl. szemcsepp), különböző folyadékok.

Terhesség és gyógyszerszedés

A terhesség alatti gyógyszerszedés mindig orvosi kontroll alatt történik, így annak irányítója a háziorvos, illetve a terhes gondozóorvosa. Ő a terhesség aktuális szakaszának figyelembevételével (első, második, illetve harmadik harmad) dönt az alkalmazható gyógyszerekről. Egyes gyógyszerek ugyanis a placentán áthaladva a fejlődő magzat keringésébe is bejuthatnak és súlyos fejlődési rendellenességet okozhatnak, míg mások (pl. egyes nyugtatók) a magzat életműködéseit befolyásolhatják.


A belsőleg alkalmazandó gyógyszerek lehetnek teakeverékek, porok, pilulák (golyócska alakú gyógyszerek), cseppek, különböző folyadékok, kúpok (végbél- és hüvelykúpok), tabletták és kapszulák.


A parenterálisan adható készítmények injekciók vagy infúziók, melyek beadása legtöbbször orvosi segítséggel történik (kivétel a betegek által is elsajátítható véralvadásgátló vagy inzulin kezelések). A tapaszok is népszerű formái az egyes gyógyszereknek, egyszerű alkalmazhatóságuk és állandó gyógyszerkibocsátásuk miatt.


Nagyon fontos, hogy a külsőleg alkalmazandó gyógyszereket ne nyeljük le, mert úgy nem fejtik ki gyógyhatásukat, rosszabb esetben akár mérgezőek is lehetnek. A belsőleg alkalmazandó készítményeket pedig csak abban a dózisban szedjük, amelyben az orvos rendelte.

Külsőleg és belsőleg ható gyógyszerek


A külsőleges szerek az alkalmazás helyén fejtik ki hatásukat, a belsőleg fogyasztandók a szervezetben felszívódva jutnak a hatás helyére vagy változatlan, vagy kémiailag átalakult formában.


A szájon át szedendő (per os) készítmények és a kúpok közt a különbség, hogy a kúpok vagy helyi hatást fejtenek ki (pl. elpusztítják a hüvelyben megtelepedett kórokozó gombákat, vagy a végbélkúpok egyes formái székrekedés esetén elősegítik a széklet távozását) vagy a nyálkahártyáról felszívódva a szervezet távoli helyein fejtik ki hatásukat. A kúpok ugyanakkor kikerülik a gyomor- bélrendszer felső traktusát, így a máj keringési rendszerét is.


Általánosan (azaz nem helyileg) ható végbélkúpokat alkalmazunk kisgyermekek esetében, akik a gyógyszerek egyéb formáit azok rossz íze miatt nem fogyasztják el, vagy betegségük egyébként ezt a módszert kívánja meg. Nagyobb gyermekeknél és felnőtteknél akkor előnyös a végbélkúpok használata, ha a szájon át történő gyógyszerbevitel akadályozott (pl. mandulaműtét, hányás, nyelőcsőkárosodás, stb.) vagy a gyomor és a máj keringési rendszerének kikerülése szükséges (pl. gyomorfekély, májbetegségek esetén).


A per os gyógyszerek a gyomor-bél huzam különböző részeiről szívódnak fel: egyesek a gyomorból, a többség a vékonybélből, míg egy gyógyszercsoport hányad a vastagbélből. Innen a gyógyszerek az ún. portális keringésbe kerülnek, amely a máj keringési rendszerének felel meg. A felszívódást követi a gyógyszerek eloszlása a szervezetben, a többség ezzel a mozzanattal kerül a terápiás helyre. A gyógyszeranyagcsere végső lépése az elimináció, vagyis az a folyamat, amelynek következtében a gyógyszer mennyisége a szervezetben lecsökken. Ez lehet változatlan formában való kiürülés (pl. a penicillin esetében).


Bizonyos gyógyszereket órára pontosan kell szedni, mert így fejtik ki leghatékonyabban hatásukat!


Egyes készítményeknél fontos szempont, hogy étkezés előtt, közben vagy után kell bevenni, mert az étkezés befolyásolja a gyógyszer felszívódását.


Több gyógyszer együttes szedésénél módosulhatnak a mellékhatások és olyan tüneteket is okozhatnak, amelyeket külön-külön nem okoznak


Sok esetben viszont a gyógyszer hatóanyagának kémiai átalakulása szükséges ahhoz, hogy az a szervezetből ki tudjon ürülni. Ez az átalakulás rendszerint a májban következik be. Végül a gyógyszerek egyrészt a máj közvetítésével az epébe kerülnek, mely a bélrendszeren keresztül a széklettel távozik; másrészt a vérárammal eljutnak a vesékbe, ahol kiválasztódnak és a vizelettel ürülnek.

Tartsa be az adagolást!


Az eliminációs idő a gyógyszeradagok elosztásával kapcsolatban nagyon fontos. Mivel a gyógyszerek plazmaszintje a kiürülési idő függvényében csökken, lényeges, hogy az előírt időben vegyük be a gyógyszert. Ha például egy tabletta kimarad, a gyógyszer szintje a szervezetben olyannyira lecsökkenhet, hogy a már elért hatások visszafejlődnek, a betegség újra fellobbanhat, a kórokozók (pl. antibiotikum esetében) pedig újra szaporodásnak indulhatnak, s ebben az esetben nő a gyógyszerrezisztencia esélye is.


Az előírtnál gyakoribb vagy nagyobb adagok sem célravezetőek, a gyógyulás folyamatát nem gyorsítják: jobb esetben csak a költségeink nőnek, rosszabb esetben a gyógyszer idő előtt elfogy, holott az előírt ideig tartó kezelés a gyógyulás alapfeltétele. A nagy adagok bevétele mérgezést és további súlyos egészségkárosodást okozhat.



A fenti folyamatok mind szükségesek ahhoz, hogy a gyógyszerek kifejthessék kívánatos biológiai hatásukat. Ugyanakkor számos hatás befolyásolja a gyógyszerhatás kialakulását, a fenti tényezők módosításán keresztül. Így nem nehéz belátni, hogy az orvosi utasításokat be kell tartani, ha azt szeretnénk, hogy az előírt terápia sikeres legyen. Tehát figyeljünk oda, hogy bizonyos gyógyszerek nem vehetők be egy időben, számos készítmény alkalmazása mellett életmódbeli módosítások szükségesek, sok esetben az alkohol fogyasztása tilos, stb.


A felsoroltak csak kiragadott példák annak szemléltetésére, hogy miért nagyon fontos a gyógyszerszedésre vonatkozó utasítások betartása. Emellett kezelőorvosunk tudta nélkül ne szedjünk más készítményeket rendszeresen, azoknak alkalmazását orvosunkkal mindig beszéljük meg!

2011. júl. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Amit a bélflóráról tudni kell


Mi is az a bélflóra?


Manapság nagyon sokszor halljuk, látjuk, olvassuk, hogy milyen fontos megőrizni a bélflóra egyensúlyát, mennyi minden leselkedik ránk, ami megváltoztathatja ezt az egyensúlyt, sok nehézséget, kellemetlenséget okozva.

De vajon tudjuk e, hogy mi is az a bélflóra, miért fontos számunkra, milyen feladatai vannak, hogyan működik?

A bélflóra az emésztőrendszerünkben élő baktériumok, gombák összessége, mely szoros kapcsolatban van a gazdaszervezettel, vagyis velünk. A gyomor-bélrendszerünk belső felszínét borító nyálkás anyagban találhatóak, számuk óriási, kb. 7x több mint az összes sejtünk száma. A baktériumokból 400 fajta él velünk, kb. 45-50% -uk hívható jótékony baktériumnak, a többi olyan, melyek károssá változhatnak, ha megváltoznak a körülmények.

Az emésztőrendszer különböző szakaszán eltérő mennyiségben, más-más típusú baktériumok élnek. A szájüregben kevés van belőlük, a gyomorban valamivel több (100 –103/g), viszont ott a savas környezet miatt csak azok a baktériumok élnek meg, melyek ellenállnak az emésztéshez szükséges savaknak.

A vékonybélben tovább folytatódik az ételek emésztése, és megkezdődik a felszívódásuk is. Ezekben a folyamatokban egyre nagyobb szerep jut a jótékony baktériumoknak, és lefelé haladva számuk is gyorsan növekszik (103-104/g béltartalom). Feladatuk, pl. a tejcukrot bontó enzim termelése, a koleszterin átalakítása, vitaminok termelése (B vitaminok, K vitamin), a káros anyagok megkötése, a „rossz baktériumok kiiktatása”, különböző gyulladáscsökkentő anyagok termeltetése.

A vékonybelet elhagyva a béltartalom megérkezik a vastagbélbe, ahol a bélbaktériumok száma már óriási (1012-1014/g béltartalom), feladataikat nagy intenzitással végzik, aktív résztvevői a káros baktériumok, vírusok, gombák elleni küzdelemnek, a gyulladáscsökkentésnek és fontos szerepük van a bél mozgásának szabályozásában is.

Jogos kérdés lehet, hogy miért van ilyen sok, közel 400 féle baktérium bennünk. A válasz egyszerű, nem tud minden baktérium minden feladatot elvégezni, létezik közöttük „munkamegosztás”, pl. antibiotikum kezelés esetén gyakran felszaporodik egy olyan kóros baktérium, mely termel egy toxint (ez okozza a tünetek nagy részét). Ennek a semlegesítését a Bifidobaktérium lactis és longum közel 100%ban megoldja, de a Laktobacillus acidophilus hatása erre minimális.

A különböző baktériumok- különböző típusú és erősségű hatások elv mellett fontos az is, hogy a baktériumoknak milyen mértékben van szükségük oxigénre. Ugyanis lefelé haladva az emésztőrendszerben az oxigén szintje egyre kisebb, a vastagbélben gyakorlatilag már csak azok a baktériumfélék tudnak megélni, melyeknek nincs szüksége oxigénre. Pl. a laktobacillusok többsége igényel valamennyi oxigént, míg a Bifidobaktériumok oxigénhiányos környezetben kiválóan megélnek. Vagyis a vastagbélben a Laktobacillusok szerepe minimális, míg a Bifidobaktériumok főleg ott fejtik ki hatásukat.

És mi köze van a bélflórának az immunrendszerhez? Már tudjuk, hogy az immunrendszer sejtjeinek 70-80%-a bélrendszerben található. Ez teljesen logikus, hiszen ez a legnagyobb felületünk (kb.400m2), ahol az ételek, italok által érintkezünk a külvilággal. Természetes tehát, hogy ennek kell lenni az elsődleges védekezési vonalnak is. De hol van ebben szerepe a jótékony baktériumoknak?


Biológiai aktivitás


A bélflóránk baktériumtömege óriási biológiai aktivitást fejt ki, mely szervezetünkre és annak folyamataira is kihatással van.


Természetesen ez a hatás hasznos és nélkülözhetetlen az emberi szervezet működéséhez.

Ez az aktivitás három fő területen zajlik:


1./ A bél üregében a baktériumok között folyamatos "társalgás" folyik. Ez a kommunikációs rendszer az utóbbi évtized egyik legérdekesebb felfedezése (Quorum Sensing). A bélflóránk baktériumai, ezáltal részben összehangolják feladataikat, tevékenységüket. Másrészről a hasznos baktériumaink egy nagyon fontos védelmi feladatot látnak el azáltal, hogy a tápcsatornába jutó káros (bennünket veszélyeztető) baktériumokkal szemben támadást indítanak. Többféle módon teszik lehetetlenné a "rosszakat". Gátolják a megtelepedésüket a bél nyálkahártyáján, olyan anyagokat termelnek, amelyek gátolják a "rosszak" szaporodását vagy akár el is pusztítják őket.


2./ A bélflóra baktériumai folyamatos biológiai aktivitást fejtenek ki a bél nyálkahártyájára is. A "társalgás" itt is folytatódik, olyannyira, hogy egyes jó baktériumok "üzenetére" a bélnyálkahártya sejtjei maguk is termelnek a kórokozók elleni anyagokat. A védő baktériumok anyagcseréjük során számos olyan anyagot is termelnek, amelyek táplálják magukat a bélhámsejteket. Segítik a bélnyálkahártya épségének fenntartását, ami rendkívül fontos, hiszen az ép nyálkahártyán keresztül sok allergiát kiváltó anyag és rossz baktériumok által termelt méreganyag (toxin) nem tud áthatolni. Továbbá számos ásványi anyag (vas, kalcium) és vitamin felszívódását is segítik jó baktériumaink.


3./ Fontos tény, hogy az immunrendszer sejtjeinek mintegy 70%-a a béltraktusban helyezkedik el. A bélflóra baktériumai születésünktől kezdve folyamatos kapcsolatban van az immunrendszerünkkel. Tudományos kutatások igazolják, hogy akinek nem fejlődik ki a megfelelő bélflórája, az hajlamosabb az allergiás betegségekre és az immunrendszere is gyengébb. Azt is tudjuk, hogy a bélflóra jó baktériumai serkentik az immun-rendszert és emellett szabályozzák is. Bizonyos jó baktériumok olyan anyagokat is termelnek (pl.: interleukin 10), melyek gyulladáscsökkentő hatásúak segítve ezzel a szervezet küzdelmét, a gyulladásos folyamattal szemben.

Mindezekből láthatjuk, hogy szervezetünk működésének nélkülözhetetlen része a megfelelő összetételű, egészséges bélflóra.

2011. júl. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

EMÓCIÓ 7,84


Erősítsd az immunrendszered és rakd rendbe a bélrendszered élőkörnyezetét!


Az Effektív Mikroorganizmusokat (EM) tartalmazó EMóció 7,84 élőflórás, flavonoid tartalmú, antioxidáns italt használd:


Immunrendszer erősítése: a bélrendszered teszi ki az immunrendszered 70 %-át! Az EMóció 7,84 elsősorban itt hat

Tápanyag bevitelre: Hasznos bélbaktériumokat (probiotikum), természetes antioxidánsokat, gyógynövényeket (kamilla, rozmaring, zsálya), vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket tartalmaz

Méregtelenítés: gyorsabban kiürülnek a méreganyagok a testedből, a számodra "jó" mikroorganizmusok kerülnek vezető szerepbe a bélrendszeredben

Az Öregedési folyamataid késleltetésére: bőr fiatalítása, több energia a mindennapokra

Rossz bélműködés és emésztési problémák enyhítése, helyrehozása természetes módon

Bél rák vagy bármilyen elváltozás kiegészítő kezelésére otthon (az orvos tudtával)

Jobb közérzet elérése

Természetes ital: valóban élő, 80 féle effektív mikroorganizmust (=EM) tartalmaz!

Fogyasztása: kúra szerűen 3-6 hétig fogyasszuk, majd ugyan ennyi szünet után 2x megismételjük. Ill. fogyasztható folyamatosan is!



Az emberben - így benned is - 6-8 kg mikroorganizmus él!


Az emberben élő több milliárd mikroorganizmus - ami 6-8 kg-ot tesz ki - nagy érsze a bélrendszerben található meg, a szervünkben mindenhol előfordulnak a bőrünkön is. A mikroorganizmusok segítik a szervezeted a táplálék megemésztésében, ők bontják és alakítják át a táplálékot olyan formára, amelyet a tested feltud venni. Nélkülük nem tudnál élni! Morbid módon fogalmazva: azért eszel, hogy a mikroorganizmusaidat tápláld!


A mikroorganizmusoknak alapvetően 3 formájuk létezik:


* Rothasztó: romboló. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben

* Erjesztő: felépítő. Nagyságrendileg 10 % az arányuk egy adott környezetben

* Oportunista: követi, a kezel alá dolgozik az adott környezetben domináns romboló vagy felépítő mikroorganizmusoknak. Nagyságrendileg 80 % az arányuk egy adott környezetben


Ezekkel az anyagokkal együtt lehet élni, hiszen valamennyi itt van környezetünkben és bennünk egyaránt.


Önfenntartóak, csupán okos közreműködésünket igénylik. Ésszerűtlen életmóddal, nem megfelelő táplálkozással nem kiirtani, hanem a szervezetbe, szervezetre visszavíve használni kell őket a rend helyreállításában.


Ha ezek az ún. Rothasztó (káros) mikroorganizmusok elszaporodnak, akkor annak egészsség károsító következményei vannak:


* Felszívják az értékes tápanyagot, vitaminokat a hasznos mikroorganizmusok elől: gyengítik a szervezeted

* Folyamatosan termelik a méreg anyagokat, belülről mérgeznek

* Hozzájárulnak a szabadgyökök számának növekedéséhez: minden betegség egyik alapja a túl sok oxigén szabadgyök a szervezetben

* A bél rendszer egyensúlyának felbomlása, a káros mikoorganizmusok elszaporodása okozhat: candidát, bél és emésztési néhségeket, paraziták és férgek szaporodását a bél rendszerben, ami további betegségek és a rosssz közérzet alapját képezi!


Több tudós szerint a Földi élet kialakulását a mikroorganizmusok tették lehetővé az által, hogy oxigént és az élet számára fontos anyagokat (enzim , vitamin, ásványi anyag, antioxidáns) termeltek az Erjesztő és őket követő Oportunista mikroorganizmusok (az Őstengerben is éltek).


Képesek szélsőséges körülmények között is megélni: pl. a jégbe fagyva, vulkáni lávában, igazi túlélők.


Miben más az EMóció 7,84 flavonoid tartalmú, antioxidáns étrend-kiegészítő, mint a többi hasonló termék?


Az EMóció 7,84 étrend-kiegészítő ital valóban él, "visszaépíti" a tested !


A marketing "szöveget" félre téve:


Az EM az effektív mikroorganizmusokat jelenti. Az EM BIO egy másik találó elnevezése az EM-nek.

Az EMóció étrend-kiegészítő ital 80 féle őskori mikroorganizmust tartalamaz.


Az effektív mikroorganizmusok a tested mikrobiális környezét befolyásolják olyan módon, hogy a felépítő mikroorganizmusok túlsúlyba legyenek.


Az EMóció összetétele:


* Tejsav baktériumok: pl. Lactobacillus

* Élesztőgombák

* Feketeribizli, megy és kékszőlő héj kivonat: Flavonoid tartalma 40 mg/30 ml-ben.


Az EM BIO -t az emberi felhasználáson kívül használják még:


* Mezőgazdaságban és az állat tenyésztésben

* Víztiszításra és hulladék kezelésre

* Kozmetikumok készítésére

* Építőiparban


A mikroorganizmusok gyakorlatilag mindhol élnek: a levegőben, a talajban, a vízben, az emberben és az emberen, az állatokban és állatokon, a növényekben és növényeken!

Segítsük elő a saját testünkben, hogy a felépítő mikroorganizmusok legyenek túlsúlyban az EMóció 7,84 antioxidáns, sok hasznos mikroorganizmust tartalmazó ital rendszeres fogyasztásával!

2011. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni a candidáról?


Candida

A Candida (Candida albicans) egy teljesen hétköznapi emésztőgomba, a sarjadzó gombák osztályának leggyakoribb faja. Minden ember emésztőrendszerében ott él, bekerülhet már a csecsemőkori szájpenésszel is, de normális esetben nem okoz semmilyen problémát, jelenléte hozzátartozik a normális bélflórához.

Az egészséges szervezetben a candida gomba a bél baktériumflórájának ellenőrzése alatt áll, (a bélben letelepedett gombák szaporodását szabályozza) de ha az károsodik, vagy tönkre megy, a belekben élő candida gomba elárasztja, eláraszthatja a szervezetet (az emésztő rendszert és nemi szervek nyálkahártyáját).

A baktériumflóra sérülhet az antibiotikumok túlzott alkalmazásától, fogamzásgátlószerektől, stressztől, lelki problémáktól. A candidafertőzés viszont csak akkor jön létre, ha a szervezet immunrendszere legyengült állapotban van.

A candida a bél nyálkahártyájának immunrendszerét támadja meg, beépül a bél hámsejtjeibe, megnöveli a sejfalak áteresztőképességét, ezzel bejuthat a véráramba, és gyakorlatilag bárhol megtelepedhet.


A gomba kimutatása nem egyszerű, mert szorosan összefonódva, telepszik meg a bélfalon, ezért a székletvizsgálat nem megbízható, a vérvizsgálat sem biztos, mert a legyengült immunrendszer ellenanyagszint vizsgálatának eredménye nem mutatja ki. A gomba jelenlétére utalhat viszont a magas májenzimérték és a magasabb koleszterinszint is.


A XXI. sz-ra a candidiasis a szegényebb országokban alig ismert, míg a fejlett országokban szinte népbetegséggé vált, nyugodtan aposztrofálhatjuk jóléti betegségnek is, előfordulása leginkább a helytelen táplálkozásra vezethető vissza.

Az egészségtelen táplálkozás első negatív hatása ugyanis az immunrendszert éri.

A betegség elterjedtsége ellenére nyugati orvoslás nem ismeri el a candidiasist komplex problémának, gyógyításával leginkább a természetgyógyászat foglalkozik. Sokszor a betegek sincsenek tisztában a problémájukkal, a különböző tüneteikre különböző orvosoktól várják a segítséget, pedig a panaszok összefüggnek.


A betegség tünetei:

A candida gomba olyan tüneteket hozhat létre (krónikus, és akut), melyek minden embernél mások és mások is lehetnek, és csak nagyon ritkán mutatnak összefüggést egymással, és bármiféle gombás megbetegedéssel. A tünetek nem jellegzetesek, sőt gyakran egyéb betegségekre utalnak.

Nevezhetjük bátran ezerarcú betegségnek amely képes a legjobb szakembereket is megtéveszteni. A "saját" tünetein kívül más betegségek tüneteit is képes súlyosbítani.


* allergiás reakciók: élelmiszer-allergiák, asztma, vegyszerekkel szembeni érzékenység

* allergiás tüneteket

* álmatlanság, alvászavarok, lidérces-üldözéses álmok

* asztmás megbetegedés

* bizonytalan hasi panaszok

* bizonytalanság, határozatképtelenség

* bőrkiütések

* bőrtünetek: csalánkiütés, viszkető bőrfelületek, vörösödés, ekcéma ...stb.

* éhség esetén jelentkező (esetleg remegéssel járó) rosszullét

* emésztőrendszeri problémák(hasmenés, székrekedés, puffadás)

* fáradékonyság, fáradtság érzet

* fejfájás (migrén)

* feledékenység, emlékezetzavar (memóriazavar), szétszórtság, koncentrációképesség- csökkenés (fiatalkorban is)

* férfiaknál makacs prosztatagyulladás

* folyás és a szeméremajkak indokolatlan megduzzadása, érzékenysége

* gondolkodási képtelenség (mintha nem ezen a bolygón élne), képtelen magán uralkodni,

* gyakori felfázás, hólyaghurut

* gyermekek esetében: hiperaktivitás, tanulási nehézségek, gyakori felső légúti és középfülgyulladások, bőrviszketés, hasfájás, hasmenés, étvágytalanság...stb.

* gyomorégés, haspuffadás (kellemetlen, fájdalmas), gázképződés, hasfájdalom

* hajhullás, korpásodás, hajzsírosodás

* hasmenés vagy székrekedés

* hólyaghurut

* ingerlékenység, robbanékonyság, intolerancia.

* ismeretlen eredetű izomfájdalom, görcs, merevség, illetve izületi bántalmak

* kimerültség, letargia

* krónikus fejfájás

* különféle izom-és izületi fájdalmak

* különféle szívpanaszok

* látásromlás: kettőslátás, homályos látás, szikrázó látás ...stb,

* libidó csökkenés vagy szexuális vágy elvesztése,

* méhnyálkahártya-gyulladás, visszatérő petefészekciszták, vagy gyulladások, petevezeték-gyulladás, meddőség

* menstruációs zavarok, prementruális feszültség, PMS tünetek

* nőknél a gyakori hüvelyi gombás fertőzés

* pajzsmirigy cisztás megbetegedése, túl- vagy alulműködése

* prosztatagyulladás

* rossz körérzet

* rosszkedv, labilis kedélyállapot, depresszió, pánikbetegség, halálfélelem, öngyilkossági hajlam

* sorulás vagy krónikus hasmenés

* tartós hőemelkedés

* testsúlycsökkenés vagy elhízás

* torokfájás

* vaginális panaszok: folyás, égő érzés, viszketés

* vastagbélgyulladás

* végbélviszketés

* vesemedence-gyulladás


Amennyiben e tüneteket, nem támasztja alá szervi elváltozás, leginkább a Candida albicans gomba elszaporodása gyanakodhatunk.


A Candida kimutatása:

A Candida albicans kimutatása történhet nyelvkaparékból, torokváladékból, hüvelykenetből, de főként a vérsavóban lévő candida antitestek jelenlététől.


Kit támadnak a gombák, milyen okok vezethetnek a Candidiasis kialakulásához:



* Egészségtelen táplálkozás.

A túlzott cukor, keményítő, fehérliszt, élesztő, feldolgozott és finomított élelmiszer, tartósítószer fogyasztás. A vitaminban és ásványi anyagokban szegény táplálkozás.

Mindezek rombolják az immunrendszert, utat engednek a fertőzéseknek.

* A baktériumölő-szerek.

A túlzásba vitt sterilitás hajszolásával elpusztulnak a bőrön élő védő baktériumok is, így természetes "ellenség" hiányában könnyen szaporodik a candida gomba.

* Az antibiotikumok túlzott alkalmazása.

Az antibiotikumok elpusztítják a belek normál baktériumflóráját, ezzel gyorsul a candida szaporodása.

Másrészt az antibiotikumok által elpusztított mikroorganizmusok remek táptalajul szolgálnak a gombáknak.

* A szintetikus ruhaneműk használata, amely megakadályozza a bőr légzését.

* A stressz, amely legyengíti az immunrendszert.

* Immunrendszer gyengesége.

* Fogamzásgátlók, hormon készítmények és szteroidok szedése.

* Cukorbetegség.

* Szénhidrátban (édesség) dús táplálkozás.

* A terhesség és a havi ciklus alatt történő hormonszint ingadozás.



A Candidiasis kezelése:

A candida szénhidráttal táplálkozik, ezért ezt kell megvonni tőle, illetve a szervezetünktől.

Az eredményes terápia minimum 3, de akár 6 hónapig is tarthat. Legfőbb cél a bél eredeti flórájának visszaállítása, amely összetett feladat. Ki kell irtani a gombát, majd vissza kell "telepíteni" a bél jóindulatú baktériumait.

Mindez legegyszerűbben, és legkíméletesebben táplálkozással, a megfelelő diétával valósítható meg. Egyszerűen szólva nem eszünk olyat amit a gomba szeret, és mindent megeszünk amit a gomba nem szeret.


A megfelelő táplálkozást ajánlatos kiegészíteni bélmosással, (colon hidroterápia), hogy a pusztulófélben lévő gombák által termelt veszélyes toxinokat hatástalanítsuk.


Ezek mellett természetesen az immunrendszer erősítését, valamint a lélek kezelését sem szabad elfelejteni.


Asztrológiai megközelítésben a gomba a Plútóhoz tartozik. A Plútó jelentése váltás, változás, tehát a betegnek el kell gondolkodnia az életében, életvitelében szükséges változások megtételén.

2011. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

A Candida fertőzés dilemmái


Mai civilizált világunkban nem fér kétség az emberi szervezetre gyakorolt negatív hatások sokaságához: bizonytalanság, stressz, étkezési szokásaink megváltozása - az élelmiszerek minőségéről és a hozzáadott adalékokról nem is beszélve -, ami minden bizonnyal hozzájárul belső egyensúlyunk felbomlásához.


Szervezetünk belső egyensúlyához ugyanúgy hozzátartoznak a "rosz-szindulatú" baktériumok, mint a hasznosak. A civilizáció csapdái sajnos felborítják az egyensúlyt a hasznos baktérium flóra rovására, amely egyébként megzabolázza a rosszindulatú baktériumok (pl. a Candida) túlszaporodását, s ezáltal a szervezetünkben kis mennyiségben lévő Candida albicans telepek elszaporodnak nyálkahártyáinkon.


Mi is valójában a Candida?


A Candida albicans a sarjadzó gombák egyik legelterjedtebb faja, melynek számos törzse van. A korábban szájpenészként is ismert C. albicansz ma szinte rejtett népbetegségként jelentkezik, számos egyéb kórtünet kiváltó okaként is.

A Candida születésünktől kezdve megtalálja nyálkahártyáinkon (emésztőtraktus, hüvelyfal) a számára legkedvezőbb helyet, és ott megtelepszik. Szabályozottan a Candida gombatelepek nem okozhatnak panaszt, s szívesen látott barátaink maradhatnak, de túlszaporodásuk - s az általuk kibocsátott sokféle mérgező anyag - számtalan tünetet okozhat, így válnak ellenségünkké. Mivel környezetünkben mindenhol megtalálhatók, az emberek nap, mint nap érintkeznek velük, a levegő belégzésével, s az ételek fogyasztásával is. Alapjában véve csak akkor okozhatnak gondot, ha a szervezetben elszaporodva felborítják a kényes egyensúlyt. Elburjánzásuk nyomán sokféle, igen változatos egészségügyi probléma keletkezhet.


Kiket érinthet a Candida fertőzés?


A gombás fertőzések a közhiedelemmel ellentétben nemcsak a nőknél fordulhatnak elő (elsősorban vaginális betegség formájában), hanem a férfiakat és a gyerekeket egyaránt érintik, hiszen a Candida fő élőhelye a bélcsatorna. Mindazok az emberek ki vannak téve e fertőzésnek, akiknél az immunrendszer legyengült vagy legyengített, illetve hosszú ideig tartó antibiotikumos kezelés alatt álltak. Így az idős emberek, a tartós betegségben szenvedők és a gyenge immunitással rendelkező gyerekek a leginkább érintettek a fertőzésben. A gombafertőzés gyakran jelentkezik azoknál, akik túlzott lelki tehernek, stresszhatásnak vannak kitéve, vagy túlfeszített életmódot folytatnak.


A Candida külső megjelenési formái: a korpásodás, a hámló bőr, a hüvelyi váladék, az ágyék környéki, illetve a hajlatok gombásodása, a lábujjak közti gombafertőzés, felnőttek esetében a vastagon, fehér lepedékkel fedett nyelv, gyermekeknél pedig a hiperaktivitás, a gyakori hasfájás, bélgörcs és a szájüregben megjelenő afták.


Tünetei:


A Candida számtalan álarc mögé rejtőzik, ezért a szakember számára a candidiasis diagnosztizálása igen nehéz. Legtöbbször hiányoznak a tipikus tünetek, máskor olyan módon lépnek fel, hogy első látásra egyáltalán nem lehet Candidára következtetni. Így gyakran előfordul, hogy a beteget más szakorvosi kezelésre küldik, mivel a rossz közérzet, a depresszió és általában pszichoszomatikus panaszok állnak előtérben. A tünetek természetesen a fajra jellemzően kibocsátott méreganyagok által kiváltott reakciók tükrében sokfélék lehetnek:


* haspuffadás, hasfájás, gyomorégés, bélgörcs, rossz lehelet, székrekedés vagy hasmenés, végbél környéki viszketés;

* emlékezetzavar, alvászavar, zaklatott álmok, a koncentrálóképesség csökkenés, erős fáradtság, levertség, depresszió, labilis kedélyállapot;

* allergiás reakciók, élelmiszer allergia, bőrkiütés, a bőr kivörösödése, ekcéma, bőrviszketés;

* látászavarok (homályos látás, kettős látás stb.);

* a felső légutak gyakori gyulladása;

* hólyaghurut, makacs és ismétlődő prosztatagyulladás, hüvelyi folyás, a petefészek cisztás megbetegedése, krónikus nőgyógyászati panaszokat követően akár a meddőség is kialakulhat


A Candida kimutatása:


A Candida kimutatása többféleképpen történhet, de tekintettel arra, hogy a Candida a bélflóránk szerves részét képezi, annak kimutatása bárkinél pozitív eredményt adhat attól függetlenül, hogy okoz-e panaszt vagy sem. A Candida jelenléte kimutatható a test valamennyi nyálkahártyájából, testnedvből, kaparékból, székletből. A legmegbízhatóbb módszer a vérsavóból történő Candida ellenes antitest kimutatása. Bár ennél a módszernél is fennáll annak a veszélye, hogy a teszt negatív eredményt mutat, de a fertőzés mégis fennáll. Ilyen esetekben a beteg ember immunrendszere már annyira legyengült, hogy képtelen kimutatható mennyiségű gomba-ellenes antitestek előállítására.


A candidiasis kezelése:


A gombafertőzés kezelésére a szakértők többféle módszert javasolnak, de engedjék meg, hogy konkrét készítmények reklámozása helyett csak a kezelés irányelveit ismertessem:


* elsődleges feladat saját immunrendszerünk megerősítése, melynek számtalan módszere áll rendelkezésünkre;

* bélflóránk helyreállítására fogyasszunk bélbaktérium készítményeket;

* csökkentsük a szervezetünkben felgyülemlett méreganyagok koncentrációját tisztító, méregtelenítő teákkal, készítményekkel;

* gombaellenes szerek fogyasztásával indíthatunk offenzívát a gombatelepek felszámolására;

* a legnagyobb önfegyelmet követelő előírás: a szigorú diéta, melynek célja, hogy a gombák eledelének kiiktatásával csökkentsük a szervezet elsavasodásának mértékét.


Tapasztalatok:


A candidiasis gyógyítása során szerzett közel húszéves tapasztalatomból most - a lap témájához igazodva - csak a családtervezést nehezítő nőgyógyászati kérdésekre térek ki.

A cadidiasis okozta krónikus nőgyógyászati panaszok esetén nagy mértékben megnő a meddőség kialakulásának kockázata. Amennyiben a sterilitásban szenvedő nőknél a rendelkezésre álló vizsgálati módszerek teljesen negatív eredményt mutatnak, s a férjnél is minden rendben találtatik, akkor célszerű a kórelőzménynél a candidiasisra is gondolni



Dr. Hussein A. Jabbar



Diéta Candida fertőzés esetén


gomba elsősorban szénhidráttal táplálkozik, ezt a számára elengedhetetlen táplálékot kell meg vonnunk tőle. A cikkben leírt étrend, elsőre riasztónak tűnik, de könnyedén megvalósítható elkészíthető és az alapanyagok beszerzése sem okoz gondot. Aki Candida-gombával fertőzött, annak elsősorban a táplálkozásán kell változtatnia. Ez nem jelent radikális változás - legalábbis nem beláthatatlanul hosszú ideig.


A Candida -elleni diétát nők esetében 3-6 hónapig, férfiaknál többnyire 1-2 hónapig elég betartani. A szigorú, teljesen élesztő- és szénhidrátmentes diétát minimum egy-két hétig érdemes következetesen végig csinálni megalapozva ezzel a kúra sikerét. Muszáj ugyanis megvonnunk gombáink táplálékát ahhoz, hogy kiutasítsuk őket szervezetünkből.


Tehát mindent, aminek alapja a cukor - így természetesen a méz is - ki kell vonnunk étkezésünkből. Még a diabetikus cukrot is, mivel van benne fruktóz. Sajnos a szigorú diéta idején a legtöbb gyümölcsöt is, hiszen még a savanyú gyümölcsfajtákban is, mint például a grapefruitban, van gyümölcscukor. Egyedül a tejcukor az engedélyezett, mivel a laktózt (tejcukrot) a gombák nem tudják lebontani, így az nem szolgál számukra táplálékul.


Fontos, hogy az ember sok ballasztanyagot egyen, mert azokkal a bélnyálkahártya tisztul, és a gombák kipucolódnak. Például sok korpaterméket, hajdinát, esetleg natúr rizst. Étkezések előtt egy-egy evőkanál len- vagy mustármagot is lenyelhetünk rágás nélkül fél pohár víz kíséretében. Nem jók azok az élelmiszerek sem, amelyek elszigetelt keményítőt tartalmaznak. Ilyenek például a fehér rizs, a tészták vagy a fehér kenyér. Vigyázni kell a teljes őrlésű termékekkel is, mert gyakran több bennük a fehérliszt, mint a többi. Ráadásul ezeket a termékeket még barnacukorral is színezik, hogy "teljes értékübbnek“ nézzenek ki. Ebben az esetben a legegyértelműbb, amit tehetünk, ha tiszta rozs, korpa vagy graham-kenyeret használunk.


Az élesztőalapú termékek is tilosak: bor, sör és a legtöbb sajttermék - különösen a penészes sajt. Húsnál, felvágottaknál is vigyáznunk kell. Kerüljük a tartósított termékeket, ugyanis gyakran mézzel és cukorral is konzerválják ezeket. A zöldségeket, gyünölcsöket csak frissen fogyasszuk! Lényeges tudnunk azt is, hogy a grapefruitban, különösen annak magjában található egy bizonyos vegyület, amelynek gombaölő hatása van. Patikákban és drogériákban beszerezhető a grapefruitmag-olaj, melynek rendszeres használata erőteljesen hozzájárul a gyógyuláshoz.


Az alkohol elvben nem más, mint cukor! Egy deci még nem a világ, de maradjon meg annál az elhatározásánál, hogy megakadályozza a gomba terjeszkedését!

Fontos, hogy immunrendszerünk erősítéséhez sok vitamint és nyomelemet vigyünk be szervezetünkbe. Így A-, B1-, B3-, B6-, C- és E-vitamint, folsavat, biotint, magnéziumot, kálciumot, rezet, krómot, lítiumot és cinket. A vitaminokat lehetőleg zöldségekből és gyümölcsökből szerezzük. Ugyanígy megtalálhatjuk ezekben a magnéziumot és a kálcumot egyaránt. Rezet legkönnyebben a gabonafélékböl, cinket a tejtermékekből és a tengeri halakból, állatokból, míg krómot a durva őrlésü gabonákban és a májban lelhetünk. Egyre inkább bizonyossá válik, hogy a lítium meghatározott ideg- és agyfunkciókhoz nélkülözhetetlen. Néhány forrásban, konkrétan lítiumot tartalmazó ásványvízben ez is megtalálható.


És most egy pár olyan alapanyag (élelmiszer) amelyet biztosan fogyaszthatunk:

Padlizsán, zeller, fehérrépa, ananász joghurt (natúr), karfiol, fejes saláta, kávé, brokkoli, hagyma, ásványvíz, uborka, spárga, teák, sárgarépa, spenót, burgonya, fehérkáposzta, juhtúró, zöldpaprika, hagyma, kecsketej, paradicsom, vöröskáposzta, petrezselyem, hidegen sajtolt olajak, retek, korpatermékek, minden sovány hús, hal, kelbimbó, hajdina kagylófélék, cékla, natúr rizs, tojás.

2011. júl. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Amíg az immunrendszer normálisan működik, a gomba nem terjed el és nem okoz panaszokat. Ha azonban bizonyos okok miatt elszaporodik, akkor olyan akut és krónikus tüneteket hozhat létre - minden embernél egyedi, más és más tünetek jelentkezhetnek - amely első látásra nem, vagy csak alig mutat bármiféle összefüggést gombás megbetegedéssel.


Napjainkra a candidiasis a fejlett országokban népbetegséggé vált, csak az Egyesült Államokban 50 millió regisztrált fertőzött van. Nem véletlen, hogy a candidiasist sokan "jóléti" betegségnek tartják - a szegényebb országokban jóval kevesebb a fertőzött - mivel kialakulása legtöbbször a helytelen táplálkozásra vezethető vissza. Ugyanis a nem kórokozó baktériumok, amelyek az emésztés problémamentességéért felelősek, ellenőrzésük alatt tartják a Candidát. A baj akkor kezdődik, amikor a bél bakteriális egyensúlya felbomlik, amely leggyakrabban az egészségtelen ételek és ezek túlzott fogyasztása miatt következik be.


Tehát, nézzünk néhány okot - a teljesség igénye nélkül - amely a Candidiasis kialakulásához vezethet.


A helytelen táplálkozás. Legtöbben gyorséttermekben étkeznek, hamburgert, colát és egyéb készételeket fogyasztanak. Ezen ételek legelemibb összetevője a fehérliszt, az élesztő, a cukor és a különféle tartósítószerek. Ez a fajta vitaminban és ásványi anyagokban szegény táplálkozás lerombolja az immunrendszer falait, szabad utat engedve a fertőzésnek.


A baktériumölő szerek. Ezek az agyonreklámozott piperecikkek gyakran elpusztítják a bőrfelület bakteriális klímáját. Ez egyfelől helyes, mert elejét veheti a különféle fertőzéseknek, ám a Candida-gomba természetes ellenségei hiányában rendkívül gyorsan elszaporodhat.


Az antibiotikumok felelőtlen és túlzott alkalmazása. Ezek egyrészt elnyomják a bélben a normális baktériumflórát, megindítva a Candida-gomba szaporodását, másrész elpusztítják a szervezetben a mikroorganizmusokat. Az így keletkezett elhalt szövet a gomba legkedvesebb élőhelye - a gomba a szaprofiták osztályába tartozik, azaz a szerves anyagok élettelen bomlástermékéből táplálkozik.


A szintetikus fehérnemű. A műszál megakadályozza a bőr légzését, amely így különösen érzékennyé válik a Candida-fertőzésre.


A stressz. Az állandó hajtás, feszültség és teljesítménykényszer legyengíti az immunrendszert, zöld utat biztosítva a gomba túlzott elszaporodásának. Természetesen az ember védekezik a fáradtság ellen, ám az alvás, a pihenés és a nyugalom helyett a nikotin, a különféle energia-italok és tabletták segítségében bízik - ám ezek a szerek, csak tovább rombolják az amúgy is meggyötört immunrendszert.


A Candia a betegségek nagy illuzionistája: tüneteiben képes előidézni szinte az összes lehetséges kórképet. Áldozatai eleinte csak rosszul érzik magukat, és nem tudják hogy miért. Gyakran még a szakembereket is becsapja, mivel első látásra egyszerű ételallergiának vagy bőrbetegségnek tűnik.


Pedig a kórt és legtipikusabb tüneteit - a különféle kiütéseket, illetve a nőknél jelentkező folyást és hüvelygyulladást - már Hippokratész is feljegyezte. Mindezek ellenére napjainkban az orvosok általában későn diagnosztizálják a betegséget. Ennek oka a Candida-gomba villámgyors terjedésében keresendő. A gomba azonnal kihasználja az immunrendszer és az őt féken tartó baktériumok meggyengülését. Gyorsan elszaporodik, majd a szervezetben mindenhol telepeket alkot - ezért képes a test bármely pontján elváltozásokat, betegségeket előidézni.


Leggyakoribb tünetei:


Különféle szívpanaszok


Folyás és a szeméremajkak indokolatlan megduzzadása, érzékenysége


Petevezeték gyulladás


A legkülönfélébb bőrkiütések


Szorulás vagy krónikus hasmenés


Különféle izom-és izületi fájdalmak


Ezeken felül még a candidiasis hajlamos megtámadni az idegrendszert és a hormontermelésért felelős mirigyeket, a szívet, a vérkeringés és a nemi szervek különböző részeit is. Különösen a nők veszélyeztettek: a betegek az esetek jelentős hányadában soraikból kerülnek ki. Természetesen a férfiak is megfertőződhetnek - általában nemi érintkezés folyamán - de a candidiásisra a nők sokkal érzékenyebbek. Ennek okát még nem tudjuk, a vizsgálatok napjainkban is tartanak.

2011. júl. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Home | Tisztítókúrák »

Betegségek lelki okai


Oly sok ember szenved különböző betegségekben és képtelen megtalálni a gyógyulás természetes útját. Ahhoz, hogy ezt meglelje, át kell látnia a betegség kialakulásának okát.

A betegségek, mint oly sok más tényező életünkben (kötődés, baleset, események, összességében a létezésünk minden pillanata), valamilyen lelki problémánk megoldásának szükségességére hívják fel a figyelmet.

Amikor a személyiség nem tud megoldani egy lelki problémát, ösztönös védekezésképpen a további fájdalmaktól, eltemeti azt a tudatalattiba egy későbbi megoldásra várva. Innen aztán ezek a problémák bizonyos rendszer alapján újra és újra előhozakodnak, hátha most már meg tudjuk őket oldani. Ezek az újra felmerülő, és a még el nem temetett problémák keresik a megfelelő környezetet, hogy megoldódhassanak. Természetesen a legjobb terep a tudatos megoldáskeresés lenne, de ha ez nem működik még, vagy nem tudta megoldani a problémát, akkor jó lesz más terep is a kiútkeresésre. Így kerülnek ezek az álomvilágunkba, vágyainkba, kivetítve a külvilágba vagy éppen a saját testünkre.

Testünk az analógiás működésének megfelelően otthont ad minden lelki problémának, a hozzá rendeltethető helyen. Ezekről a megfelelésekről sokat olvashatunk Thorwald Dethlefsen és Rüdiger Dahlke ezoterikus íróktól. Néhány példát azért megemlítenék:

Jobb oldal - külvilág

Bal oldal - lelki világunk

Lábak, járás - haladás az életben (kívül, vagy a lelkünkben)

Kezek, karok - tett, cselekedetek, munka

Agy, fej - gondolkodás

Szív - érzelmek, szeretet

Emésztés - valami befogadása

Székelés, végbél - vm. elengedése

Légzés - mások elfogadása (akikkel egy levegőt szívunk)

Látás - vm. meglátása

Hallás - vm. meghallása

Nemi szervek - szexualitás, nemiség

Női szevek - nemiség, szülés, születés

Immunrendszer - védekezés vm.től (nem a kórokozókra gondolok!)

Csontozat, gerinc - tartás, becsületesség, keménység-rugalmasság

Bőr - védekezés vagy kapcsolat a külvilággal.

Ezeken a területeken úgy jelenik meg a probléma, hogy analóg módon értelmezve jelzi az okot és a megoldást is! Pl.: Ha valaki túl sokat szaladgál fölöslegesen az életben és lesántul, ezzel pihenésre, lassabb mozgásra kényszerülve, akkor az illetőnek a rohangálást úgy kell megszüntetnie, hogy lemond a (fölösleges helyre való) haladásról. Ezt a lemondást a lelkében belül kell megtennie, különben hatástalan lesz. Valószínűleg nem megy majd elsőre, amúgy már megtette volna. Mélyebb feltárásra van szüksége, hogy megértse, mi motiválja őt a mozgásra/rohanásra.

Ha megértettük a betegség lelki eredetét és megtettük a szükséges változásokat a belsőnkben, akkor segítunk a gyogyulásban.


A testet és a lelket is egyszerre kell gyogyítani.

2011. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!