Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szükségtelenül használok...

Ha szükségtelenül használok hüvelygomba elleni szert, nem okozok kárt vele?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 13:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
De okozol.
2011. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
De igen! Nem véletlenül hüvelygomba ellen van. Csak arra lehet használni!!!!
2011. júl. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Most már késő, felraktam a tablettát.

Nem tapasztalok semmilyen rossz hatást, sőt.

Picit viszketett lent, de nem volt az a bizonyos gombára jellemző folyás. Csak azt éreztem, hogy több a hüvelyváladékom, de ez is csak egy picivel, a tisztasági betéten nem lehetett látni igazán, csak én éreztem, hogy valami híg dolog szivárog belőlem.

De most már nem viszket. 2 nappal ezelőtt éjszakára helyeztem fel, ill. beszedtem a szájon át alkalmazandó tablettát is, amit a gyógyszertárban ajánlottak, ill. krémezem is magam.

Szóval lehet, hogy nem gombám volt, csak egy bakteriális fertőzés, de megszűntek a kellemetlen tünetek.


Ha tényleg okozna valamilyen kárt, mi lenne az? Mit kell majd tapasztalnom?

2011. júl. 7. 18:06
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Attol,hogy a tunetek enyhulnek egy idore,még nem szunik meg a fertozés,hanem mélyen jelen van a szovetekben,és ha nem kezeled ki rendesen,akkor hegesedést,szovodményeket okozhat.

De a te egészséged,a te tested,úgy teszed tonkre,ahogy akarod.

Csak tudod,azt nem értem,hogy egy egészséges ember,miért károsítja a saját egészségét.

Sokan,akik betegen szuletnek,bármit megtennének azért,hogy egészségesek legyenek,de van,hogy még az esélyt sem kapják meg.

2011. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nem érdemes otthon kísérletezni,mert nem tudhatod,hogy mi okozza a tuneteidet,és mivel lehet megszuntetni.

Lehet,hogy a gyógyszer amit használsz,nem elég arra,hogy kirtsa a kórokozót,és tobbet ártasz vele,mint használsz,mert a kórokozó,ami a gyulladást okozza csak még ellenállóbb lesz az eredménytelen kezeléssekkel.

Keress fel egy megbízható orvost,aki megállapítja a kórokozót,és a megfelelo szert,szereket adja,a megfelelo mennyiségben,a megfelelo ideig,hogy hassanak.

És perzse ezek mellett ne feledkezz meg a higiéniáról és a természetes gyógymódokról.

2011. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
De nyugodtan kísérletezgess csak magadon.Majd,ha már teljesen ellennállóak lesznek a kórokozóid minden gyógyszerre,kezelésre,és komoly bajaid leszek belole,például rámehet a méhedre,petefészkedre,kismedence gyulladást,méhszájsebet-ami a rák eloszobája,meddoséget okozhat,akkor majd rájossz,hogy mennyire nem torodtél az egészségeddel,és sajnálni fogod,hogy nem léptél idoben.
2011. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy?
2011. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A gyógyszerszedés szabályai



Nem véletlen, hogy a gyógyszerek nagy része csak orvosi vényre adható ki. Nem mindegy ugyanis, hogy egy adott hatóanyag milyen formában jut be a szervezetbe, illetve nagyon fontos az adagolás módjának szakszerű meghatározása is: az orvos által előírt alkalmakkor, a megadott mennyiséget a megadott módon kell bevenni.


Az orvos a készítmény rendelése előtt mindig mérlegeli a becsült kockázat és várható haszon arányát, ennek megfelelően írja fel az orvosságot. Mint minden, a szervezetbe való külső beavatkozás, a gyógyszerszedés is rejt magában veszélyeket (mellékhatások, allergiás reakciók), ám ha a gyógyulás megkívánja, a legkisebb hatásos adagban alkalmazva ezek a veszélyek csökkenthetok.


Amennyiben viszont nem követjük az orvos utasításait, az könnyen a terápia kudarcát jelentheti, akár még egészségünket is károsíthatjuk. Sajnos gyakran találkozni olyan betegekkel, akik az adekvát terápiás javaslat ellenére sem gyógyulnak megfelelő mértékben: esetükben gyakran a gyógyszerszedés nem megfelelő módja deríthető ki.


Megkülönböztetünk külsőleg és belsőleg alkalmazandó gyógyszerformákat. A külsőleg alkalmazandók legtöbbször hintőporok, rázókeverékek, olajok, krémek, kenőcsök, cseppek (pl. szemcsepp), különböző folyadékok.

Terhesség és gyógyszerszedés

A terhesség alatti gyógyszerszedés mindig orvosi kontroll alatt történik, így annak irányítója a háziorvos, illetve a terhes gondozóorvosa. Ő a terhesség aktuális szakaszának figyelembevételével (első, második, illetve harmadik harmad) dönt az alkalmazható gyógyszerekről. Egyes gyógyszerek ugyanis a placentán áthaladva a fejlődő magzat keringésébe is bejuthatnak és súlyos fejlődési rendellenességet okozhatnak, míg mások (pl. egyes nyugtatók) a magzat életműködéseit befolyásolhatják.


A belsőleg alkalmazandó gyógyszerek lehetnek teakeverékek, porok, pilulák (golyócska alakú gyógyszerek), cseppek, különböző folyadékok, kúpok (végbél- és hüvelykúpok), tabletták és kapszulák.


A parenterálisan adható készítmények injekciók vagy infúziók, melyek beadása legtöbbször orvosi segítséggel történik (kivétel a betegek által is elsajátítható véralvadásgátló vagy inzulin kezelések). A tapaszok is népszerű formái az egyes gyógyszereknek, egyszerű alkalmazhatóságuk és állandó gyógyszerkibocsátásuk miatt.


Nagyon fontos, hogy a külsőleg alkalmazandó gyógyszereket ne nyeljük le, mert úgy nem fejtik ki gyógyhatásukat, rosszabb esetben akár mérgezőek is lehetnek. A belsőleg alkalmazandó készítményeket pedig csak abban a dózisban szedjük, amelyben az orvos rendelte.

Külsőleg és belsőleg ható gyógyszerek


A külsőleges szerek az alkalmazás helyén fejtik ki hatásukat, a belsőleg fogyasztandók a szervezetben felszívódva jutnak a hatás helyére vagy változatlan, vagy kémiailag átalakult formában.


A szájon át szedendő (per os) készítmények és a kúpok közt a különbség, hogy a kúpok vagy helyi hatást fejtenek ki (pl. elpusztítják a hüvelyben megtelepedett kórokozó gombákat, vagy a végbélkúpok egyes formái székrekedés esetén elősegítik a széklet távozását) vagy a nyálkahártyáról felszívódva a szervezet távoli helyein fejtik ki hatásukat. A kúpok ugyanakkor kikerülik a gyomor- bélrendszer felső traktusát, így a máj keringési rendszerét is.


Általánosan (azaz nem helyileg) ható végbélkúpokat alkalmazunk kisgyermekek esetében, akik a gyógyszerek egyéb formáit azok rossz íze miatt nem fogyasztják el, vagy betegségük egyébként ezt a módszert kívánja meg. Nagyobb gyermekeknél és felnőtteknél akkor előnyös a végbélkúpok használata, ha a szájon át történő gyógyszerbevitel akadályozott (pl. mandulaműtét, hányás, nyelőcsőkárosodás, stb.) vagy a gyomor és a máj keringési rendszerének kikerülése szükséges (pl. gyomorfekély, májbetegségek esetén).


A per os gyógyszerek a gyomor-bél huzam különböző részeiről szívódnak fel: egyesek a gyomorból, a többség a vékonybélből, míg egy gyógyszercsoport hányad a vastagbélből. Innen a gyógyszerek az ún. portális keringésbe kerülnek, amely a máj keringési rendszerének felel meg. A felszívódást követi a gyógyszerek eloszlása a szervezetben, a többség ezzel a mozzanattal kerül a terápiás helyre. A gyógyszeranyagcsere végső lépése az elimináció, vagyis az a folyamat, amelynek következtében a gyógyszer mennyisége a szervezetben lecsökken. Ez lehet változatlan formában való kiürülés (pl. a penicillin esetében).


Bizonyos gyógyszereket órára pontosan kell szedni, mert így fejtik ki leghatékonyabban hatásukat!


Egyes készítményeknél fontos szempont, hogy étkezés előtt, közben vagy után kell bevenni, mert az étkezés befolyásolja a gyógyszer felszívódását.


Több gyógyszer együttes szedésénél módosulhatnak a mellékhatások és olyan tüneteket is okozhatnak, amelyeket külön-külön nem okoznak


Sok esetben viszont a gyógyszer hatóanyagának kémiai átalakulása szükséges ahhoz, hogy az a szervezetből ki tudjon ürülni. Ez az átalakulás rendszerint a májban következik be. Végül a gyógyszerek egyrészt a máj közvetítésével az epébe kerülnek, mely a bélrendszeren keresztül a széklettel távozik; másrészt a vérárammal eljutnak a vesékbe, ahol kiválasztódnak és a vizelettel ürülnek.

Tartsa be az adagolást!


Az eliminációs idő a gyógyszeradagok elosztásával kapcsolatban nagyon fontos. Mivel a gyógyszerek plazmaszintje a kiürülési idő függvényében csökken, lényeges, hogy az előírt időben vegyük be a gyógyszert. Ha például egy tabletta kimarad, a gyógyszer szintje a szervezetben olyannyira lecsökkenhet, hogy a már elért hatások visszafejlődnek, a betegség újra fellobbanhat, a kórokozók (pl. antibiotikum esetében) pedig újra szaporodásnak indulhatnak, s ebben az esetben nő a gyógyszerrezisztencia esélye is.


Az előírtnál gyakoribb vagy nagyobb adagok sem célravezetőek, a gyógyulás folyamatát nem gyorsítják: jobb esetben csak a költségeink nőnek, rosszabb esetben a gyógyszer idő előtt elfogy, holott az előírt ideig tartó kezelés a gyógyulás alapfeltétele. A nagy adagok bevétele mérgezést és további súlyos egészségkárosodást okozhat.



A fenti folyamatok mind szükségesek ahhoz, hogy a gyógyszerek kifejthessék kívánatos biológiai hatásukat. Ugyanakkor számos hatás befolyásolja a gyógyszerhatás kialakulását, a fenti tényezők módosításán keresztül. Így nem nehéz belátni, hogy az orvosi utasításokat be kell tartani, ha azt szeretnénk, hogy az előírt terápia sikeres legyen. Tehát figyeljünk oda, hogy bizonyos gyógyszerek nem vehetők be egy időben, számos készítmény alkalmazása mellett életmódbeli módosítások szükségesek, sok esetben az alkohol fogyasztása tilos, stb.


A felsoroltak csak kiragadott példák annak szemléltetésére, hogy miért nagyon fontos a gyógyszerszedésre vonatkozó utasítások betartása. Emellett kezelőorvosunk tudta nélkül ne szedjünk más készítményeket rendszeresen, azoknak alkalmazását orvosunkkal mindig beszéljük meg!


(

2011. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

A huvelygyulladás gyógyításához elobb meg kell tudni,mi okozza a panaszokat-gomba,baci...

ehhez huvelykenetet kell vennie a nogyogyásznak és vizeletmintát-mert átterjedhet a hugyutakra is a fertozés,hogy a laborban megállapítsák,vagy bakterologus is megcsinálhatja a vizsgálatot.

A kórokozot ki kell irtani-szájon át és/vagy helyileg,huvelyben alkalmazott szerekkel.

Ujra kenetet kell venni a huvelybol és ha negatív az eredmény,eltunt a korokozo,vissza kell állítani a huvely természetes baktériumflóráját tejsavbacilusokat tartalmazo szerekkel

2011. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha gombád van,nem szabad cukros,élesztos,tartosított ételeket enned,kevés hust egyél.Nézz utána a Candida diétának.
2011. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!