Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges hogy ez megint...

Lehetséges hogy ez megint hüvelygomba? :S

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, nem hiszem el hogy már másodszorra van hüvelygombám. Az első 2-3 hónappal ezelőtt volt, orvoshoz nem tudok menni mert Szerbiában élek és magyar vagyok, közeli városokban szerbek az orvosok, nem tudok olyat aki magyar, anyukámmal nem vagyok jóban, nem beszélünk meg semmit és elég ciki lenen odamenni hozzá ezért az első alkalommal vettem Canesten-t. El is múlt tőle, de 2 napja ugyanolyan viszkető, picit égő érzést érzek odalent. Totál kész vagyok már. nem értem hogy lehet ilyen szerencsétlen. Vegyek megint Canestent?://
2011. júl. 4. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem árt orvoshoz menni,mert a canesten csak ideiglenes megoldás,ha nincs kezelve rendesen.

Hiába használod újra és újra,ha nincs megfeleően kezelve mindig visszajön..

A kérdésem még az,hogy van-e szexuális partnered? Olyan akivel nemi életet élsz..Ha igen akkor őt is kezelni kell,mert benne is ott lappang a gomba(bár a férfiaknak nincs tünetük) Minden egyes szeretkezésnél a párod újra és újra megfertőz..

2011. júl. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nincs senkim. A folyásom sem darabos vagy ilyesmi mint az elsőnél, csak viszketést érzek...
2011. júl. 4. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van. És sajnos az sem kiszámítható, hogy mikor "támad" a gomba". Volt, hogy egymás után 3-4-szer kaptam el, előtte és utána pedig évekig semmi bajom sem volt. Azonkívül nem hiszem, hogy a szerb orvos nem vizsgálna meg lelkiismeretesen csak azért, mert magyar vagy (ha mégis meg meri tenni, tégy panaszt rá az Orvosi Kamaránál). Az orvosnak mellőznie kell az efféle előítéleteket, még ha a magánéletben esetleg nem is kedveli a magyarokat. Bátran menj el nőgyógyászhoz - szerb vagy kínai, teljesen mindegy, csak szót értsetek :) És a partneredet is kezelni kell, hogy ne fertőzzön vissza. Plusz: magas hőfokon, fertőtlenítővel mosd a bugyidat, pizsamádat, törölköződet, és a kádat, wc-ülőkét a gyógyulásodig minden használat után fertőtlenítsd.

Jobbulást!

2011. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, hiszen nem tudod biztosan, hogy mi bajod van. Az orvos viszont biztosan tudja.
2011. júl. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nincs párom! az a baj hogy ne tudok szerbül meg se tudjuk érteni egymást az orvossal, de mindegy elmegyek egyhez valahogy majd megoldom nem akarom hogy komoly betegségem legyen ebből. Lenne még egy kérdésem. Ha egy egészségházba megyek (előtte bejelentkeznék a nőgyógyászhoz) akkor neki kell fizetnem? ha igen mennyit? vagy hogy megy ez?:s mert mindenképpen egymagam fogok menni nem anyuval!
2011. júl. 4. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kiszótároznám a tüneteimet és leírnám egy papírra, azt adnám oda a dokinak. Így nagyjából szerintem megértheti a problémát. Hüvelygombát komolyan kell venni, sajnos amíg nem kezelik ki rendesen, addig gyakran előjöhet. Én is próbálkoztam canestennel, ideig jó volt, de a probléma hamar újra előkerült. Aztán a dokim felírt egy tablettát és azóta minden rendben.
2011. júl. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!