Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van minden menstruációm...

Miért van minden menstruációm után hüvelygombán?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert olyankor gyengébb az immunrendszered, és hajlamosabb vagy fertőzések összeszedésére.
2011. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ez már a 3. eset egymás után:/ eddig nem volt semmi bajom, de egy hónapig szedtem fogamzásgátlót,de abba abbahagytam, mert úgy gondoltam, hogy az okozhatja..de ezek szerint mégsem..
2011. jún. 29. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért mert a menstruációs vér hatására a hüvelyflórád megbomlik, gyengébb lesz az ellenálló képessége, és ezáltal a gombára pedig hajlamosabb.

Az nagyon fontos, hogy milyen szabályokat tartasz be menzesz alatt.

Pl. ha tampont használsz, érdemes csepegtetni a végére egy-két csepp 100%os tisztaságú teafa illóolajat, mely gátolja a bacik, gombák elszaporodását.

Mondanom se kell, hogy gyakran cserélj, max 3-4 óránként, hogy ezzel is megelőzd.

Ha betétet használsz, használj természetes anyagút (dm-ben kapható), mert a szintetikustól csak jobban befülledsz. Betétre is cseppents teafát.

A nőgyógyászom nekem az intimtölcsért javasolta, azon nem tapad meg se gomba, se baci.

2011. jún. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!