Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine hüvelykúp vagy...

Betadine hüvelykúp vagy fogamzásgátló? Melyik okozhatja? Mi a valószínűbb? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Betadine hüvelykúpot használtam,de a 8. napon abba kellett hagynom,mert már a 7. nél elkezdett menni a hasam.Lehetséges ,hogy túladagoltam, mivel a dokim nem mondta meddig használjam így az egészet felakartam használni ( súlyom nem egyezik meg egy felnőttével 48kg/160cm). És közben meg is jött,de már a 7. napnál tartok és nem akar gyengülni a menstruációm, folyamatosan közepes erősségű,a fogamzásgátlót is megint elkezdtem szedni ( 1 hetes szünet után) és az se gyengített rajta (2-ik szemet vettem be ma). Vagy pont a tabletta okozza ?( 3. levélnél tartok és előző 2 levélnél nem volt ilyen panaszom) meg már 1 hete fáj a fejem.A kúpnál ilyen mellékhatásokat nem írnak,de azt nem is részletezték hogy ha megjön akkor milyen mellékhatások léphetnek fel, csak hogy általában mik lehetnek. Akkor melyik valószínűbb? Tabletta okozza vagy a kúp? Aggódom 18/L
2009. márc. 26. 19:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah még annyit szerettem volna hozzátenni,hogy eddig is tartott vagy 9 napig,de kb az utolsó 3-4 napban mindig nagyon kevés volt, pecsétlőszerű most meg még jelét se mutatja ,hogy gyengülne.A tabletta az első 2 hónapban jó hatással volt rá mert lerövidítette 8 napra.
2009. márc. 26. 19:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Hasmenes mellett igencsak kerdeses a tabletta hatekonysaga.


Egyebkent a hasmenest sem a Betadin, sem a fogamzasgatlo szedese nem indokolja. Arra valami alternativ magyarazatot keress.


Ha a verzesed tovabbra is megmarad, nogyogyaszt javasolnek!

2009. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
de a szünetben volt hasmenésem, tehát akkor nem szedtem tabit.a betegtájékoztatón meg van olyan ,hogy túladagolás esetén léphet fel hasmenés,és mivel a súlyomat és a magasságomat elfelejtettem figyelembe venni, így lehetséges,hogy túladagoltam magam. Ugyanis felnőttnél kell 7 napos kúra,és makacs fertőzés esetén kell tovább alkalmazni.Nekem meg máskor is volt olyan,hogy felnőtt adagot írtak fel és alkatom alapján nekem az a mennyiség nem volt jó és rosszul lettem.( pl antibiotikum)
2009. márc. 26. 19:42
 4/4 A kérdező kommentje:
A vérzésre voltam inkább kíváncsi, hogy azt mi okozza? Vagyis melyik a valószínűbb? A tabletta vagy a kúp?
2009. márc. 26. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!