Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az utolsó napokban (az utolsó...

Az utolsó napokban (az utolsó 2ben inkább) a folyásom sötétebb színű. Ez miért van? Ez a normális, vagy aggódnom kell?

Figyelt kérdés

Nem túl régóta van menstruációm, még csak most tapasztalgatom, de azt észrevettem, hogy az utolsó napokban (az utolsó 2ben inkább) a folyásom sötétebb színű, leginkább a megolvasztott csokihoz hasonlítanám :))

Nincs kitől érdkelődjek, hiába is írjátok, mert anyukám régen nincsen, apum és a 2 öcsém gondolom nemigazán ért ehhez, de ha azt írjátok súlyos akkor fogok szólni és orvoshoz fordulok, de előbb szeretném tudni nektek milyen a havitok az utolsó napokban?

Köszi előre is


2009. márc. 24. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ne ijedj meg! Ha jól értem arra gondolsz, hogy a menstruáció vált át barnás színű sűrűbbre az utolsó napokban.


Minden rendben, ez normális, főleg ha csak mostanában kezdtél menstruálni. A hormonális változások miatt van. Az is előfordulhat, hogy először lesz barnás színű majd átvált rendes vérzésbe, és az is, hogy nem minden hónapban van menstruáció így az elején, mire beáll a rendes ciklusod.

2009. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen pontosan erre gondoltam, viszont ezt nem írtam be a kérdésre mert nem ez volt a problémám, de van egy 2 évvel idősebb barátnőm, ő már 2 éve menstruál és mondta ő is, hogy neki is ilyen az utólsó napokban, én akkor neki nem mondtam hogy nekem is

De akkor neki sincs gond, ugye? Már csak mert itt irtad, hogy főleg ha nemrégóta menstruálok, hát ő régóta

Többi barátnőim ilyesmiket nem meséltek(mindenkinek megjött már, nekem csak nemrég)

De akkor a lényeg, hogy megnyugodhatok, nem kell szóljak sem apukámnak, sem snekinek és nem kell orvoshoz mennem :DKoszönöm

2009. márc. 24. 17:46
 3/5 A kérdező kommentje:
A barátnőmhöz még hozzatenném, hogy már nem szűz, ez is befolyásolhatja azt hogy neki is az utolsó napokban átvált a színe sötétebbre???
2009. márc. 24. 17:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell tényleg aggódnod. Általában ilyesmiről csak nem beszélnek egymás között, de sok lánynál előfordul. A két éve menstruálás is még csak azt jelenti, hogy még nemrég kezdett menstruálni a barátnőd.


Amennyire én tudom, ezt nem nagyon befolyásolja hogy szűz-e valaki, él-e szexuális életet. Ez inkább hormonális okra vezethető vissza.


30-on túl is van olyan hónap, hogy hasonló egyébként a helyzet.


Arra emlékszem, hogy tiniként egy pár év menstruálás után a vérzés mennyisége kicsit több lett, ezzel egyidejűleg beállt 28-30 naposra és rendszeresre.


Orvoshoz viszont akkor el kell menni, ha erős folyásod van pl. amikor nincs mensi, aminek erősebb színe, szaga van. Vagy ha nagyon erős vérzés jelentkezik. Ezen kívül, ha szexre kerül majd sor (amivel ráérsz még nagyon), akkor mindenképpen. És egyébként később majd évente egyszer akkor is el kell menni nőgyógyászatra, ha nincs semmi panasz, a rákszűrést évente meg kell csináltatni.


Egyébként ajánlanék egy orvost, akiben én teljesen megbízom, interneten válaszol a kérdéseke, gyorsan , még aznap, ha bármi nőgyógyászati dologról szeretnél tudni. Csak írd oda a korodat a kérdés végére. www.orvostudakozo.hu és itt ovos válaszol menü, Dr Hamvas Ferenc

2009. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

Annyira rendesek vagytok, már nem aggódom egyátlalán, nem kell :D

Az oldalt is megnézegetem :)

KÖSZÖNÖM

2009. márc. 25. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!