Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen jelentősége van a...

Milyen jelentősége van a laktóz-monohidrát-nak a fogamzásgátló tablettában?

Figyelt kérdés
Gyanús,hogy tejérzékeny vagyok,de ezt még nem bizonyítottak semmiféle vizsgálattal. Most fogok áttérni a Mercilonról a Belara tablettára,de most olvasom hogy van benne laktóz-monohidrát. A Mercilon betegtájékoztatójában az van,hogy laktóz érzékenyek számára is megfelelő,de a Belaránál ilyet nem találok. Valaki tud valami okosat mondani azzal kapcsolatban,hogy mennyire van a Belara hatással a tejérzékenységre?
2011. jún. 18. 17:44
 1/6 A kérdező kommentje:
Áttanulmányoztam mégegyszer mindkét betegtájékoztatót. Mercilon: 80 mg laktóz monohidrát/tabletta,és azt írják,hogy lakózérzékenyek is használhatják. Belara: 68,97 mg laktóz monohidrát/tabletta és nem ajánlott a használata. Akkor ez most hogy is van? A 80 több mint a 68,97...
2011. jún. 18. 17:56
 2/6 anonim ***** válasza:
az hogy egyik gyártó ratyi míg a másik még ratyibb
2011. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amennyi abban a tablettában van, szinte egészen biztosan nem fog problémát okozni. De a gyógyszertárban megkérdezheted.
2011. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem súlyos laktózérzékenységem van,és a Belarat szedem,semmi bajom nincs tőle.Egyébként is minden fogamzásgátló tabletta tartalmaz laktózt,és a gyógyszerek 90%-ban van.
2011. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szeretem ha valaki saját magát diagnosztizálja.Miért nem vizsgáltatod meg a tejcukor érzékenységedet?Ja,és a laktóz-monohidrát más,mint a laktóz.
2011. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az orvos gyanakszik rá,rajta vagyok az ügyön,de eddig még nem tudtam elmenni a laborvizsgálatra. Köszönöm a válaszokat!!! Csak nem értettem,hogy az egyik betegtájékoztatón miért tilos,a másikon meg miért szabad...
2011. jún. 18. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!