Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fürödhetek úgy, hogy menstruálok?

Fürödhetek úgy, hogy menstruálok?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék tampont használni, mert nemtudom felhejezni, viszont a jövőhéten a Balatonra megyek kirándulni és szeretnék úszni is.Úgy lehet fürödni, hogyha csak gyenge a vérzés?

És miért nem lehet úgy fürödni, ha megvan?

12/L


2011. jún. 7. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam, bár csak tamponnal. Anélkül rizikós, hogy esetleg mégis foltot hagy és ha látszik, ciki.
2011. jún. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

van extra mini tampon


azt próbáltad?


anélkül fertőzést kaphatsz el,plussz gondolj bele,jössz ki a vizből,és csorog le rólad a piros vizes vér...

2011. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ha beteszek valami betétet(nem szárnyasat) az felszívja a vért, vagy teljesen elázik?
2011. jún. 7. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
elázik.
2011. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de ha már kevés van akkor lehet.:)
2011. jún. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem erre csak a tampon a megoldás. A betét elázik, lehet, hogy szét is jön...az nagyon csúnya dolog lenne. Próbálj ki egy nagyon mini tampont, próba cseresznye.
2011. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

*anélkül fertőzést kaphatsz el,plussz gondolj bele,jössz ki a vizből,és csorog le rólad a piros vizes vér...


A félreértések elkerülése végett: tamponnal is lehet fertőzést kapni, mert átengedi a vizet. Ezt nagyon egyszerűen ki lehet próbálni a kádban is, kb. 15 másodperc alatt ázik át. A betét ennél hamarabb.

Ha nagyon akarsz, lehet fürödni tamponnal, de tudni kell, hogy nagyobb a fertőzésveszély, mert nyitottabb a méhszáj ilyenkor.


Valamint előtte-utána cserélni kell a tampont tisztára mosott kézzel (még a nyilvános wc ajtaját sem foghatod meg, miután szappannal kezet mostál), és fürdés után ajánlott szappannal megmosakodni, mielőtt az új tampont (vagy betétet, ha már nem fürdesz) berakod. Ez nem mindig megoldható a strandon.

És a tamponnal is kb. 1 órát lehet vízben lenni, a minivel az mondjuk 40 percet.

2011. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek :(
2011. jún. 7. 15:28
 9/10 A kérdező kommentje:

bocsánat elírtam a smylet:

:)

2011. jún. 7. 15:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tampont használni, akkor ki kell hagynod a fürdést!
2011. jún. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!