Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet, hogy nagyon buta...

Lehet, hogy nagyon buta kérdés de magát a hüvelyi részt belül meg kell mosni fürdésnél?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének de ugyebár minden intim mosakodóra az van ráírva, hogy külső használatra. Az irrigátorokról pedig sokan azt mondják, hogy tönkreteszik a védekezőképességet. Én mindig csak kívül mosom meg, de gondolkoztam azon, hogy mivan ha rendszeresen meg kell mosni belül is csak én ezt nem tudom. :)
2011. jún. 4. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem szabad belül mosni,mert teljesen tönkreteszed magad vele.Az ember szervezete megoldja a belső tisztítást.
2011. jún. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne mosd meg belül, csak az kisajkak környékét, max. a bejáratot:) A hüvelynek enyhén savas élőflórája van, minden szappanféle tönkreteszi.
2011. jún. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A hüvelyt még vízzel sem kell mosni, ugyanis öntisztuló. A szeméremtestre is elég a sima meleg víz a mindennapi tisztálkodásnál.
2011. jún. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Végül is eddig én is így tudtam, csak nekem állandóan visszatérő gombás fertőzésem van és már mindenféle módszert kipróbáltam és tegnap este azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy emiatt nem tudok kigyógyulni. :)
2011. jún. 4. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, a hüvelyt nem szabad megmosni, mivel öntisztuló. Ha megmosnánk, inkább ártanánk vele mint használnánk.

A hüvelyen kívüli részeket természetesen meg lehet mosni, azokat is, amik "belül" vannak (de a hüvelyen kívül), tehát szét lehet húzni a nagyajkakat és úgy. Én Baba szappant használok azokon a részeken, de sokan csak sima vízzel szokták, elvileg az is elég. Én jobban érzem magam, ha a vízen kívül szappant is használok. Tusfürdő mondjuk nem ajánlott az intim részeken, a szeméremdombon még lehet használni, de beljebb inkább ne.

Ja, és ha szappanos víz éri a hüvelybemenetet és környékét, az persze nem baj, de direkt ne szappanozd a hüvelybemenetnél és a kisajkak között.

Te intim mosakodót használsz? Próbáld ki inkább a Baba szappant, a legtöbb nőgyógyász nem is igazán ajánlja az intim mosakodót.

2013. jan. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!