Hogy tisztítjátok a nemi szervet? Jó ahogy én csinálom? Légy szíves írjatok
Szappanos vízzel megmosom a nagy szeméremajkaimat kívül, és utána kicsit széthúzom őket és a belső felületüket is megmosom szappanos vízzel meg az ott levő részt (a kisajkakig terjedően) is óvatosan megmosom, vigyázva hogy ne érje víz a kisajkakat és a hüvelybemenetet. A hüvelyemet sehogy se mosom, még sima vízzel se.
Jó így?
Nem akarom, hogy valami bajom legyen, de tiszta is szeretnék "ott" lenni.
Köszi a válaszokat előre is!
jézusom,most csak viccelsz ugye??
miért nem érheti viz a kisajkakat és a hüvelynél nem mosod meg??lehet egy szagod anyukám....
én csak slaggal leveretem azt jónapot
:-)
köszönöm az egyetértést:D
még annyi hogy ha kádban fürdesz vagy zuhanyzol,akkor eleve érintkezik vízzel,de ha te megtudod oldani hogy nem,akkor minden elismerésem:D
mit bonyolítod túl, mosakodj meg normálisan, azt kész. de tényleg.
és egy kérdésre válaszolj már, mi az Isten bajod lehetne a víztől? Mégis? kíváncsi vagyok, mit gondolsz (ha ez nem kamu kérdés)
Az anyaméhben nem folyadékban voltál 9 hónapig? Az emberek korai őse nem vízi lény? (lásd hártya az ujjak közt, szívverés lelassulása víz hatására), és mi van azokkal, akik vízi sportokat űznek? mi van az úszókkal? a búvárokkal? a szörfösökkel? vagy azokkal, akik a pezsgőfürdőben ülnek például?
Női intim higiénia
A szeméremtest a női szervezet egyik legérzékenyebb része. A húgycsőnyílás, a hüvely és a végbélnyílás anatómiai közelsége a vékony, érzékeny hámréteg és az érzékeny baktériumflóra miatt a terület tisztántartása különösen fontos és egyben kényes feladat.
A szeméremtesten számos mirigy található, melyek váladéka a bőrfelszínre ürül. A hüvelyben egészséges nőben is termelődik váladék, melynek mennyisége és állaga egyes életkorokban és a menstruációs ciklus során változik. A hüvelyváladék a hüvelybemeneten át szintén a szeméremtestre ürül. Ezeknek a váladékoknak számos feladata van: védik a szeméremtest hámját a bőr puhítása, fertőtlenítése révén, feromonokat tartalmaznak, és biztosítják a hüvelybemenet síkosságát a szexuális aktus alkalmával.
Bőrünket baktériumok milliárdjai népesítik be, ezek alkotják bőrünk normál baktériumflóráját. Szerepük, hogy meggátolják a kórokozó baktériumok és gombák elszaporodását, ezáltal védjék egészségünket. A normál bőrflóra összetétele testrészenként változó, a szeméremtesten átmeneti jellegű, a hüvely, a bőr és a végbél baktériumflórája között. Ennek az összetett és sérülékeny egyensúlynak a fenntartása rendkívül fontos, előfeltétele az egészséges kültakarónak, és a jó közérzetnek.
A szeméremtest tisztántartása
Mivel mosakodjunk?
A szeméremtest tisztántartásához a legoptimálisabb a langyos, tiszta víz! Fontos, hogy ne használjunk illatosított szappant, tusfürdőt, fertőtlenítő hatású (különösen ne jódtartalmú) készítményeket, mert ezek a vékony, érzékeny bőrt irritálhatják, a normál baktériumflórát károsíthatják. Manapság könnyen beszerezhetünk intim mosakodószappant. Az intim szappanok kémhatása savasabb az átlagos szappanokénál. Savasságukat általában a tejsavnak köszönhetik. Tejsavat termelnek a hüvelyben található Lactobacillusok is, ami fertőtlenítő hatású, így a kórokozókra kifejezetten káros, viszont a normál baktériumflórát nem károsítja. Az intim mosakodók használata az általános szappanokéhoz képest mindenképpen előnyösebb, azonban fontos tudni azt, hogy ezek is gyakran tartalmaznak különféle illat- és adalékanyagokat, melyek irritáló, allergizáló hatásúak lehetnek. Az érzékeny bőrűeknek a gyógyszertári mosakodó krém, vagy a tiszta víz használata javasolt.
Milyen gyakran?
Normál esetben elég naponta egyszer, menstruáció esetén, szexuális aktus, szülés után a gyermekágyban naponta többször is javasolt a szeméremtest mosása.
Hogyan?
A nagyajkakat ujjainkkal széthúzva alaposan, de óvatosan mossuk meg a szeméremtestet. Mosdókesztyű, szivacs használata nem javasolt. Fürdés után pamuttörülközővel itassuk le a nedvességet, kerülve a túlzott dörzsölést.
Minden hiedelemmel ellentétben a hüvelyt nem kell, sőt nem is javasolt mosni, átöblíteni, irrigálni, csak ha azt orvosa tanácsolja. Különböző illatszerek, dezodorok használata kerülendő.
Manapság a tisztálkodás gyakoriságát és a különböző szappanok, illatszerek használatát sokan túlzásba viszik. A médiában megjelenő reklámok is azt sugallják, hogy a szeméremtest és a hüvely is folyamatos tisztítást kíván, melyre különféle intim öblítő-mosó szerek a legalkalmasabbak. A túlzásba vitt tisztálkodás károsítja a normál baktériumflórát kiszárítja a bőrt és a nyálkahártyákat, melynek következtében sérülékennyé, gyulladttá és a fertőzésekkel szemben védtelenebbé válnak. Kialakulhat egy állandó, kellemetlen irritációérzés, bővebb váladéktermelés. A szeméremtesten és a hüvelyben kórokozó baktériumok, gombák telepedhetnek meg. A hüvelyfertőzés miatt a tisztálkodás még intenzívebbé válik, majd ha már ez sem segít, különféle krémeket, kúpokat kezdenek használni.
Sok nő krónikus gyulladásérzés miatt keresi fel nőgyógyászát, aki a kiváltó okot nem ismerve, nem is kutatva, az aktuálisan fennálló fertőzést kezeli. Mivel a kiváltó ok, az állandó irritáció továbbra is fennáll, a panaszok a kezelés végével visszatérnek. A helyes módszer az aktuális fertőzés kezelését követően a normál baktériumflóra kialakulását elősegítő kezelés, és a folyamatos hüvelytisztítás elhagyása.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!