Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 5 hónapja késik. 14 éves...

5 hónapja késik. 14 éves vagyok és 2 éve menstruálok. Mi lehet a baj? Orvoshoz nem szeretnék menni.

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nem szeretkeztél senkivel? Akkor nyugi. A barátnőmnek fél évig kimaradt a sok fogyózás meg stressz miatt. 14-16 Éves korban normális ha késik több hónapot. Persze ha még 1 hónapot késik jó lenne elmenni nőgyógyászhoz állhat a háttérben stressz, fogyó, hízás, de akár ciszta is. Ez nem ilyezgetés de jobb elmenni.
2009. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem voltam senkivel. Orvoshoz nem nagyon szeretnék elmenni kicsit félek tőle :S
2009. márc. 17. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugi elhiszem! Ha van msn címed megadhatod én is fiatalka vagyok (16) szívesen megbeszélem veled a dolgokat!
2009. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sziaa....

énis 14 vagyok.. és nekem mindig késik 5-6 honapot..

anya szerint elég elmenniorvoshoz majd 16 éves kor után..ha addig nem lesz normális...

énis félek elmenni...és sztemis amég mással nincs baj csak h késik addig nem kell menni :D

2009. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia, a korodból adódóan úgy gondolom, nem lehet semmi komolyabb baj veled, fiatal lányoknál nem szokott mindig rendszeres lenni, rengeteg tényező befolyásolja, ez nem minden esetben jelent bajt. Tudom, hogy nem szeretnél orvoshoz menni, de azt tanácsolom, a saját egészséged érdekében nem ártana...
2009. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szokott késni 1-2 hónapot de ennyit még nem.

köszönöm szépen a válaszokat :)

2009. márc. 17. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha esetleg a vizsgálattól tartasz, akkor első alkalommal kérd meg, hogy csak beszélgessetek, de mindenképpen jó, ha egy orvos tud róla(d). Vagy megkérheted anyukádat, hogy ha ő megy az orvosához, kérdezzen rá, hogy mi a teendő.
2009. márc. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a vizsgálattól félsz, ne félj! Menj gyermeknőgyógyászhoz, és mondd, hogy még szűz vagy. Nagyon figyelmes és kedves orvosok, és türelmesek is. Tudják mit szabad és mit nem. Bízz benne és mesélj el mindent. Csak olyan apró vizsgálatot csinál majd, amit nem lehet elkerülni. Egy hasi UH-val is sokat ki lehet mutatni, nem kell semmi ijesztőre gondolnod! Remélem nem lesz semmi "komoly" gondod... 'csak' a hormonok kavarognak! sok szerencsét! Jól vagy azóta?
2009. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!