Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy hete múlt el a menstruáció...

Egy hete múlt el a menstruációm, de már tegnap megjött! Miért lehet ez, mit csináljak?

Figyelt kérdés
2007. jún. 23. 10:35
 1/5 anonim válasza:
92%

Szia! Ezek szerint valami bekavart(izgalom, vagy stressz), vagy még nem állt be a menstruációd, mert fiatal vagy és még nem rendszeres. Menj el dokihoz, ha ez többször előfordul. Nem kell megijedned, nekem egyszer 3 hónapig húzódott... addig húzódott, mert az elején nem mertem elmenni dokihoz, mert féltem, hogy vizsgálgatni fog. a doki nem csinált szinte semmit... vizsgálat ilyenkor nincs, (max a rutinvizsgálatok, ami a hüvely bemeneti nyílásáról szed le egy pici nyákot...)ilyenkor általában valamilyen enyhébb fogamzásgátló szert írnak fel... ezt egy hónapban 3 hétig kell szedned, a negyedikben abbahagyod, akkor megjön.. ezt pár hónapig (3-4) szokták előírni, ezután elvileg magától beáll a menstruációd. Ne félj elmenni dokihoz. Ha mégis félnél, nyugodtan kérdezz meg valakit az ismerőseid közül, hogy milyen egy rutinvizsgálat, mert ezzel a bajjal nem fognak még plusszban vizsgálgatni... az egyetlen, amit tüzetesebben megnéznének, az egy menstruációs napotár lenne... ha van ilyened, vidd magaddal! A dokinál mindig van benn egy nővérke, ezért nem kell félned a férfi dokiktól (ha az nincs benn, hozzád sem nyúlhat!)

Különben nem feltétlenül betegség, ha mégegyszer megjött.. sokszor előidézheti stressz, vagy akármilyen lelki tényező.

2007. jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokáig volt ilyen, vagy olyan, hogy 2 hónapot kihagyott. Elmentem orvoshoz, és gyógyszerekkel beállította a menzeszemet. Viszont sokáig ne halaszd mert lehetnek rossz következményei is. A vizsgálattól nem kell félni. Ha esetleg valami kellemetlen, amit csinál nyugodtan szólj neki.
2007. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez fura de ne parázz ilyenkor még mikor "vélhetően" fiatal vagy akkor még nem teljesen áll be a mensid és lehet hogy még ilyen összevisszalesz.
2009. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Sajnos nekem is ez a problémám, de én már 23 éves vagyok. 10-én megjött 5 napig volt meg és most 19-én jött megint meg.

2010. jún. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
87%
Van egy barátnőm, hasonló problémái vannak néha. Ő sose hallgat rám. Szerintem menj a nőgyógyászodhoz, ha másért nem, azért, hogy megnyugtasson. :)
2010. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!