Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy menstruáció alatt...

Igaz, hogy menstruáció alatt NEM lehet beleülni a fürdőkádba, és úgy fürödni; vagy ez csak akkor lenne igaz, ha engednék a kádba előre vizet?

Figyelt kérdés
Ha igaz, akkor ennek lehetnek később következményei?
2009. márc. 11. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
hát ez inkább gusztustalan, mert ugye vérzel és víz kimossa a vért. ha tiszta a kád akkor bele ülhetsz. talán a menstruáció alatt nagyobb a fertözés veszély, de ennyi erövel bármikor össz szedhetsz fertözést.
2009. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy akarsz úgy kádba ülni, ha nem engedsz bele vizet?


Én tamponnal simán fürdök, úszom. A lényeg az, hogy menstruáció idején hajlamosabb a méh a fertőzésre, tehát nem jó, ha nagyon belemegy a víz a hüvelyedbe.

2009. márc. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy nem engedek a kádba előre vizet, csak magamra engedem, mint amikor zuhanyok, csak ülve...


Valakitől hallottam, hogy fertőzést lehet így kapni, vagy meddőséget is okozhat. Ez igaz? Ha igaz, akkor melyik esetben?

2009. márc. 11. 13:50
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Fertőzést akkor kaphatsz, ha mocskos kádba ülsz be, vagy olyanba ahol előtte valaki baktériumhordozó volt és nem lett kimosva. Nem kell félni tőle, használj tampont és akkor áztathatod magad órákig.
2009. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Menszem alatt mindig zuhanyzok (így biztonságosabb), akár állva, akár ülve. Fürdőkádba, teli vízbe fürödni menszesz alatt, hát, valahogy nem megoldás. Ki lehet bírni egy hetet, hogy nem teli fürdőkádba fürdünk.
2009. márc. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én tamponnal szoktam,fürdés után kicserélem.
2009. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Máskor is ugyan úgy kaphatsz fertőzést ha koszos a kád. Inkább csak gusztustalan és a meleg fokozhatja a vérzést.
2009. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
menstruáció alatt kissé nyitva a méhszáj, emiatt nagyobb a veszélye egy felszálló fertőzésnek, mint egyébként amikor nem menstruálsz. csakis emiatt nem javasolt menstruáció alatt ülőfürdőt venni.
2009. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hát én mindig fürdök de jó meleg vizbe nem ülök bent sokat kb 5 percet és még semmi bajom nem volt töle...
2009. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!