Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől jöhetet meg ilyen hamar?

Mitől jöhetet meg ilyen hamar?

Figyelt kérdés
Lányok, segítsetek légyszi. A múlt hónapban rendesen megjött a menstruáciom (eddig mindig az utolsó naptól számoltam, hogy mikor jön meg a köv. kb) és most valamiért felborult és 14nap múlva jött meg a következő,de sosem jött meg ilyen ha)(20éves vagyok, és rendesen bevolt állva eddig) Mit tegyek, menjek orvoshoz? Most mikorra várhatom a következőt?
2011. máj. 4. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Stressz, környezeti hatások is benne lehetnek szerintem, szedtél valamilyen gyógyszert esetleg? Rengeteg minden befolyásolhatja.
2011. máj. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A ciklust mindig a menzesz ELSŐ napjától számoljuk. Nem lehet, hogy csak az előző menzeszed elhúzódott, és emiatt tűnik kevésnek?
2011. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem is sokáig volt olyan, hogy rendszertelenebbül jött, volt mindig 1-2-3 nap eltérés. Fogamzásgátlót szedsz? Ha igen és így is ez lett, akkor nőgyógyászt érdemes megkeresni, ha nem akkor meg azért érdemes megkeresni! :) Nekem mióta szedem napra pontosan jön meg és van meg, valamint semmi bajom, márpedig előtte ájulás szélén voltam mindig, és rettentően görcsölt a hasam.
2011. máj. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. kommentelő

semmilyen gyógyszert nem szedek :S

stresszelni sem stresszeltem jobban, mint bármikor :S


2.kommentelő

mindig az utolsótól számoltam amióta csak van menszeszem (nagymamámmal élek, és ő még ezt mondta nekem anno :S )

és úgy mindig olyan 28-32napra jött meg. Most kiszámoltam, hogy múltkor elsőnaptól ezen a 7végén kell megjönnie, de ha valami bezavart múltkor, akkor lehet még nem fog megjönni?

2011. máj. 4. 21:56
 5/7 A kérdező kommentje:

sok nötől hallottam, már a fogamzásgátlót, hogy megoldja beállítja teljesen pontosan a menszeszt.

de én a gyógyszerektől valahogy félek :S

és eddig mindig pontos volt a menszeszem. csak most volt ez :S kb 9éve voltilyen hogy hirtelen megjött egymás után, de aaz azért volt mert első pár hónap volt még csak.

2011. máj. 4. 21:58
 6/7 anonim ***** válasza:

"sok nötől hallottam, már a fogamzásgátlót, hogy megoldja beállítja teljesen pontosan a menszeszt. "

Ez egy iszonyatosan nagy tévedés. A tabletta leállítja a peteérést és vele együtt a ciklust. Azért lesz szabályos a vérzés (ami nem menzesz!!!), mert a tabletta szabályozza. A te saját ciklusodnak ahhoz köze sincsen. Ráadásul ha vkinek problémája van a ciklusával, és tablettát szed, akkor nagy valószínűséggel utána még nagyobb gondjai esznek, esetleg örökre elbúcsúzhat a peteérésétől.

2011. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat!
2011. máj. 5. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!