Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdjek tampont használni?

Mikor kezdjek tampont használni?

Figyelt kérdés
Mondjuk úgy, hogy pár hónap és 15 éves vagyok. Nekem ez az egész betét dolog kellemetlen. Inkább használnák már tampont. Anyám azt mondja, hogy még szűz vagyok ezért ne. Na, de ott a bökkenő, hogy már nem vagyok szűz, csak még nem tudja, vagyis hát megujjaztak (szebben nem tudom leírni). Szóval használhatok vagy sem? Mennyire veszélyes? Ti mikor kezdtétek használni?
2011. ápr. 24. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy használhatsz, én már szüzen is használtam. Ha odafigyelsz a higiéniára - megmosod a kezed, mielőtt felrakod, megmosod, miután felraktad -, leveszed rendesen a fóliát, lehúzod a madzagot, akkor nyugodtan használhatod. Megveszel egy dobozzal, elolvasod a használati utasítást, és ha még nem használtad, ajánlom, hogy gyakorolj egyszer olyankor, amikor nem menstruálsz. Ki tudod próbálni, neked meddig kell felnyomni azért, hogy ne érezd, kitapasztalod. Az, hogy milyen sűrűn kell cserélni, függ a vérzésedtől, azt majd szintén neked kell kitapasztalnod.

Szóval én 14 voltam, mikor először használtam, veszélye max annyi, hogy elfelejted lehúzni a madzagot (velem előfordult már, nem volt gond, kicsit bénázol de ki tudod szedni), meg a Toxikus Sokk Szindróma előfordulhat, de ez nagyon ritka, és a tampon használati utasításában is benne van, mire kell figyelni. Nekem mondjuk a vérzés első két napján nem igazán jó használni, nekem valahogy jobban fáj tőle a hasam.

20L

2011. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Voltam már olyan kíváncsi, hogy amikor még nem menstruáltam, kipróbáltam egyszer. Szóval szerintem menni menne, csak annyit akartam, hogy nem e veszélyes vagy valami. Meg hát jó lenne, ha anyám nem tudná meg, hogy tampont használom, mert akkor már következtet, hogy nem vagyok szűz. Na mindegy. Nagyon Szépen Köszönöm a válaszod! :)
2011. ápr. 24. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:

1. nem lehet tőle semmi bajod..ha szűz vagy ha nem...

2. abból h tampont használsz nem következik egyértelműen h már nem vagy szűz..

3. attól h megujjaztak még szűz vagy -.-

2011. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ömmm.., ezen le állnák kicsit vitatkozni, de nem fogok, hisz Te vagy az érettem (gondolom). Szerintem teljesen normális, hogy tudatlan vagyok az ilyen dolgokban, szerintem ilyen évesen te sem tudtad, hogy mitől szűz, és mitől nem szűz egy lány..

Minden esetre nem egyszeri dolog volt..

Köszönöm a válaszod Neked is, még ha kicsit a végére bunkóztál. Segített.. :)

2011. ápr. 24. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért 15 évesen illene tudni az ilyen dolgokat, főleg, ha már volt részed szexuális dologban. A szüzességedet akkor fogod elveszíteni, ha egy fiú a beteszi a farkát a hüvelyedbe. Attól függetlenül, hogy megujjazott egy fiú / megujjaztad magad még szűz vagy, szóval ne állj oda anyukád elé, hogy már nem vagy szűz, mert ha csak ujjazás volt, akkor szűz vagy még. Ha adhatok egy tanácsot, mielőtt belemész ilyen dolgokba, kicsit tájékozódj a témakörben, nem fog ártani.

Ha helyesen használod a tampont, gyakorlatilag nagyok kevés az esélye, hogy bármi baj történne. Az alapvető dolgok, amikre figyelni kell tamponhasználatkor:

- Tampon felhelyezése, kivétele (csere) előtt és után közvetlenül mosd meg a kezed alaposan.

- Mindig a vérzés erősségének megfelelően válassz tampont, kezdetben inkább minit vagy light days-t használj, aztán, ha ez már könynen meg és szükségét érzed kipróbáldhatod a normált is.

- A tampon kicsomagolásánál ügyelj rá, hogy az egész fóliát levedd, valamint a madzagot húzd meg, hogy elég stabil-e.

- Az esély arra, hogy a tampon madzagja elszakad nagyon csekély, de ha ez mégis megtörténik nem szabad pánikolni. Amikor megtelik a tampon ki lehet szedni, csak egy picit nyomni kell (mint amikor kakilsz).

- Érdemes betenni a fehérneműbe egy tisztasági betétet, hogyha megtelik a tampon, ne a bugyid legyen rögtön véres. A tisztasági betét pont arra elég, hogy amíg elmész cseréni, nem ázol át.

- A tampont max. 4-5 óráig szabad bent hagyni, ha sokáig van bent, a testeden belül kezd el bomlani a vér. Tudom, nem egy kellemes dolog erről olvasni, beszélni, de azért írom, hogy fontos, hogy figyelj erre. Bár sokan mondják, hogy éjszakára is használhatunk tampont, a nőgyógyászok azt mondják nem szabad. Több okból sem, egyrészt, mint már írtam átlagosan 4-5 órát szabad bent hagyni a tampont, másrészt pedig a méhnyálkahártya daraboknak valamikor távozni kell, ehhez pedig jobb a betét.

Nagyjából ezez azok, amiket szem előtt kell tartani, ha tampont használsz.


Én 2 éve próbáltam ki, 1,5 éve használom rendszeresebben és 1 éve már csak, ha itthon vagyok használok betétet. Sokkal kényelmesebb, olyan, mintha meg sem lenne (leszámítva az első napot, mert akkor görcsölök). Én is szűz vagyok még, de nem kell ettől félni.


Azt viszont nem ajánlom, hogy magadnak vegyél egy doboz tampont és használd azt, mert ez azt jeleni, hogy betét helyett használnád, azt pedig anyukád egy iőd után úgy is észre venné. Akkor pedig érdemesebb leülni vele és beszélgetni. Mondd el, hogy utánanéztél és szűz lányok is nyugodtan használhatnak tampont, helyesen használva alig lehet veszélyes.


Remélem tudtam segíteni.

Kellemes Ünnepeket!:)

15/L

2011. ápr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a többiek is jól leírták, szűz lányok is használhatnak tampont! Én is az vagyok, nem rendszeresen használok, de mikor nem jókor van meg, pl: nyáron strand, akkor én is azt teszek be. Ha betartod a használati utasításokban leírtakat nem lesz gond!
2011. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

15:14-nek

de ha estére betétet teszel az akkor is csak akkor fog megtelni,ha felülsz,függőleges helzetben. Fekvésben csekély az a mennyiség ami kifolyik.szóval ha tampon ha betét így is úgy is benned marad... a tampon viszont legalább magába szívja a vért míg a betét csak kívül van.

2011. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
használd!:) sokkal jobb hidd el :D
2011. ápr. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!