Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2x műtöttek eddig petefészek...

2x műtöttek eddig petefészek cisztával.16 évesen, majd 21 évesen?

Figyelt kérdés

Az első sima folyadékkal telt volt ,állítólag ,a másik dermoid ciszta volt. (emberi szövetek ,haj csont stb.)Szóval a bal petefészkemből nem sok van :( .És most nagyon félek 26 vagyok és megint ugyanott ugyanúgy fáj. Vizsgálatok előtt állok. A ca 125 39,9 lett 35 a max érték. Azt se értem hogy miért újult ki ez a dermoid elvileg nem újjúlhat ki . Nagyon fáj a bal lábam is..


Műtöttek már valakit 1nél többször petefészek cisztával ?

Most megint kétségbe vagyok esve ..mert tudom mivel jár ,és majdnem ottmaradtam a 2. műtétnél szóval nem akarom többször. Arról nem is beszélve h a gyerekvállalási esélyeim is egyre csökkennek .


Kérlek írjatok valamit :(:(


Köszönöm


2011. ápr. 15. 02:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz, engem még nem műtöttek hasonló problémával, de nagyon drukkolok neked, hogy minden rendben legyen az egészségeddel és kisbabád is szülessen majd! :)
2011. ápr. 15. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia! sok jot sajnos nem tudok neked irni. velem szinte detto ugyanez volt.16 évesen tele lettem sima cisztával, vizessel, nem mult el gyogyszertol, ugyhogy megmutottek.. aztán 19 évesen elmaradt a mensi meg fájt a hasam, megint cisztás voltam, gyogyszert kaptam, nemhogy elmult, nott. orvostol orvoshoz, majd kiderult hogy endometriosis, ugyhogy nyáron kivették a jobb petefészkemet, aztán hormonkura (mondanom sem kell, hizás, hajhullás, hohullámok, stb), és most 1 év sem telt el, és megint cisztás vagyok. egy kidurrant, azthittem meghalok, ugy fájt, a telefonig nem birtam elvonaglani. van még. most ez is nagy, lehet megint mutét lesz, de most kis mutét, csak leszivják. ugyhogy nagyon tudom hogy miben vagy benne, remélem megjavulsz. tarts ki, mert muszáj ezeken átesned. és nagyon nagyon sok no tud teherbeesni ilyen gondok után is! meg fogsz gyogyulni!
2011. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem policisztás petefészek szondrómám van és ez inzulinrezisztenciától és pajzsmirigy alulműködéstől van.

Talán elmehetnél egy endokrinológushoz és kérhetnél tőle pajzsmirigy illetve terheléses vércukor vérvételt. Nekem ettől van, ha a pajzsmirigy alulműködik, nem termelődik elegendő hormon a női ciklushoz romlik a hasnyálmirigy inzulintermelése is és ez sok nőgyógyászati panaszt okoz, nekem cisztákat.

Amióta kezelik, azóta hála sz égnek jobban vagyok.

2011. ápr. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint. Közben eszembejutott valami. Anyámnak is volt cisztája, de elkezdett rendszeresen cickafark teát inni is látható módon javulni kezdett az állapota. Szerintem próbáld ki te is. Nem a legkellemesebb íze van, de egy próbát megér. Minél tovább hagyod állni a vízben annál keserűbb lesz. Fürdőt is csinálhatsz belőle kiegészítő kúraként. Mi mindig frissen szedjük a közeli mezőkön aztán leszárítjuk és egész évben kitart :) Tényleg hatásos!!!!
2011. ápr. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Cisztára tilos cickafark teát inni, mert bezavarja az amúgy sem jó ciklust!!!
2011. ápr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyámat rendbe tette, de biztos neked van igazad.
2011. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!