Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több évnyi tablettaszedés...

Több évnyi tablettaszedés után mennyi idő alatt rendeződik a menstruáció? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egyén függő is.

Én múlt hónapban hagytam abba a tablettát(igaz én csak 1 évig szedtem),és nekem pontosan 28 napra rá jött meg a havim.Nekem a tabletta szedése előtt is napra pontosan jött meg,és a tabletta szedése közben is.Ebben szerencsés vagyok!!

De valakinek kell 3-4 hónap is mire rendesen beáll a vérzése.

Szerintem ha addig nem áll be akkor el kell menni az orvoshoz!!!

2011. ápr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, ez szerintem is részben egyén függő, de függ attól is, hogy mennyi ideig szedted.

Én szedtem pár évig (sajnos!) és az abbahagyás után pár hónapig nem volt semmi baj, rendszeresen jött meg, aztán később borult fel.

Sjanos ezt a mérget ki kell üríteni a szervezetből.

Sokan azt mondják, hogy annyi idő múlva ürül ki a szervezetből, ahány évig szedted. Ezt lehet felgyórsítani egy átfogó célzott méregtelenítéssel.

Sok sikert hozzá:)

2011. ápr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

9 éve kezdetem, volt 1 évnyi szünet, amikor 3x menstruáltam, elmentem akkor dokihoz, erre felírt egy másik tablettát. Ez volt 4 éve. Most úgy döntöttem, hogy abbahagyom, az első hónapban rendesen megjött, de most már a 76. napon vagyok.

Köszi a válaszokat!

2011. ápr. 13. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a méreg dolog egy baromság. Nincs semmiféle méreg, hormonok vannak.

3 hónapot szoktak javasolni (hogy addig ne essen teherbe valaki), tehát annyi idő után elvileg rendben kell lenni a dolognak.

Nekem először 60 nap után jött meg, utána pedig rendszeresen. Ha aggódsz, kérdezz meg egy dokit. Ha nem aggódsz, várj még egy hónapot, és ha semmi, akkor doki.

Ha annak idején 1 év alatt 3-szor menstruáltál, akkor sajnos nagy hiba volt egy újabb tabletta, mert azzal tünetileg kezelték a problémát, létrehoztak egy mesterséges ciklust, de az évi 3 mensturáció OKÁT nem oldották meg.

Valószínűleg most szükséges lesz. Ezek ismeretében lehet, hogy mégsem várnék tovább, hanem elmondanám az egész sztorit egy dokinak. De újabb fog. gátlót ne fogadj el, nem az lesz a megoldás!

2011. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nos baromságnak semmiféleképpen nem nevezném.

A szervezetünk maga állítja elő a működéséhez szükséges hormonokat. Szerveink, izmaink (szívün, májuk, stb..) működését a megfelelő hormonok segítik.

A kintről beleszólt "műhormonok" pedig terhelték a májadat, nem ártana egy alapos májtisztítás! Ha nem teszed, nagyon megsínyli a bőröd és a hajad.

Terhelted az ereidet és a keringésedet, nem ártana regenerálni azt.

Évekig műhormonok dolgoztak a valódi hormonjaid helyett, nem ártana újra megtanítani őket, hogy mi is a dolguk! Amíg ez nem következik be, nem biztos, hogy kiegyensúlyozott lesz a ciklusod.

Blokkolva volt az ösztrogén és/vagy a progeszteron működésed. Vissza kéne állítani, mert ennek vannak mellékhatásai.

Segítséget kell nyújtanod a szervezetednek, hogy megtanulja újra ezeket a folyamatokat.

Sok sikert hozzá!

2011. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"9 éve kezdetem, volt 1 évnyi szünet, amikor 3x menstruáltam, elmentem akkor dokihoz, erre felírt egy másik tablettát."

Az ilyen idióta orvosnak kellene elvenni a diplomáját. Menj el egy olyanhoz, aki nem a tünetet, hanem az okot kezeli. Remélhetőleg helyre fog jönni a ciklusod, de szerintem nem lesz egyszerű menet.

2011. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Akkor elmegyek dokihoz, keresek egy jót. Ha pedig fog.gátlót akar felírni ez is, akkor otthagyom egyből. :(


Esetleg nem tudtok Székesfehérváron vagy esetleg Budapesten egy jó dokit ajánlani?

2011. ápr. 13. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Magánorvos lehet? Én tudok ajánlani egy jót, de elég drága.
2011. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én januárban hagytam abba, először 37 majd 45 napra jött meg. Dokinál voltam, azt mondta ez előfordul tablettaszedés után. A menszesz meghozásában nekem a cickafark tea és az aviva torna segített. Cickafarkot akkor kezdtem inni, amikor már meg kellett volna jönnie és mindkét alkalommal az első bögre tea után egy héttel megjött. Minden reggel egy bögrével ittam mindenféle ízesítés nélkül, éhgyomorra.

Amúgy ha nem jön meg három hónap után kell orvoshoz fordulni.

2011. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!