Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha szüneteltetem a fogamzásgát...

Ha szüneteltetem a fogamzásgátló szedését egy hónapra, akkor megszűnik a védelem, vagy minimálisan fog még védeni?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy néhány évente nem árt tartani egy egy hónapos szünetet a fogamzásgátló szedése közben. Én most kezdtem el a szünetet és kíváncsi lennék, hogy a védelem mennyi idő után szűnik meg gyakorlatilag 100%-osan? (Lindynette 20-at szedek) Illetve még azt szeretném megkérdezni, hogy ilyenkor a ciklus automatikusan beáll (tehát a peteérés a ciklus megközelítőleg közepére várható vagy lehet esetleges eltérés?)?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat.


2009. febr. 28. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

a ciklusod fel fog borulni, a szünetet meg csak orvossal valo konzultacio utan szabad tartani, mert ez gyogyszertöl, hormontartalomtol, mindentöl függ. En 5 evig szedtem Yadine-t, aztan abbahagytam, utana-össze-vissza jött meg, es addig el sem kezdhettem ujra, nekem fel ev volt mire beallt ujra. De gondolom ez emberenkent valtozo. Nekem azt mondta az orvos, hogy hülyeseg volt szünetet tartani, mert ezek mar olyan alacsony hormonszintüek, hogy nem terhelik meg a szervezetet.

Amugy a fö kerdesedre a valasz: nekem azt mondta a dokim, de gonsolom ez gyogyszerenkent is valtozo, hogy 2 het, mire teljesen kiürül a szervezetemböl, viszont eleg egy nap kihagyas, hogy teherbe eshessek... szoval csak ovatosan :)

2009. febr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából pont emiatt szeretném tudni, hogy esetleg mikor kell "nagyon vigyázni". :)
2009. febr. 28. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
megint en vagyok :) hat elmeletileg mar masnaptol kell, most neztem meg :) ilyen 25 %-okkal romlik kb 12 orankent, de mondjuk gondolom ezt azert alapvetöen nem lehet matematikailag kiszamolni :)
2009. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a 12 termeszetesen az elsö 24 ora utan ertetendö :)
2009. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta több nőgyógyász is, hogy ez és a mostani fogamzásgátlók már kevés hormont tartalmaznak, így nem kell szünetet tartani. Ráadásul ilyenkor szokott becsúszni a "probléma", 9 hónap múlva babó formájában.
2009. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már abbahagytad, tarts hosszabb szünetet. Nekem annak idején azt mondta az orvos, csak legalább fél éves időszakra érdemes abbahagyni.


A védelem elvileg akkor szűnik meg, mikor letelt az utolsó tablettától számított 7 nap (ez lehetne a normál tablettaszedési szünet is, ami alatt ugye védve vagy).

2009. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!