Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrtüsző gyulladás esetén...

Szőrtüsző gyulladás esetén mit kellene tenni?

Figyelt kérdés

Epilálom a hónaljamat,mindig szép volt és sima, de mostanában lett a szőrtüszők miatt egy két fehér púp, amik engem nagyon zavartak,ezért kinyomtam őket...hát azóta vörös folt lett a helyén, és folyamatosan nőnek alá a szőrszálak...nagyon csúnya így.

Van valami házi készítmény, vagy bármilyen javaslat,hogy mit kenhetnék rá,hogy minél előbb begyógyuljon?

Köszönöm a válaszokat!


2009. febr. 28. 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Hát a megoldás az lenne,hogy valahogy kipiszkálod a bőr alól a szőrszálakat,és csipesszel kihúzod őket,akkor tud megszűnni a gyulladás.Az a baj,hogy nem tudnak kibúlyni a felszínre a szőrszálak,ezért gyulladt.Próbálkozhatsz az epilálással továbbra is,mert lehet,hogy "hozzászoksz",de ha a jövőben nem szűnk meg ez a probléma akkor inkább maradj a borotvánál.

Az epilálással lehet,hogy szerencséd lesz,mert egy idő utánn lecsökken a szőrtüszők száma tőle,így lehet,hogy a gyulladás is értelem szerűen ritkább lesz.

2009. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a lábamat epiláltam és ugyan ezt végig szenvedtem mit te.Mindenféle gyulladás gátlo krémeket kiprobáltam rá,de hiába.Igy lekellett tennem az epilátort és a borotvára át térni.Nem a legjobb,de igy legalább nem szenvedek.
2009. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a lábamon szokott u.ez lenni az epilálástól és a borotválástól. A gyanta után viszont nem annyira. Olyasmit hallottam, h a kitépett szőrszálak helyén keletkezett mikro -sebecskék könnyen elfertőződnek, ez a szőrtüszőgyulladás. Ilyenkor a krémek lefedik, bedunsztolják a bacikat ezért kb. 2 napig nem szabad krémezni csak tonikkal v. ilyesmivel lekezelni. Nekem sem jöttek be még az erre kitalált krémek sem.
2009. febr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

hello, a szörszálat én tüvel szoktam kihuzni sajna honaljnál meg ... nél nálam is jelentkezett, a lábamon meg a sima begyulladás van =( {fiu vok} nem tom mit csináljak

vhol irták:

"a szőrszálat kell kihuzni"

v "aknemycin oldat" ilyet használt vki már ?

2009. jún. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!