Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől újulhatott ki a hüvelygo...

Mitől újulhatott ki a hüvelygombám? 1,5 évig szenvedtem tőle, aztán egyszer csak elmúlt fél évre!

Figyelt kérdés

Tegnapelőtti szeretkezés során érzeztem ismét azt az égető érzést és ma is kicsit ciszket és ég odalent,a szeméremajkaim ,meg a hüvelybejárat.Ugyanúgy éltem,ugyanaz a partnerem.Mitől lehet és mit tegyek?

Nem akarom megint a sorozatos hüvelykúpokat,mert korábban sem ért semmit!Leki oka lehet?


2009. febr. 22. 20:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez kiújulhat. Gyakori , ha pl. antibiotikus kezelést kap a beteg, vagy partnere, de olykor anélkül is, főként, ha korábban volt, és nem lett tökéletesen kezelve, maga a beteg és,vagy a partnere.

Előfordul 3.-ik személytől eredendő fertőzés is.

2009. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hormontartalmú fogamzásgátló tabletták megváltoztathatják a hüvely ph értékét, lehetővé téve ezáltal a gombák elszaporodásának. Felejtsd el a tablettát, amely trommbózisképzésre is hajlamosít és a hormonháztartásodat is felborítja. Használj helyette Pharmatex hüvelytablettát, vagy kúpot. ezeket a tényleges közösülés előtt legalább 10 percel kell felhelyezni és nem csak a nemkívánt terhesség, de a gombás fertőzések ellen is védelmet nyújtanak. Ráadásul kicsit síkosítanak is. Az a 10 perc bőven bele kell, hogy férjen az előjátékba.:-) Nálunk nagyon bevált.
2009. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én fogamzásgátló tabletta párti vagyok... sokkal kényelmesebb a szeretkezés, ha "akkor, amikor akarja" az ember, nem akkor, amikor van nála hüvelykúp.

A hüvelygomba sajnos, gyakori probléma. Választhatod a Canesten combi összeállítást, vagy elmehetsz vele orvoshoz. Mindezek mellett akár te is megelőzheted, illetve kordában tarthatod, ha pamut fehérneműt viselsz, ecetes ülőfürdőt veszel, illetve az is segít, ha amikor teheted, nem hordasz fehérneműt.

Egyesek szerint vannak lelki okai is a hüvelygombának (állítólag, ha nem kívánja a nő a férfit, akkor jelentkezik), de én inkább hajlok arra a megállapításra, hogy vannak nők, akik érzékenyebbek erre a fertőzésre.

2009. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!