Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Én vagyok túl mimóza lelkű,...

Én vagyok túl mimóza lelkű, vagy ezek a dolgok másnál is kiverték volna a biztosítékot?

Figyelt kérdés

Sajnos elég sok nőgyógyászati problémával küzdöttem, küzdök. Költözés miatt két helyen vettem igénybe sztk-s rendelést. Bárcsak ne tettem volna. Többször sírva jöttem ki. Csak pár példa: 19 évesen nem hitte el a nőgyógyász, hogy szűz vagyok, és felvilágosító órát tartott miközben bent volt a hüvelyi ultrahang, majd röhögve mondta az asszisztens nőnek, hogy nézd már ez még szűz, majd a vizsgálat után közölte, hogy elszakadt a szűzhártyám, töröljem meg magam. Ő hozzá többet nem mentem. Egy másik orvos behívatta édesanyámat, hogy nézze meg milyen csúnya a méhszájsebem. Hála Istennek édesanyám nem volt hajlandó gyönyörködni az alsó felemben. Ekkor már 20 éves voltam, édesanyám csak azért jött velem, mert az orvos azt mondta, hogy műtét lesz, és ne menjek egyedül. Másik orvos azt mondta arra tünetemre, hogy fáj a szeretkezést (égett, szúrt a hüvelyem), hogy ez nem igazi probléma, és menjek vissza akkor, ha rendes tüneteim is lesznek. Egy másik orvos rezzenéstelen arccal közölte, hogy mivel ritkán menstruálok valószínűleg nem fogok tudni teherbeesni természetes úton. Másik orvos kiabált velem, hogy miért nem tudok lazítani, nem fáj a vizsgálat, csak csinálom a fesztivált (később kiderült, hogy be volt gyulladva a méhem és a két petefészkem, így nem ok nélkül fájt), egy másik alkalommal pedig, amíg én bent voltam az orvosnál, még másik három nő jött be kisebb-nagyobb gonddal. Talán így egyben soknak tűnnek ezek a problémák, és hihetetlennek is tűnhetnek, de sajnos ezek 3 év keserű tapasztalatai. Olyanról már nem is beszélek, hogy 8 órakor kezdődik hivatalosan a rendelés, de az orvos délután egy előtt nem jön, viszont a kartonzóban 10 után már nem engednek fel, vagy hogy lecsesztek, amiért kértem külön papírt arról, hogy milyen fogamzásgátlót szedek, ugyanis csak receptet adtak, de így nem volt hajlandó a háziorvos felírni a gyógyszert. Akiknek eddig meséltem nők (nem sok, csak a legközelebbiek), azon a véleményen voltak, hogy ezek nem olyan nagy dolgok, és ezzel jár, ha sztk-ba megy az ember. Na már most hála az Istennek jobb anyagi helyzetbe kerültem, így megengedhettem azt a luxust, hogy elmentem magánorvoshoz. És az a változás, amit tapasztaltam, számomra hihetetlen. Korábban úgy mentem orvoshoz, hogy a rosszullét kerülgetett, és volt olyan is, hogy elájultam (na azért is kaptam szép szavakat, hogy miért tartom fent a betegforgalmat), most meg teljesen nyugodtan megyek el, nem idegeskedek, sőt olyan légkört teremt az orvos, hogy még jól is érzem magam (viccelődik, kérdezget, mintha két régi barátnő lennénk), nem sürget, nem a vizsgálóasztalon fekve kell elmondanom a panaszomat, sőt nem is kér sokat. Az első alkalommmal nem is értette, hogy miért vagyok annyira ideges, hiszen nem kivégzésre mentem. És így látva, hogy milyen egy normális hangulatú vizsgálat, gyógyszerfelírás, így még inkább ijesztőnek látom azokat a dolgokat, amiket korábban tapasztaltam. De tényleg el kell tűrni az ilyen eseteket? Tudom, hogy lehet menni betegjogi képviselőhöz. Egy esetben megtettem, de akkor is az egész ügyet elmismásolták. Szerintük nem történt semmi olyan, nem hibáztak stb. Tényleg az én ingerküszöböm alacsony? Vagy azért ezek az esetek mást is felháborítanak?

Előre is köszönöm a válaszokat, és hogy volt olyan, aki elolvasta ezt a hosszú írást.


2011. márc. 16. 22:54
1 2
 1/14 anonim válasza:
huh..ezen most nagyon ledöbbentem..erre nem is tudok mit mondani OMG
2011. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

És nem oltottad le az orvosokat az sztkban? Én biztos nem tűrtem volna, hogy ilyen bunkók legyenek velem.

A baj csak az, hogy a mai EÜ ellátás már csak ilyen... :S

2011. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem túlzod e, ezek nagyon sok nőnél (nálam is) kiverték volna a biztosítékot.

Ez azért mindennek a teteje. Hál' istennek azért szerintem normális dokik is léteznek még (SZTK-ban is).

2011. márc. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem pont ide tartozik, de egy ismerősömről éppen ma derült ki, hogy Lyme-kóros. 10 éve! A pécsi tudományegyetemen meg a fene tudja még hol nemes egyszerűséggel nem ismerték fel és úgy félrekezelték, hogy egy roncsot csináltak belőle. Alig tud járni, mozogni, beszélni és nincs 60 éves. Szóval, ennyit a magyar eü-ről...


Egyébként rögtön elsőre én is kifogtam egy ilyen majmot. Ott feküdtem az ágyon, ráadásul valami nyavalyám is volt, tiszta lelkibeteg voltam, erre a doki elkezdett telefonálni és csak mondta, én meg kínomban már nem tudtam hová tegyem magam. Aztán elkért egy olyan összeget, hogy majdnem az nekimentem az ajtónak. A barátnőmtől is ennyit kért, ő konkrétan leverte a tálcát (persze nem direkt, de az egész váró rajta röhögött :D).

2011. márc. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 poiu ***** válasza:
A tisztelet hiánya. Olvasd el, miket írnak a gyerekek az iskolaorvosi vizsgálatról!
2011. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szamóca. ***** válasza:
sajnos sok ilyen előfordul. nekem még gyerekkoromban volt több rossz élményem. hát mit mondjak, egy életre kihat. sajnos nem te vagy hisztis, tényleg bunkók voltak.
2011. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak bunkó orvosok, nem is kevés.

Sok orvos kétszínű abban az értelemben, hogy a magánrendelésén viszonylag normális, a kórházban/klinikán meg egy tapló...

Engem a múltkor behívott a magánorvosom a klinikára, mert egy vizsgálatot csak ott tudott megcsinálni, és annyira jó érzés volt látni, hogy teljesen normálisan viselkedik azokkal a betegekkel is, akik az SZTK-s rendelésre mennek. Ugyanolyan kedves, türelmes volt, mint a magánrendelésén (pl. megállították a folyosón, mert nem értettek valamit, és hihetetlen türelemmel magyarázta el, holott nem is az ő "hatásköre" volt). Ráadásul pénzt sem fogadott el tőlem, azt mondta, hogy nem a magánrendelésén vagyok...


Persze sajnos ez elég ritka eset, tudnék számos ellenpéldával is előrukkolni... velem is volt már, hogy ordibáltak és anyukámat berángatták. Csak nem értem, miért, a betegségről nem én tehettem (nem nőgyógyász volt). Elég bajom volt anélkül is, hogy még meg is aláztak volna.

2011. márc. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
sajnos, nem a te ingerküszöböddel van baj :S
2011. márc. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 poiu ***** válasza:
Persze, vannak bunkó orvosok, de sajnos is itt többről van szó. Hiányzik a kultúránkból a másik ember, a gyerek tisztelete. Amerikában pl. a nőgyógyászati vizsgálat azzal kezdődik, hogy egy fülkében levetkőzöl, felhúzol egy papírköpenyt és azzal vonulsz az orvoshoz.Manuális vizsgálat közben az orvos melletted áll és nem mászik be a lábad közé stb.
2011. márc. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vannak sajnos bunkó orvosok. Én szintén egy nagyon idióta orvossal való tapasztalat után évek után tegnap mertem újra elmenni sztk-ba nőgyógyászhoz. A régi doki folyamatosan pofákat vágott, beszólt, röhögcsélt rajtam az asszisztenssel. Ez a doktor úr, akinél tegnap voltam nagyon kedves és jóindulatú volt és életemben először normálisan meg is vizsgált (tehát volt ultrahang és mellvizsgálat is). Csak az volt a durva, hogy a rendelés kezdete előtt 3/4 órával értem az sztk-ba és így az utolsó előtti sorszámot kaptam már...tehát a sorra kerülésre pontosan 4,5 órát(!!!) kellett várnom.
2011. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!