Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet 13 évesen tampont...

Lehet 13 évesen tampont használni?

Figyelt kérdés
A barátnőm is azt használ és azt mondta, hogy az sokkal jobb mint a betét.Én is ki szeretném próbálni, de anya azt mondta, hogy még nem lehet. Az iskolában is kaptunk egy csomagot amiben volt tampon is ,de azt elvette töllem és azt mondta hogy nem használhatom.A barátnőm azt mondta hogy próbáljam ki. Mit tegyek? kipróbáljam, vagy ne??
2009. febr. 21. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
gondolom még szűz vagy, de ettől fügetlenül nyugodtan használhatod csak arra figyelj hogy előszőr mini méretezésüt vegyél és után ha megy csak akkor használj nagyobbat
2009. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké, köszi!:)
2009. febr. 21. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az o.b. hivatalos honlapján is fent van, hogy már az első mensitől kezdve használhatsz tampont. Semmi bajod nem lesz tőle, először vegyetek minit, vagy valami kisebbet, és tegyél be betétet is, hátha előbb átázna és...

Ha anyukád a TSS miatt félt, akkor ha előtte, utána kezet mosol és nem hagyod bent a tampont 8 óránál tovább, nem lehet baj.

A szűrhártyánál pedig van egy kis nyílás, és rugalmas is tehát elfér a tampon. Miért nem engedi anyukád?

Mutasd meg neki ezt az oldalt akár és akkor itt meg tudjuk vele beszélni.

Kaphat válaszokat mindenre, és bővítheti az ismereteit.


Régen nekem is ilyen volt anyum, hogy azt mondta ezek a dolgok még nem valók nekem. Most felnőtt fejjel sem értem, miért. Szerintem egy tampon, természetes dolog, ahogyan a menstruáció is.

2009. febr. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 évesen jött meg először. 1 évig használtam etétet, aztán egyszer loptam egy minit a nővéremtől , s abba mentem el moziba. Sokkal jobb volt, onnantól kezdve csak tampont használok.
2009. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!Kifogom próbálni a tampont,de anyának inkább nem szólok rolla:S Úgyis azt mondaná hogy nem szabad!De ha a barátnőmnek se lett tőlle semmi baja akkor nekem se lesz.....:S
2009. febr. 21. 15:36
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Mondd anyukádnak, hogy kérdezze meg a nőgyógyászát, mi a véleménye a tamponról. Ő valószínűleg meg fogja nyugtatni, hogy semmi gond nem lehet belőle.

Gondolj bele, a sportoló lányok ha nem tampont hasznánának, ugyan mit csinálnának sport, vagy uram bocsá' verseny közben? Nem hagyhatnak ki azért napokig edzéseket, mert mensturálnak! Jómagam is sportoló vagyok, a legelső mensim óta tampont használok, soha semmi bajom nem származott belőle.

2009. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan jóba anyával, hogy ilyenekről beszélgessek vele:S Nem is beszélünk ilyenekről soha............
2009. febr. 21. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet, és valóban sokkal, de sokkal kényelmesebb, ha helyesen felhelyezed. de cseréld legalább 4 óránként.
2009. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád sztem azért ellenzi nálad, mert a használata őt fertőzésekre hajlamosítja. van ilyen is. próbáld ki, és ha nem tapsztalsz rendellenességeket, akkor használd.
2009. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Kifogom próbálni:)
2009. febr. 21. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!