Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj? Elhasználtam...

Mi lehet a baj? Elhasználtam egy 14 db-os Klion hüvelykúpot 16 szem Dalacim 300 kapszulával, nem múlt el a folyásom, majd kaptam egy 10 db-os Betadine hüvelykúpot is, de még mindig nem szűnt meg.

Figyelt kérdés
Mit tud ezek után kezdeni velem a doki? Azt mondta, nem fertőzés eredetű a folyásom s a hüvelygyulladásom (ami enyhe), de miért nem múlik el? Már tampon helyett is betétet használok... Elvileg holnap kellene visszamennem kontrollra, de tegnap elkezdtem menstruálni, így gondoltam várok, amíg elmúlik. Amióta vége lett a betadin-kúrának, minta viszketnék is, de a folyás jellege nem változott.
2011. febr. 27. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Kinek mi használ :)

Novemberi pályafutásom: mikogal kúp (6db), pimafucin kúp (3db), klion kúp(azt hiszem hogy 10db, de pontosan nem emlékszem), boraxos globulus kúp (10db) Na ekkor elmúlt! :)

Úgyhogy kitartás! Nekem magától jött elő, hol gomba, hol baktérium, aztán rájött az orvos, hogy ez már a méhnyakban megtelepedett és magától újul ki. Ja, novembertől-januárig kezelt, minden egyes kúp kúra után mentem hozzá, hogy még mindig nem múlt el doktorúr :) Először még égés volt, aztán már mintha haza mentem volna. Azóta megműtött.

2011. febr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megműtött?
2011. febr. 27. 22:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, megműtött, de ne ijedezz! Nekem visszatérő gyulladásaim voltak, amik pasi nélkül, magától újult ki mindig :) Egyébként ha nem használnak a kúpok, akkor is csak kenetet fog venni és kitenyészteti és akkor célirányosan írja fel a kúpot és gyógyszert. Úgyhogy ne ess kétségbe! Tehát visszamész hozzá a mensi elmúlta után, megmondod hogy nem múlt el, még rosszabb, és vagy ír fel mást, vagy kenetet vesz. Engem azért műtött, mert már nem tudott mit kezdeni velem.
2011. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De már vett kenetet, amikor először mentem a panasszal, és az eredmény alapján mondhatta, hogy nem fertőzés eredetű a probléma (vagy hát összefüggésbe hozom a kettőt).

Köszi a válaszodat (nem nyugtattál meg:) )

2011. febr. 27. 22:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kenet az, amit elküld kitenyésztésre és az eredmény pár nap múlva van meg. Legelső alkalommal nem szoktak ilyet csinálni.


Mikor vizsgál, akkor egy mikroszkópra hasonlító valamivel kukkol beléd és nézi hogy mi lehet a bajod + mikor kiveszi a kacsát belőled, azon rajta van ami folyik belőled és a színéből és szagából is megállapítja hogy mi az. Ha rögtön kenetet vett tőled és elküldte tenyésztésre, akkor nagyon körültekintő dokid van, mert én ilyet még nem hallottam. Mégis azt mondom, egyáltalán ne aggódj, mert egészen biztos hogy tud olyat felírni ami használni fog. Ha nekem sikerült negyedjére, akkor tuti hogy neked is fog! Fel a fejjel és menj szépen vissza hozzá.

2011. febr. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm, és mindenképpen visszamegyek hozzá (azért hittem, hogy kenetet vett, mert kétszer használt vattás végű hosszú fülpiszkálót, egyik ugye a rákszűréshez, de akkor én tévedtem, köszi a felvilágosítást - de akkor már azt sem értem, miért mondta, hogy nem fertőzés és ha van kapcsolatom, nyugodtan használjam ki a lehetőségeinket :)

Azt még elmondanád, hogy menstruáció vége után mikor mehetek, mennyit kell várni? (bocs, csak nem kellett eddig ilyen problémával nőgyógyihoz futkosnom, eddig ciklus közepén mentem)

Köszönöm

2011. febr. 28. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek ha tudok :)

Nálam úgy volt, hogy feldugdostam a kúpokat, visszamentem 2 nap után. Azért két nap, mert még ha marad benned a kúpból, akkor nem látja pontosan, hogy milyen színű és jellegű a folyás, mert akkor a kúpot látja :) Ha megjött a mensim, akkor mikor elmúlt, szintén 2 nap után mentem vissza. Mindig azt mondtam neki, hogy "doktor úr, még mindig úgy érzem, hogy nem javultam". Egyébként tényleg van olyan folyás is, ami nem fertőzéses eredetű. Ezért szoktak a nők egy évben egyszer-kétszer venni recept nélkül kapható hüvelyflóra helyreállító kúpot. Nyugodtan kérdezz rá. Azért vagyok ilyen felvilágosult, mert az unokatesóm orvosasszisztens és ő szokott felvilágosítani, sőt kisvárosban élek, és itt nem futószalagon vizsgálnak a dokik, név szerint ismernek. (sok az egészségügyis a családban :) ) Szerintem nincsen olyan nagy baj, hogy ne tudja kikezelni. Kitartás, és csak ügyesen!

2011. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Amikor a Kliont és Dalacimot kiváltottam, vettem Protexin Gynophilust, de nem volt alkalmam használni, mert vagy kúpot kellett használnom, vagy menstruáltam, aztán másik kúp, mensi ... de beszereztem, csak várom, hogy ki is próbáljam :) Nem egyszerű az élet, de nagyon remélem, sikerül meggyógyulnom.

Egyébként nekem is nagyon rendes orvosom van, én is SZTK-ba járok (amikor először mentem hozzá, olyan türelmes és megnyugtató, bizalomkeltő volt, hogy a következő alkalmakkor semmi kellemetlen érzés nem volt bennem, pedig ha valaki utál levetkőzni, akkor én igen, még ha orvos előtt is). Éljenek az sztk-s dokik! :)

S nagyon köszönöm a válaszaidat, most már megnyugtattál :)

2011. febr. 28. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!